Egr valfi nerede ?

abba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar, araba ile uğraşmak hoşuma gidiyor.Forumlarda okuduğum konuları aracıma uygulamak istiyorum.Şimdi de egr valfi üzerinde çalışmak istiyorum.:)
Ama benim araçta yeri tam neresidir.emin olamadım.Vectra 2003 comfort. Resimli olarak tarif edebilir misiniz acaba ?

Son düzenleme:

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Benden tavsiye, araç sahiplerinin eli tamire yatkın değilse arabalarını kurcalamasınlar, sağlam, sorunsuzca çalışan parçaları merak/temizlik bahanesi ile açmasınlar, hele hele Vectra sahipleri (orjinal parçaları pahalı olduğu için).

abba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Elim tamire yatkındır.Ben uçak bakım teknisyenim Vectra üzerinde bilgi sahibi olmak için bir çok internet sitesini araştırdım.Yabancı sitelerde bir çok bilgi buldum ama benim araçla ilgili pek bişey yok.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Resmi bulursam ekleyeceğim

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bu resmi bulabildim, (G kasa Astra) belki yardımı olur

motordanenerde.jpg

Son düzenleme:

abba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
resmin sol üst köşesinde astra g yazdığından bende başka yerlerde karşılaştığımda,aynı değildir diye dikkate almadım bununla vectra c de aynımı yerler acaba? verdiğiniz liktede resimler benim arabadan biraz farklı geldi.Buraya konu açmadan önce o linkdeki konuyuda inceledim. şimdi inip arabayı resimleri baz alarak tekrar inceleyeceğim.Teşekkür ederim ilginize.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Temel parçaların yeri aşağı yukarı hep aynı yerdedir.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
egzoz manifoldunun ordan çıkan parmak kalınlığında bakır boru var.onu takip edersen egr ye götürür seni. genellikle motorun sağ tarafında olur