egr valfi arızası olabilirmi? yardıııııııııııım!

zafer3366

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm arkadaşlar.
araçımda bir arıza var ama serviler bulamadı.
burada daha öncede yazmıştım arızayı.
sizesorum araştırmalarım neticesinde arızanın egr valfinden olduğunu tahmin ediyorum ama değiştirmek pahalı olduğundan tam karar veremedim.
eğer bir araçta egr valfi arıza varsa araçta ne gibi problemler yaşanıyor.
mesela benim araba sabahları motor soğukken bazen çalıştırıyorum arabada arıza ışığı yanıyor ve motor devriini 1500-2000 devire getirince araba tekleme yapıyor. biraz daha gaza basınca devirbirden yükseliyor gaza sonuna kadar yüklenmiyorumda araba bağırıyor. motor ısınınca düzeliyor. daha önce rolanti sensörünü değiştirdim benzin filterini değiştirdim bujileri değiştirdim. enjektör temizleyici döktürdüm.
bu arızanın egrden olma ihtimali varmı lütfen görüş ve önerileri bildirin

crskrm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle gecmıs olsun arkdasım cunku aynı sorun bende de oldu temızletmek care olumyor önc bende temızlettım ama 2 gun sonra tekrar yandı ve sorunlar devam ettı ardından servısınde degıstırdım sımdı ılk gunku gıbı gıdıo aracım

dra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bendede 99 corsa var aynı sorunlar bende de var.egr ve temiz hava sensörü arızası verdi bilgisayara bağlanınca.senin corsa da 1,2 16valf mi.erg valf resimlerini vermiştim bakabilirsin.

dra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bendede 99 corsa var aynı sorunlar bende de var.egr ve temiz hava sensörü arızası verdi bilgisayara bağlanınca.senin corsa da 1,2 16valf mi.erg valf resimlerini vermiştim bakabilirsin.
99 model 1,2 16v. corsa egr

Ekli dosyalar

• egr.JPG
    egr.JPG
    17.2 KB · Görüntüleme: 80

torumer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet bende de bu parçada sorun oldu ama benimki temizlenince sorun düzeldi.

_ZENCİ_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle geçmiş olsun. sabahları motor arıza lambasının yandığını yazmışsın ve servisler arızayı bulamıyor demişsin. arıza lambası yanarsa beyine arıza kaydı yapar. arızayı okut önce arıza teklememi yoksa egr mi ona göre bir sonraki adıma geçersin. eğer egr ise temizletmek çoğu zaman işe yaramıyor değiştirirsen daha iyi olur.