EGR arızası veren araba ile uzun yola çıkılır mı?

magne33

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
dpf icinde yapıyorlarmı acaba bu işlemi

magne33

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Soracağım biraz dan dönerim üstad bana telefondan mesaj at unutmum iptal ettirmeseydin temizlikle açardık
aracı aldıgımda boştu içi üstad

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Aracınızda arıza ışığı yamıyorsa egzoz ve genel muayeneden geçer sorun etmiyorlar çünkü araçlar bu sistemleri kullanmadan değerlerin altında kalıyor arıza yada yazılım yoksa

Not: Muayene sırasında beklerken stres ve heyecan yapmayın dışarıdan belli oluyor o zaman o araçları daha çok inceliyorlar. Buda muayene istasyonu müdüründen öğrendiğim bilgidir.

• Beğen
Tepkiler: magne33

magne33

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
aynen hocam katılıyorum sana cogu arkadaş gecti dpf nin içi boş olmasına ragmen
Aracınızda arıza ışığı yamıyorsa egzoz ve genel muayeneden geçer sorun etmiyorlar çünkü araçlar bu sistemleri kullanmadan değerlerin altında kalıyor arıza yada yazılım yoksa

Not: Muayene sırasında beklerken stres ve heyecan yapmayın dışarıdan belli oluyor o zaman o araçları daha çok inceliyorlar. Buda muayene istasyonu müdüründen öğrendiğim bilgidir.

hunter1907

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Evet sanırım sonunda patladım, geçen ay egr iptali yapmıştım sadece yazılımla ve mekanik işlem yapmamışlardı. Son haftada bir kaç kez ilk marşta almayıp ikincide çalışmıştı araba ama bu sabah ne kadar denersem deneyim çalışmıyor marş basmıyor. Tek çare çekici mi bu durumda?

magne33

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Evet sanırım sonunda patladım, geçen ay egr iptali yapmıştım sadece yazılımla ve mekanik işlem yapmamışlardı. Son haftada bir kaç kez ilk marşta almayıp ikincide çalışmıştı araba ama bu sabah ne kadar denersem deneyim çalışmıyor marş basmıyor. Tek çare çekici mi bu durumda?
Bunun egr den olduğunu düşünmüyorum benimkinde iptal

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Marş basınca çıt çıt diye röle sesi geliyor mu? Akünüz bitmiş olabilir marş basmama durumunda ben yıllardır iptal şekilde kullanıyorum.

• Beğen
Tepkiler: hunter1907

hunter1907

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Bunun egr den olduğunu düşünmüyorum benimkinde iptal
Sanırım sorun egr değilmiş.

Marş basınca çıt çıt diye röle sesi geliyor mu? Akünüz bitmiş olabilir marş basmama durumunda ben yıllardır iptal şekilde kullanıyorum.
Akü baya yeni görünüyor aküden olduğunu sanmıyorum. Bu arada seçim opel'e bıraktım aracı ve mazot kaçağı olduğunu söyledi. Aslında dün arka koltuğa oturan annemin mazot kokuyor sözünü dikkate alsaydım sorunu anlamış olacaktım. Net fiyat için ilgili birimde kontrol ettireceklerini söylediler sorunun büyüklüğüne göre 1-2 bin civarı bir maliyet çıkmış olacak sanırım...