EGR arızası veren araba ile uzun yola çıkılır mı?

magne33

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
aynen hocam katalizatörde dpf görevi görüyor eski nesil sadece

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Ben de dpf olayını unutmuşum sordum ustaya şimdi egr ile birlikte dpf de iptal edildi mi diye, dpf yok sizin aracınızda katalizörlü aracınız dedi. Sanırım böylesi daha iyi yanlış mıyım? :)
H kasa 1.3 kat lı evet katda ucuz değil yine dediğim gibi yapabilirsiniz j kasa sandım kat ve dpf aynı işlemi görür dpf biraz sık gibi düşünün çift filtre

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
kaan hocam benim aracın egr dpf iptal fakat duman atma sadece ani yüklenmeler haric neredeyse yok gibi muayenede sorun olurmu
Sorun tabiki olur emisyon değeri tavan yapıyor tabiri caizse egr ve dpf şart yoksa kalırsınız muayeneden egzozdan bırakırlar varsayalım geçtiniz egerki muayenede yakalanırsa 20 yada 25 bin idi sanırım ceza kesilir ve size geçti kağıdı veren egzoz emisyon yerinin de ruhsatı iptal edilir

• Beğen
Tepkiler: omeroz ve magne33

hunter1907

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
H kasa 1.3 kat lı evet katda ucuz değil yine dediğim gibi yapabilirsiniz j kasa sandım kat ve dpf aynı işlemi görür dpf biraz sık gibi düşünün çift filtre
Bu durumda sanıyorum bir tek egr iptali yapıldı. O da yazılımla… Umarım ileride sıkıntı yaratmaz.

• Beğen
Tepkiler: Kaan.

magne33

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
mekanık olarak ikiside aracın üzerinde dpf nin içi boş sadece herhangi bir düz boru vs. yok muayeneden gecmemesi gibi birşey söz konusu olmuyor diyorlar internettede cokca video izledim gercekten egr dpf si iptal bircok araba ile video cekmişler sorun olmaz diye düşünüyorum ama hic olmazsa dpf satın alcaz o da 5 ila 7 bin arası felanmış

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
mekanık olarak ikiside aracın üzerinde dpf nin içi boş sadece herhangi bir düz boru vs. yok muayeneden gecmemesi gibi birşey söz konusu olmuyor diyorlar internettede cokca video izledim gercekten egr dpf si iptal bircok araba ile video cekmişler sorun olmaz diye düşünüyorum ama hic olmazsa dpf satın alcaz o da 5 ila 7 bin arası felanmış
Içerisi doldurulur egzoz emisyondan kalır aracım da kat iptal ve kaldı geçmez

• Beğen
Tepkiler: magne33

magne33

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Içerisi doldurulur egzoz emisyondan kalır aracım da kat iptal ve kaldı geçmez
anlamadım hocam

magne33

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Dpf boşaltılmış ya içerisi dolduruluyor söküyoruz egzozcu veriyoruz içerisi doldurup veriyorlar
Benim egzozum boş muayeneden geçmedi
doldurtmaya ne kadar verdin ustam ben doldurma olayını bilsem iptal ettirmezdim acıklarmısın sana zahmet

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
doldurtmaya ne kadar verdin ustam ben doldurma olayını bilsem iptal ettirmezdim acıklarmısın sana zahmet
Şuan katalizör 1000 tl civarı tutuyor üstad