Dumansız Hava Sahası

Dumansız Hava Sahası

• Kullanılan toplam oy
    91
  • Anket kapatılmış .

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
bende yasağı destekleyenler arasındayım ve sigara içenlerin herhangi bir özgürlüğe herhangi bir hak a sahip olduğunu da düşünmüyorum yasak başlamadan önce çoğu mekanda uzun süre oturamıyordum ve en kötüsü eve geldiğimde üstüm başım sigara kokuyordu bende yasağa insanların zamanla alışacağına,bir geçiş sürecinin olduğuna inanıyorum.en güzel yanıda belki çoğu genç böyle bir baskıdan mütevellit aman bununla mı uğraşacağım diyerek hiç sigaraya başlamayacak.içenlerde umarım bu yasak sayesinde içmeyen insanlara ne kadar zarar verdiklerini görüp bırakırlar

Değil uluorta sigara içmek, bir başkasına zarar verebilecek her türlü eylem hiç bir zaman hak veya özgürlük olamaz. Sigara kokusu yüzünden kahve hayatım olmadı (bu durumdan son derece memnunum), nadiren ısrarlar karşısında gittiğim zamanlarda bile hep cam önlerini seçtim. Benim ifadelerim bir yerden sonra yanlış anlaşılıyor galiba, ben sigara her yerde özgürce içilsin demiyorum, ulu orta her yerde içilmesinden zaten rahatsızdım. Diğer yasakların denetiminde gevşek davranan devlet sigara konusunda aslan kesildi, yani eşit davranmadığı için kızıyorum. Ketçap, hazır çorba, boyalı gıdalar veya kanserojen katkılar ile ilgili bir denetimleri uyarıları, bilgilendirmeleri hiç duymuyoruz, bu konu da sağlığımızı ilgilendirmiyor mu? Zeka seviyeleri düşük çocuklarımızın olması, bunama yaşının hergeçen gün daha da düştüğü bir topluma sahip olmak çok mu sağlıklı. Bu tür insanların sağlık harcamaları çok mu ucuz? Eşit durumda olan şeylerden birine fazla, diğerine az mesafeli olunmasına karşıyım.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Belki de uygulamanın bu kadar sert olmasını bu yüzden beğendim;çünkü ipe un serme imkanı yok:)Yasak net ve açık..Dediğiniz gibi zamanla daha da alışılacak,otobüslerde sigara ilk yasaklandığı zamanlarda sigara içenler 3-5 saat veya mola yerine kadar dayanılırmı derken,aradan geçen birkaç yılda onlar da memnun oldu..
Sertlik insanları daha da agrasif yapar. İnsanoğlu herşeye alışır, ama bunun için zamana ihtiyaç duyar. Bu süreçte onlara yardımcı olursak, desteklersek daha faydalı oluruz. Kazanmak kaybetmekten daha iyidir.

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Değil uluorta sigara içmek, bir başkasına zarar verebilecek her türlü eylem hiç bir zaman hak veya özgürlük olamaz. Sigara kokusu yüzünden kahve hayatım olmadı (bu durumdan son derece memnunum), nadiren ısrarlar karşısında gittiğim zamanlarda bile hep cam önlerini seçtim. Benim ifadelerim bir yerden sonra yanlış anlaşılıyor galiba, ben sigara her yerde özgürce içilsin demiyorum, ulu orta her yerde içilmesinden zaten rahatsızdım. Diğer yasakların denetiminde gevşek davranan devlet sigara konusunda aslan kesildi, yani eşit davranmadığı için kızıyorum. Ketçap, hazır çorba, boyalı gıdalar veya kanserojen katkılar ile ilgili bir denetimleri uyarıları, bilgilendirmeleri hiç duymuyoruz, bu konu da sağlığımızı ilgilendirmiyor mu? Zeka seviyeleri düşük çocuklarımızın olması, bunama yaşının hergeçen gün daha da düştüğü bir topluma sahip olmak çok mu sağlıklı. Bu tür insanların sağlık harcamaları çok mu ucuz? Eşit durumda olan şeylerden birine fazla, diğerine az mesafeli olunmasına karşıyım.

yok Savaş abi yanlış anlaşılmıyo.sigaraya gösterilen özenin diğer konularda da gösterilmesini istiyosun ki gerçekten de senin dediğin gibi olmalı ama malesef ki olmuyo.Enazından bu yasaktaki kararlılığından dolayı sevinmemiz lazım.ben bu yasakla devletin sigara içmeyenleri korumaktan ziyade içenleri de bu kötü alışkanlıktan vazgeçirmeye çalıştığını düşünüyorum ki yasak bu yüzden bu kadar katı bence.30-40 yıllık tiryakileri sigaradan vazgeçiremese bile yeni başlamayı düşünenleri caydıracağına inanıyorum

sapphire

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sertlik insanları daha da agrasif yapar. İnsanoğlu herşeye alışır, ama bunun için zamana ihtiyaç duyar. Bu süreçte onlara yardımcı olursak, desteklersek daha faydalı oluruz. Kazanmak kaybetmekten daha iyidir.

Bu konu da farklı düşüncelerdeyiz.Bence kesin konmuş kurallar ve bunlara net olarak uyulmasını sağlayacak kontrol ve disiplin ile daha net sonuç alınabilir.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bu konu da farklı düşüncelerdeyiz.Bence kesin konmuş kurallar ve bunlara net olarak uyulmasını sağlayacak kontrol ve disiplin ile daha net sonuç alınabilir.
İş hayatım dolayısı ile yoğun disiplinle, kurallarla yönetilen yerlerde görev yaptım. Aşırı disiplin ve baskının uzun süreli olumlu sonuç verdiğini görmedim.

Astra97

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Süper memnunum. Hatta sigara fiyatlarının 10TL'den az olmasına bile karşıyım. En ucuz sigara 10TL olmalı. Kimse içemesin kardeşim. Ben sizin içtiğiniz sigaranın dumanını solumak zorundamıyım:D

Haklısın günde iki paket sigara içen birisi olarak bende destek veriyorum.10 TL olursa sigarayı kesinlikle bırakırım :)

Astra97

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mustafa hiç böyle bir yaklaşım olur mu? :( O zaman bazılarına da da şöyle demek hakkı doğmaz m? . EGR valflerinizi ve egzoslarınızın katalitik konventörünü sökmeyin, ben de sizin araçlarınızın çevreye yaydığı zararlı atıkları solumak zorundamıyım? Bence bu tür yaklaşımlar yanlış olup, sorumluluktan kaçmanın en kolay şeklidir.

Savaş abi sende haklısın :D

sapphire

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İş hayatım dolayısı ile yoğun disiplinle, kurallarla yönetilen yerlerde görev yaptım. Aşırı disiplin ve baskının uzun süreli olumlu sonuç verdiğini görmedim.

Özel sektörde bu şekilde yönetilip başarısız olan hiçbir firmaya rastlamadım.Kurallar uygulanmak için konur,eğer uygulanmasında problem yaşanırsa da gereken yaptırımlar uygulanır.

Konumuz olan sigara yasağına dönecek olursak;Yerinde bir karar oldu,arada yaşanabilecek olan problemler de zamanla hallolacak ve gelecek nesillerimiz sigaradan uzak ve daha sağlıklı olarak yetişecekler.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Özel sektörde bu şekilde yönetilip başarısız olan hiçbir firmaya rastlamadım.Kurallar uygulanmak için konur,eğer uygulanmasında problem yaşanırsa da gereken yaptırımlar uygulanır.

Konumuz olan sigara yasağına dönecek olursak;Yerinde bir karar oldu,arada yaşanabilecek olan problemler de zamanla hallolacak ve gelecek nesillerimiz sigaradan uzak ve daha sağlıklı olarak yetişecekler.

Yanlış anlaşılma var galiba. Ben sigara yasağı çok anlamsız, devlet hemen geri çeksin, bu uygulamalar çok saçma demiyorum, buna benzer olaylar üzerine de aynı şekilde neden gidilmiyor orasını anlamıyorum diyorum. Sağlığa son derece zararlı olan diğer işlerin üzerine de gidilsin onlarda denetlensin diyorum. Sigara içmeyenlerin bulunduğu bir ortamda elbetdeki sigara içilmemeli. Çok büyük bir genç nesile sahibiz, arkamızdan gelen genç nesilin daha da sağlıklı olması güzel bir şey.