Dizelciler Dikkat

abay_vip

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mesele dizel aracın 10000 bin bakımları ne kadar tutar? ben yenı aldığm suan bakımına 5000 km var,suan bakım yaptırsam erken olur değilmi? yaptıranlar yazarsa neler içine dahil bu 10000 bakımlarının ve ne kadar tutar ?

denizhan-16

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kızdırma sitemi sensörü sıcaklık algılama arızasında kaynaklanıyor

2.0 DTH DİZEL KIZDIRMA ARIZASI SENSÖRÜ KRONİK OLARAK ARIZALI ARKADAŞLAR HEPİNİZ İÇİN SÖYLİYİM ELEKTRİK TEKNİSYENİ OLMASAM BU SORUNU ÇÖZEMEZDİM AYNI SORUN BENDEDE VARDI YAKLAŞIK 9 TANE SERVİS GEZDİM BUNLARIN İÇİNDE YETKİLİ SERVİSTE VARDI ÇOK ALAKASIZ YORUMLAR YAPTILAR YOK BUNLARIN POMPASI GERİ KAÇIRIYOR YOK KIZDIRMA BUJİLERİ ARIZALI BUJİLERİ KONROL ETTİK HEPSİ SAĞLAM KIZDIRMA BEYİNİ ARIZALIYDI DEĞİŞTİRDİK BU KEZ MOTOR +1 DERECENİN ALTINDA KIZDIRMA DEVREYE GİRİP LAMBASIDA YANIP MARŞ BASILDIĞINDA ARAÇ SORUNSUZ HEMEN ÇALIŞIYOR FAKAT İSTOP EDİP DAHA SONRA MARŞ BASILDIĞINDA KIZDIRMA IŞIĞI YANMIYOR VE ARAÇTA ÇALIŞMIYOR TEK ŞEY KALDI KIZDIRMA BEYNİNİ UYARAN BİR SENSÖR VAR TERMOSTATIN ÜZERİNDE DİR ARKADAŞLAR ONUDA SİEMENS MARKA SINI BULUP DEĞİŞTİRDİM FAKAT SORUN DEĞİŞMEDİ YANİ ODA SAĞLAMDI FAKAT SÖKTÜĞÜM ESKİ SENSÖRÜ EVDE TEST ETTİM BU SENSÖRÜ BUZUN İÇİNE KOYDUĞUMDA SOKET UÇLARINAKİ DRENCİ 4,7 K OHM OLARAK GÖSTERİYOR YANİ SENSÖR 4,7 OHMDA ARAÇ KIZDIRMASINI DEVREYE SOKUYOR VE ARAÇ ÇALIŞIYOR VE SENSÖRÜ 50 DERECE SICAK SUYA SOKTUĞUMDADA 1K OHM DEĞER VERİYOR EVET ARKADAŞLAR YANİ BU BİR KRONİK SORUN SERVİSLER VE OTO ELEKTRONİKÇİLERİ DAHİL SAÇMA SAPAN YORUMLAR YAPIP SORUNU ÇÖZEMEDİLER TEK YAPMANIZ GERKEN ELKTRONİKÇİDEN 3,5K LIK 5WATLIK TAŞ DRENÇ ALIP BU SENSÖRE GİDEN İKİ KABLODAN 1 KABLOSUNU KESİP BU DRENCİ ARAYA SERİ OLARAK BĞLAMAK, HERHANGİ BİR OTO ELEKTRONİKÇİSİNE BAĞLATIN ARACINIZ 50 DERECENİN ALTINDA İKEN HER SEFERİNDE MUTLAKA KIZDIRMA DEVREYE GİRECEK VE ARACINIZ ÇALIŞCAKTIR TÜM MASRAF 50 KURUŞTUR FAZLA DA VERMEYİN DİRENCE PARA HEPİNİZ BANA DUA EDECEKSİNİZ BEN SORUNUMU BÖYLE ÇÖZDÜM ÇOKTA MEMNUNUM BU OPELİN KRONİK BİR SORUNU HERKEZİN YERİNE BEN BU İŞİN ÜSTESİNDENDE GELDİM BANA POMPAN GERİ KAÇIRDIĞI İÇİN ARAÇ ÇALIŞMAZ DİYEN 30 YILLIK SERVİSEDE BU DRENÇLERDEN BİR AVUÇ VERDİM VEDE GÖSTERDİM SİSTEMİNİ ÇENESİDE KAPANDI PARANIZI SOKAĞA VE KAFASI BASMAYAN SENELERİN USTASIYIM DİYEN CAHİL VE SAHTEKARLARA KAPTIRMAYIN HİÇ BİR SERVİSTE BUNU TEST EDİP SORUNU ÇÖZEBİLECEK ADAM YOK BEN BUNU BİZZAT YAŞADIM İSTEYEN BANA CEPTENDE ULAŞIP SORABİLİR 0532 305 13 03 bu olay sadece dizel motorlar için geçerlidir HİÇ BİRŞEY BİLMİYORSANIZ BU SÖNSÖRÜN ÜSTÜNDEKİ SOKETİ ÇIKARIN ARACAINIZ MUTLAKA KIZDIRMA YAPACAKTIR FAKAT UZUN SÜRE KIZDIRMA YAPACAĞINDAN BUJİLERİN ÖMRÜNÜ YEMEKTEDİR O YÜZDEN TEK ÇÖZÜM 3,3K VEYA 3,5K VEYA EN FAZLA 3,9 K DEĞERİNDE 5WAT GÜCÜNDE TAŞ DRENÇ BAĞLAMAKTIR HEPİNİZE SAYGILAR. BURSA he arkadaşlar hala pompadan diyen varsa kendini kandırmaya ve bolca para harcamaya devam etsin

miralay

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
astra H ler için marş motoru güçsüz hatta bir ara servislere geri çağrıldılar.benim aracımda şu an orjinal marş motoru yok...valeo marka 2,3 lük bir motor var...ve bu karda kışta gaza bile basmadan marş tek seferde alıyor...

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra H ler için marş motoru güçsüz hatta bir ara servislere geri çağrıldılar.benim aracımda şu an orjinal marş motoru yok...valeo marka 2,3 lük bir motor var...ve bu karda kışta gaza bile basmadan marş tek seferde alıyor...

siz aracı çalıştırırken gaza mı basıyorsunuz?

berk_ay87

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dizel araçta çalıştırırken gaza mı basılır yaa. Benimkisi otomatik kendi gaz veriyo zaten ne karışacam işine :)

patriot1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konu hortlamış bende yazayım ama :D

2010 astra h cdti'mızda -20 derece , - 10 derece, -5 derece ve şu anda -10 derece . bu soğuklarda araba 10 günde beklese anahtarı çevirir çevirmez çalışıyor :D . Heralde bu sorun düzeltildi.Nazar değmesin :)

opelsahibi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2000 model dizel vectra kullanıyorum , aracın bildiğim kadarıyla kızdırma bujisi 6 derecenin altındaki sıcaklıklarda devreye giriyor ve devreye girdikten sonra çalıştırmada sorun çıkmıyor fakat 6 derecenin üstünde hava sıcaklıklarında 12-13 derece gibi sıcaklıklarda aracı 3 kere marşa basmadan çalıştırdığımı hatırlamıyorum
sizlere sorum acaba kızdırma bujisini 6 derecenin üstünde mesela 13 derecenin altında devreye girmesini sağlayabilecek bir düzenleme yapılabilirmi? teknik servise gitmeden önce fikirlerinizi alayım...

aynı araçtan bendede var servıste tech2 ile hallediyorlar ben yaptırdım artık tık marşta çalışıyor araç 20c ye kadar girecekmiş kızdırma

secebay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim arabamda 1.3 cdti sabahları biz -20 lerde okula gidiyoruz. Allaha şükür her defasında ilk marşta çalıştı. ve 2 dakika çalıştıktan sonra bekliyorum ve ortalama 700-800 metre 1. vitesle giderek ısıtıyorum arbayı çok şükür bi sıkıntı olmadı. sadece bir kaçkez alarm öter gibi bir ses duydum başka bişey olmadı.
ama yoldaki buzlar nedeniyle sanırım amortisörleri patlattık inşallah garantiden değişir...

aventador

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dizel Araci Olanlarin Sorunu Hep Ayni Araç Sabahlari Zor çalişiyor Servise Götürüyorsun Herşey Normal Diyorlar Ama Sorun Devam Ediyor Dizellerde Hep Ayni Sorun Var

Sivas-Erzurum gibi yerlerde iseniz kızdırma bujisi felan fayda etmiyor. Özellikle bu sene acayip kar ve buz var.Soğuklarda bu orantıda. -25 şu anda. mazot donuyor,yağ donuyor. Babamın starex aracı 3 gündür çalışmıyor,3 gündür tamirci geliyor,cevap her üçünde de aynı; abi mazot donmuş.!

Sizin yaşadığınız yeri bilmiyorum ama benim düşüncem çok gerekli olmadıkça bu soğuklarda araçlarını pek çıkartmamanız yönünde.

Shotgun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2.0 DTH DİZEL KIZDIRMA ARIZASI SENSÖRÜ KRONİK OLARAK ARIZALI ARKADAŞLAR HEPİNİZ İÇİN SÖYLİYİM ELEKTRİK TEKNİSYENİ OLMASAM BU SORUNU ÇÖZEMEZDİM AYNI SORUN BENDEDE VARDI YAKLAŞIK 9 TANE SERVİS GEZDİM BUNLARIN İÇİNDE YETKİLİ SERVİSTE VARDI ÇOK ALAKASIZ YORUMLAR YAPTILAR YOK BUNLARIN POMPASI GERİ KAÇIRIYOR YOK KIZDIRMA BUJİLERİ ARIZALI BUJİLERİ KONROL ETTİK HEPSİ SAĞLAM KIZDIRMA BEYİNİ ARIZALIYDI DEĞİŞTİRDİK BU KEZ MOTOR +1 DERECENİN ALTINDA KIZDIRMA DEVREYE GİRİP LAMBASIDA YANIP MARŞ BASILDIĞINDA ARAÇ SORUNSUZ HEMEN ÇALIŞIYOR FAKAT İSTOP EDİP DAHA SONRA MARŞ BASILDIĞINDA KIZDIRMA IŞIĞI YANMIYOR VE ARAÇTA ÇALIŞMIYOR TEK ŞEY KALDI KIZDIRMA BEYNİNİ UYARAN BİR SENSÖR VAR TERMOSTATIN ÜZERİNDE DİR ARKADAŞLAR ONUDA SİEMENS MARKA SINI BULUP DEĞİŞTİRDİM FAKAT SORUN DEĞİŞMEDİ YANİ ODA SAĞLAMDI FAKAT SÖKTÜĞÜM ESKİ SENSÖRÜ EVDE TEST ETTİM BU SENSÖRÜ BUZUN İÇİNE KOYDUĞUMDA SOKET UÇLARINAKİ DRENCİ 4,7 K OHM OLARAK GÖSTERİYOR YANİ SENSÖR 4,7 OHMDA ARAÇ KIZDIRMASINI DEVREYE SOKUYOR VE ARAÇ ÇALIŞIYOR VE SENSÖRÜ 50 DERECE SICAK SUYA SOKTUĞUMDADA 1K OHM DEĞER VERİYOR EVET ARKADAŞLAR YANİ BU BİR KRONİK SORUN SERVİSLER VE OTO ELEKTRONİKÇİLERİ DAHİL SAÇMA SAPAN YORUMLAR YAPIP SORUNU ÇÖZEMEDİLER TEK YAPMANIZ GERKEN ELKTRONİKÇİDEN 3,5K LIK 5WATLIK TAŞ DRENÇ ALIP BU SENSÖRE GİDEN İKİ KABLODAN 1 KABLOSUNU KESİP BU DRENCİ ARAYA SERİ OLARAK BĞLAMAK, HERHANGİ BİR OTO ELEKTRONİKÇİSİNE BAĞLATIN ARACINIZ 50 DERECENİN ALTINDA İKEN HER SEFERİNDE MUTLAKA KIZDIRMA DEVREYE GİRECEK VE ARACINIZ ÇALIŞCAKTIR TÜM MASRAF 50 KURUŞTUR FAZLA DA VERMEYİN DİRENCE PARA HEPİNİZ BANA DUA EDECEKSİNİZ BEN SORUNUMU BÖYLE ÇÖZDÜM ÇOKTA MEMNUNUM BU OPELİN KRONİK BİR SORUNU HERKEZİN YERİNE BEN BU İŞİN ÜSTESİNDENDE GELDİM BANA POMPAN GERİ KAÇIRDIĞI İÇİN ARAÇ ÇALIŞMAZ DİYEN 30 YILLIK SERVİSEDE BU DRENÇLERDEN BİR AVUÇ VERDİM VEDE GÖSTERDİM SİSTEMİNİ ÇENESİDE KAPANDI PARANIZI SOKAĞA VE KAFASI BASMAYAN SENELERİN USTASIYIM DİYEN CAHİL VE SAHTEKARLARA KAPTIRMAYIN HİÇ BİR SERVİSTE BUNU TEST EDİP SORUNU ÇÖZEBİLECEK ADAM YOK BEN BUNU BİZZAT YAŞADIM İSTEYEN BANA CEPTENDE ULAŞIP SORABİLİR 0532 305 13 03 bu olay sadece dizel motorlar için geçerlidir HİÇ BİRŞEY BİLMİYORSANIZ BU SÖNSÖRÜN ÜSTÜNDEKİ SOKETİ ÇIKARIN ARACAINIZ MUTLAKA KIZDIRMA YAPACAKTIR FAKAT UZUN SÜRE KIZDIRMA YAPACAĞINDAN BUJİLERİN ÖMRÜNÜ YEMEKTEDİR O YÜZDEN TEK ÇÖZÜM 3,3K VEYA 3,5K VEYA EN FAZLA 3,9 K DEĞERİNDE 5WAT GÜCÜNDE TAŞ DRENÇ BAĞLAMAKTIR HEPİNİZE SAYGILAR. BURSA he arkadaşlar hala pompadan diyen varsa kendini kandırmaya ve bolca para harcamaya devam etsin
Çok teşekkürler dostum. Aynı tarif ettiğin gibi bir sıkıntı daha önceki arabam olan opel corsa 1.3 ctdi 2004 modelde vardı (şimdi kardeşime verdiğim için o sorundan hala muzdaribiz). Yani araba soğukken daha hızlı çalışırken aç kapa yaptığımız anda daha uzun sürede çalışıyordu. Bir türlü kimse çözemedi. Şimdi eğer bu anlattığın durumu resimlerle adım adım gösterebilirsen çok çok güzel olacak. Böylece herkes tam anlamıyla faydalanabilir. Yani hangi kapak sökülecek, ordan hangi kablo kesilecek gibi resimlerle adım adım gösterebilirsen çok sevinirim, kolay gelsin...