Dizelciler Dikkat

ilkem07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende 1.7 dtı var tüm ışıklar sönünce tek marşta alıyor daha ikilediğini görmedim.

sirinvelet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar bendede o sorun vardı amma sabıt volant taktık tan sonra tek marsta lıyor daha oncelerı sıkıntı cekıyordum cok memnunum

isobln

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kızdırma işareti 1 sn yanıyor ve sönüyor ben marşa basmak için diğer ışıkların da sönmesini beklemelimiyim yoksa kızdırma söner sönmez marşa basmalımıyım bilen varmı arkadaşlar?

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kızdırma buji ışığı söner sönmez basabilirsiniz,
kışın bu uzayacaktır ve onu bekleyeceksiniz

isobln

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
birde o ışık söndükten sonra kızdırma bir süre daha devam eder diyorlar doğrumu?

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
Dizel araba boş iş ya eskiden litre fiyatı uygun diye alınıyordu ama şuanda nerdeyse benzin ile kafa kafaya gidiyor ayırca parçaları daha kısa ömürlü ve daha çabuk aşınıyor dizel arabaların o yüzden motor ömürleride kısa oluyor ne varsa benzinlide var :)

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
birde o ışık söndükten sonra kızdırma bir süre daha devam eder diyorlar doğrumu?
Hayır ismail,bunu yeni teknoloji kızdırma bujileri ısınmalarını bir müdet tutarak hemen soğumadan hallediyor,
dizel kızdırma bujisi ilk çalışma öncesi devreye giriyor dereceye göre bu kısa anlık olması gibi uzunda sürüyor ardından emilen havanın yüksek basıncda sıkıştırılması ile ortam 700-900 derece sıcaklığa getirliyor yanma noktası 1000 derece burda kızdırma bujisi devreye giriyor ortam ısınana(mazotun yanmasına elverişli sıcaklığa gelene kadar kızdırma bujisi sıcaklığını koruyor,yani aniden soğumayıp ısısının bir müddet koruyor.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dizel araba boş iş ya eskiden litre fiyatı uygun diye alınıyordu ama şuanda nerdeyse benzin ile kafa kafaya gidiyor ayırca parçaları daha kısa ömürlü ve daha çabuk aşınıyor dizel arabaların o yüzden motor ömürleride kısa oluyor ne varsa benzinlide var :)
sırf bu foruma bak dizel araç sayısını kıyasla benzinle orantı yaparak, en şikayetci kimler bir bak? :dil:
LPG - benzin

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
dertsiz başa dert isteyen lpg taktırsın

DogukanGeyik

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
sırf bu foruma bak dizel araç sayısını kıyasla benzinle orantı yaparak, en şikayetci kimler bir bak? :dil:
LPG - benzin

Valla abi doğru diyosunda benlik bir sıkıntı yok yıllardır tigraya biniyorum tüp takmayı düşünmedim bile zaten tüplü ve dizel araba almam ben çok yaksın çok kaçsın :D