Dizel Astra Yakıt Tüketimi

braveheart41

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Dizel Astra Yakıt Tüketimi

bizim araç 1100 kmde 1.3 dizel 4-5 kmlik alan içinde yoğunluklu olrarak kullanıyor 6,4-6,6 arası (yol bil. verisi) değişiyor aynı yolda dizel 1,4 auris 7-7,3 arası değerler gösteriyordu çok kısa mesafede kullanıyorsanız normal verileriniz.

frostmanhkn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

normal deger meraklanmayın dızel kısa yol sevmez mazot bu :D

mertandur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Normal tüketim düşecektir merak etmeyin.Siz yüksekde deseniz km. niz hala düşük...Bahsettiğiniz ort. değeri mazot aldıkca sıfırlarsanız ilk günlere nazaran düştüğünü görürsünüz :)

lidercck

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaslar bide ilk mesajimda da yazfdim benim ort. yakit tuketimim yol bilgisasyarinda hic degismiyo 8.1 di ilk basta 3-4 gun sora 7.1 oldu 5-6gun sora 6.8 oldu ve 20 gundur hep 6.8 hic oynamiyo :s diger araclarimda 5 dakka gaza cok basiyim veya sakin kullaniyim deger hemen degisiyodu ort. yakit tuketiminde ???
ayrica bu 5-5.5 yakan arkadaslar cok merak ediyorum araci cekici ustunde mi goturuyolar :)

xylent

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1300 kilometredir ortalama yakıt tüketimini hiç sıfırlamadıysanız bundan sonra değişmesi zor, değişse de çok uzun aralıklarla ve çok yavaş değişir (ya da uzun yol falan yapmanız lazım). 2-3 haftada bir sıfırlarsanız tüketimdeki değişimi daha net görürsünüz.

lidercck

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

evet 1300 km dir sifirlamadim hatta alirkende araci sifirlamadim. bu yakit tuketim degerleirini yazan arkadaslar devamli mazot alinca sifirliyo mu yani ??

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ortalamanın daha düşük olması için mutlaka uzun yol yapıp cc ile sabitleyip aracı biraz açmanız lazım
ben aracımla çok uzun yol yaptım, ortalamam 5.4 şu an ama kullandığım güzergah ta hiç trafik yok ve düz bir yol
günde 26 km gidiyorum ve yol düz bir yol o yüzden ortalamam bu şekilde
siz de ortalamanın düşmesi için sıfırlayın 50-100 km şöyle bir uzun yol yapın ondan sonra şehiriçinde kullanın
o zaman ortalamanın düştüğünü göreceksiniz tabi yine yoğun trafikte kullanıyorsanız 6-7 lt olması da normal
bir de aracınızı daha yeni almışsınız şöyle ilk bakımdan sonra yakıt tüketimi daha oturuyor yerli yerinde oluyor

lidercck

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hakan kardes sanirim yazdfiklarimi okumadin :) yogun trafik yok sakin kullanim var araba 400 km de uzun yol yapti...diger turlu yogun trafik olsa sikayet etmem zaten ilk defa araba kullanmiyorum bu 6. arabam :)

lidercck

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ayrica sadece yol bilgisayari demiyo bu degerleri,,bunun yaninda yakit gostergeside hic yerinde durmuyo masallah... patir patir asagi iniyo.. siz bence benim bu konuyla ilgili yazdiklarimin hepsini okuyun ona gore degerlendirin

musician

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim gözlemlerime göre yol bilgisayarındaki ortalama tüketim verisinin yükselmesi daha kolayken düşmesi o kadar da kolay olmuyor.

Ben de aracı ilk aldığımda ilk 3-4 depoda çok streslenmiştim bu yakıt tüketimi düşmeyecek mi diye çünkü önce 8'lerdeydi yavaş yavaş 7'lere ve 6'lara kadar geriledi.Bir depoyla zar zor 600 km yapabiliyorken şimdi 1000 km yapıyorum yaklaşık. Ortalama tüketim değeri de uzun yol yaptığımda 5.4 oldu. Fakat, şehir içinde sıfırladığım zaman Ankara'nın yokuşları sağolsun 6'nın altına zor düşüyor.

Endişelenicek bir durumunuz olmadığını düşünüyorum. Hatta isterseniz ortalama tüketiminizi bir sıfırlayın,  sakin kullanımınızla tekrar hesaplansın baktınız hala kafanıza yatmıyor o halde servise gidersiniz.