Dizel Astra Yakıt Tüketimi

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Dizel Astra Yakıt Tüketimi

Sting link' Alıntı:
sen en ıyısı aracı sat 1.4 T al o zaman  dft012
ben (1.4 T) uzun yolda 1100 km gitmiştim ama sehir içinde (istanbul )700 ancak gidiyor degerler hemen hemen aynı o bakımdan almalısın dft012

Eskiden olsa "birileri gene inanmayıp laf atacak birazdan" derdim.

Sting

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Eskiden olsa "birileri gene inanmayıp laf atacak birazdan" derdim.
İnanmayana gösterebilirim iddiaya bile girebilirim üstelik aracım da AS sehir ici 7.6

recepakcay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Daha önce golf de kullandım focus da istanbul şehir için de ortalamanın 6,5 lt den aşağı düşmesi bana göre çok zor belki istabulun uzak bölgelerinde trafiğin daha az olduğu bölgelerde ama yinede bana göre çok zor çünkü dur kalk olmadığı durumlarda bile istanbul trafiğinde ara hızlanmalar çok fazla zaten yakıtı da o hızlanmlar artırıyor.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

recepakcay link' Alıntı:
Daha önce golf de kullandım focus da istanbul şehir için de ortalamanın 6,5 lt den aşağı düşmesi bana göre çok zor belki istabulun uzak bölgelerinde trafiğin daha az olduğu bölgelerde ama yinede bana göre çok zor çünkü dur kalk olmadığı durumlarda bile istanbul trafiğinde ara hızlanmalar çok fazla zaten yakıtı da o hızlanmlar artırıyor.

çok güzel tespit yapmışsınız benim demek istediğim de bu, yer İstanbul olunca bizim ortalamalara ya da fabrika ortalamasına
ulaşmak çok ama çok zor, ben İstanbul'da da çoğu kez ortalamayı sıfırladım ve şu an elde ettiğim değerlerin üzerinde ortayallama
ama soruyu soran kişi dinlemek yerine yok ben audiye bindim yok 6 tane araca bindim gibi ve bizim yaptığımız ortalamaların
yalan olduğu yönünde yorumlarda bulunuyor ki yalan yorum yapsak burada işimiz olmazdı
Kısacası daha yeni alınmış, uzun yol yapılmamış ve İstanbul yollarında bu ortalamanın norma olduğunu daha önce de bahsettim

Burock3427

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

500 kmdeyim. Ortalamam 6,6 ya çıktı. 250 km kadar sakin tem kullanımı gerisi sabah trafiği. Halkalı Atakentten Havaalanı istikameti geneli. Hatta ilk aldığım gün 5 km kadar 1 vites yürümeyen trafik. Ortalama hız 36 civarı. Bence bu trafikte 1,0 td bile olsa 1,6 tdile arasında  çok fark yapamaz.

Fabrika verilerine kanıp araç alanlar sonu hüsrandır. Fabrika verilerini birbiriyle kıyaslamak için kullanabilirsiniz ama o verileri kimse beklemesin hiç bir kullanım şartında.

Aracım çok yakan arkadaşa aslında aklımı kendime saklayayım diyecem ama yine de bir kaç öneride bulunayım. Bir kere sizin yakıt tespit şekliniz çok yanıltıcı. 30 tl mazot alıp ışığın yanmasına bakmayın. Fulleyin aracı ;(pompanın attığı yerde bıraktırın) bitirmeye yakın bu depoyu tekrar doldurun pompa atana kadar. Pompa atana kadar diyorum çünkü o aradaki 4-5 lt fazladan alacağınız ortalamayı yanıltır yine. Aynı noktaya kadar yine doldurun aldığınız yakıtı km ve tl olarak yaptığınız km ye bölün böyle bir ortalama ulaşın. Kabaca bir depoyla şehir için 800-900 km arası yapıyorsa normaldir. Bunun üzerindeyse araçta bir sıkıntı olabilir tabi sizin makul araç kullandığınızı farzederek söylüyorum. Bir de sık sık dolum yapmak depo kapağı her açıldığında bir miktar yakıt buharını özeelikle sıcak havalrda buharlaşarak kaçmasına sebep olduğundan bir miktar kayıptır bunu unutmayın.

Bir de mutlaka ama mutlaka lastik basınçlarınızı kontrol edin derim. ֖n arka 35-36 iyidir.

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu forumda yorum yapmak ve sorunlarına çevap almak için önce nasıl hitap edilmesi gerektiğıni öğrenmek lazım. Yakıt tüketimi için de ayağını biraz daha gazdan çeksin, ve yakıt tüketimini sıfırlayıp biraz zaman versin aracına arkadaş.