Dizel Astra Yakıt Tüketimi

lidercck

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Dizel Astra Yakıt Tüketimi

musician link' Alıntı:
Benim gözlemlerime göre yol bilgisayarındaki ortalama tüketim verisinin yükselmesi daha kolayken düşmesi o kadar da kolay olmuyor.

Ben de aracı ilk aldığımda ilk 3-4 depoda çok streslenmiştim bu yakıt tüketimi düşmeyecek mi diye çünkü önce 8'lerdeydi yavaş yavaş 7'lere ve 6'lara kadar geriledi.Bir depoyla zar zor 600 km yapabiliyorken şimdi 1000 km yapıyorum yaklaşık. Ortalama tüketim değeri de uzun yol yaptığımda 5.4 oldu. Fakat, şehir içinde sıfırladığım zaman Ankara'nın yokuşları sağolsun 6'nın altına zor düşüyor.

Endişelenicek bir durumunuz olmadığını düşünüyorum. Hatta isterseniz ortalama tüketiminizi bir sıfırlayın,  sakin kullanımınızla tekrar hesaplansın baktınız hala kafanıza yatmıyor o halde servise gidersiniz.
bide sey aklima geldi ben araci bayiden alirken ihc sifirlamadim binerkende hic bakmadim bayiden ciktiginda ort. yakity tuketimi kac yaziyo diye.ama kardes sadece yol bilgisayari diil 1.3 dizel araba 100 km.de 30 lira mazot icer mi bu ne boyle :s agresif kullansan arabaya bassan hic 3000 devirden asagi inmesen anca okdar yakar 1.3 dizel BENCE

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

lidercck link' Alıntı:
hakan kardes sanirim yazdfiklarimi okumadin :) yogun trafik yok sakin kullanim var araba 400 km de uzun yol yapti...diger turlu yogun trafik olsa sikayet etmem zaten ilk defa araba kullanmiyorum bu 6. arabam :)
ben de size gayet mantıklı açıklamalar yaptım tüm durumları anlatarak örnekler ile, eğer çözüm istiyorsanız
eğer yapılan yorum hoşunuza gitmiyorsa o zaman alıcaksınız aracınızı yetkili servise gideceksiniz ve bu değerler normal cevabını alacaksınız
ayrıca hakan ''kardeş'' şeklinde hitap da kullanmayın lütfen..

lidercck

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
ben de size gayet mantıklı açıklamalar yaptım tüm durumları anlatarak örnekler ile, eğer çözüm istiyorsanız
eğer yapılan yorum hoşunuza gitmiyorsa o zaman alıcaksınız aracınızı yetkili servise gideceksiniz ve bu değerler normal cevabını alacaksınız
ayrıca hakan ''kardeş'' şeklinde hitap da kullanmayın lütfen..

hosuma gitmeyen bi durum yok burasi bi paylasim sitesi ve fikir alisverisinde bulunuyo insanlar.'kardeş' kelimesinin kotu bi anlamda yorumlandigini da ilk defa sizden goruyoruz.kardeş bnenim lugatimd erkeklere kullanilan bi hitap kelimesidir,sanirim bugun alinganliginiz uzerinizde sizin. ben size elestirel veya tepki olsun diye KARDEŞ yazmadim. ama polemige girmek istemiyorum senle. ben burda sorunumla ligili gorus aliyorum. servise gitmeyi bende biliyorum o aklın sana kalsin. burasi tartisma yeri diil paylasim yeridir. sana saygisizlik yapan kufur hakaret iceren bi durum olunca bana artist artist cumleler yazarsin veya tepki gosterirsin.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

lidercck link' Alıntı:
hosuma gitmeyen bi durum yok burasi bi paylasim sitesi ve fikir alisverisinde bulunuyo insanlar.'kardeş' kelimesinin kotu bi anlamda yorumlandigini da ilk defa sizden goruyoruz.kardeş bnenim lugatimd erkeklere kullanilan bi hitap kelimesidir,sanirim bugun alinganliginiz uzerinizde sizin. ben size elestirel veya tepki olsun diye KARDEŞ yazmadim. ama polemige girmek istemiyorum senle. ben burda sorunumla ligili gorus aliyorum. servise gitmeyi bende biliyorum o aklın sana kalsin. burasi tartisma yeri diil paylasim yeridir. sana saygisizlik yapan kufur hakaret iceren bi durum olunca bana artist artist cumleler yazarsin veya tepki gosterirsiniz.
paylaşım yeri olduğu için paylaşımda bulunup bir sorun olmadığı cevabını verdim zaten
ama sizin problem sizin uslubunuzda ben yukarıyı iyi okursanız ''lütfen'' ve siz kelimlerini
kullanırken sizin kullandığınız kelimeler ''sen'' ''artist artist kelimeler'' buradan kendinize bir pay çıkarırsınız artık
tabi bir daha foruma girebilirsen. Bu hitap şekli ile başka forumlara gidip orada bilgi paylaşımı yaparsın artık.

yakıt tüketimine gelincede bu şekilde forumda onlarca konu var zaten yakıt tüketiminin sakin de kullansan aynı olacağını belirtim
aracı yeni almışsınız daha 1300 km de önce ortalamayı sıfırlayacaksınız 100 km uzun yol yapıcaksınız
sonra aynıı şekilde şehiriçinde kullanın ne demek istediğimi anlarsınız yoksa servise gittiğinizde
alacağınız cevap '' yakıt ortalaması gayet normal'' olacaktır, benzer durumla birçok kez karşılaştığım için
problemin nerede olduğunu söyledim yoksa yazılan herşeyi dikkatli bir şekilde okuyorum ve sizin gibi
hızlı bir şekilde cevapları okuyup geçmiyorum..

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

lidercck link' Alıntı:
hosuma gitmeyen bi durum yok burasi bi paylasim sitesi ve fikir alisverisinde bulunuyo insanlar.'kardeş' kelimesinin kotu bi anlamda yorumlandigini da ilk defa sizden goruyoruz.kardeş bnenim lugatimd erkeklere kullanilan bi hitap kelimesidir,sanirim bugun alinganliginiz uzerinizde sizin. ben size elestirel veya tepki olsun diye KARDEŞ yazmadim. ama polemige girmek istemiyorum senle. ben burda sorunumla ligili gorus aliyorum. servise gitmeyi bende biliyorum o aklın sana kalsin. burasi tartisma yeri diil paylasim yeridir. sana saygisizlik yapan kufur hakaret iceren bi durum olunca bana artist artist cumleler yazarsin veya tepki gosterirsin.
Bu ne saygisiz bi konuşma tarzi o akliniz sana kalsin falan
Karşinizdaki kisiyle yillardir arkadassiniz sanki onu gectim yaşca sizden buyuk birine boyle konusma hakkini nerden buluyosunuz anlamadim.

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bilader sen arabayi servise gotur, care olmazsa satarsin.
Ayrica 5 lt. muhabbetine de yarin 500 km. ye yakin yol yapicam, paylasim yapar yanit veririm.

frostmanhkn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

thejazz link' Alıntı:
Bilader sen arabayi servise gotur, care olmazsa satarsin.
Ayrica 5 lt. muhabbetine de yarin 500 km. ye yakin yol yapicam, paylasim yapar yanit veririm.
500 km de ben 4.5 da resım paylasırım :d uzun yol da yapıo zaten 4 5 lıtre

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

frostmanhkn link' Alıntı:
500 km de ben 4.5 da resım paylasırım :d uzun yol da yapıo zaten 4 5 lıtre
Sipariş ne? 3.1 ister misin?

Sting

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sen en ıyısı aracı sat 1.4 T al o zaman  dft012
ben (1.4 T) uzun yolda 1100 km gitmiştim ama sehir içinde (istanbul )700 ancak gidiyor degerler hemen hemen aynı o bakımdan almalısın dft012