Dizel Astra Yakıt Tüketimi

lidercck

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar konuyu ozellikle buraya actim.araci alali 40 gun oluyo yaklasik ve 1280 km civarinda.artik biktim mazot yetistiremiyorum 100 kmde 30 liralik mazot iciyo. yol bilgisayari ilk aldigimda 8.1 sora 7.0 dustu suanda 6.8 den asagi nekadar sakin kullanirsam kullaniyim dusmuyo ilk baslarda yeni diye sorun etmedim ama 1300 kmye geldi nerdeyse :s az yaksin diye ozeliklede 1750-2500 devir arasi vites degistiriyorum,cok trafikte kalmiyorum. usandim artik bu ne is boyle. ayrica yol bilgisayari niye 6.8den asagi dusmuyo 15 gundur. bu nasi is onceki auıdimde 15 dakka arabayi sakin veya agresif kullansam hemen yol bilgisayarina yansiyodu tuketim artiyo veya azaliyodu. bu niye sabit kaldi 6.8 de anlamiyorum. sanirim devirli kullansam yani 2500-3500 arasi vites degistirsem heralde 100 km de bi 35 lira yakicak. bi yorum yapin servise goturmeyi dusunuyorum ??

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: DİZEL ASTRA YAKIT TUKETIMI ????

Aksine gaza abanmadan sakince devirli kullanmanız tüketimi düşürebilir. Şimdi sizin gaza olan tutumunuzu bilmeden yorum yapmak yanlış. Ama devirli fakat sakince yükseltilen devir olarak kullanıp deneyin bir de.

lidercck

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sizin dediginiz gibi de devirli ve sakince yukseltincede ayni hic degisen bisey yok. inaninki arabayi kasarak kullaniyorum suan vites degistirirken ama yakit tuketimi dusmuyo,olmuyo yani. dun 30 tl lik mazot aldim yine (Totalden) acibademde oturuyorum  mecidiyekoye gittim geldim gece saat 2 den bombos yol tekrar acibademe geldim 27 km yapmisim 3 4 km daha gitsem isik yanicak tam sinirda (artik isik nerde yaniyo ezberledim).yok boyle bisey yani :s

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Eğer önceki tecrübelerinize göre aşırı yaktığından eminseniz tek yol servis.

lidercck

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

peki tahminen neden olabilirki boyle birsey ??

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Birsürü sebebi olabilir bunun. Sensörler, enjektörler, p.filtresi... Bunun yorumla bilinmesi imkansız çünkü spesifik bir arıza değil.

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben aracimi 9 bin küsür km de satmistim yanlis hatirlamiyorsam ve satarken ortalama tuketim 6.3 tu. Araci satmamin nedenlerinden biri oydu, herkesin neden 5.0-6.0 arasindayken benim 6.3 dedim ve benzinli aldim. Simdiki aracim 10 litre yakmasina ragmen bunun hakkini veriyor o yuzden aracimdan son derece memnunum .

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Demekki A.S 2 lt fark oluşturuyor. Değer mi değmez mi karışık mevzu.  ::)

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aracınızı tanımanın ve uygun sürüş geliştirmenin en iyi yollarından biri de anlık tüketim ekranını görerek vites değişmek/uygun devir aralığını bulmaktır.

Bazen düşük devirde aracı hızlandırmak daha fazla tüketime neden olabilir; Astra nın 1.3 dizel motoru devirli bir motor ama ne yazıkki alt devirlerde rakiplerine göre biraz zayıf kalıyor bu da tüketimi arttırabilir.

frostmanhkn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Dizel Astra Yakıt Tüketimi

benım aracım 25bın oldu bugun ve son depomda GTL shell aldım bugun 6.8 den 7.0 a cıktı ve bır kere 6.8 den asagı ınmedı aracınızda sorun yok bu kadar yakıyor 5 litre yakan lar var dıyor ama ınanmıyorum cunkı aynı araba :d  uzun yolda 5.0 sabıt hızla yakıyor dogru ama sehır ıcı yakıt istanbulda bu aracınızı bosuna goturmeyın duycagınız cewap normal :) banada cok fazla gelıyor  800 km bı depo gıdıorm