Dizel araçlarda var mı?

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 1.3 dizel aracımda her aracı hareket ettirmemde yani çalıştırıp hareket ettiğimde 1. Vites ten 2. Vitese geçtikten sonra araçta çok hafif bir ses alıyorum. Video çektim ama farkedilmiyor. Fazla rahatsız etmiyor ama olay tam olarak şu 2. Vitese attıktan sonra hafif hızlanmaya başlarken vıg diye bir ses sanki şampanya açar gibi bir ses duyuyorum ve Pedal dan da hissediyorum ayak altında. Bu tarz bir olay hepsinde var mı?  yani turbo ile alakali bir olay mi anlamış da değilim. Bugün ustaya gösterdim keçe falan dedi. Vites geçişlerinde dikkat et dedi. Ama anlamadım. Usta sorun değil bu dedi.

Bu ses nedir anlamış değilim. 

firstemperor1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Dizel araçlarda var mı?

Evet abi o ses dizellerde var. Hala ne olduğunu çözemedik ama dikkat edersen aslında belli bir devirden veya hızdan sonra çıkıyor. Ben sensörlerle ilgili olduğunu düşünüyorum

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu kadar takilma yavuz.
Sampanya benzetmeside iyiymis hani.  011zaa

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Valla Atacan bizim arkadaşın arabasında da var.

Bülent abi valla hiç dinlemiyorum.  Gerçekten hiç takmiyorum.  Ama merak ettim cidden.

Bugün baktım km ye 830 km olmuş hala 270 km menzil gösteriyor.  Ben buna bakıyorum ;)

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

WeReWoLF link' Alıntı:
Bugün baktım km ye 830 km olmuş hala 270 km menzil gösteriyor.  Ben buna bakıyorum ;)

Aniden göğsüme bir ağrı saplandı. (:)

Erhan42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arabayı çok dinleyen birisiyim ben hiç duymadım yada hissetmedim.

huseyin06671

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim araçta ve arkadaşımın aracında aynı ses var, ikimizin aracıda dizel. 20 küsür kmlerde yapıyor ayrıca o ses gelince emniyet kemeri takılı değilse uyarı vermeye başlıyor. Bence güvenlik sistemleri devreye giriyor. Keçe ile falan alakası yok.

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et

WeReWoLF link' Alıntı:
Arkadaşlar 1.3 dizel aracımda her aracı hareket ettirmemde yani çalıştırıp hareket ettiğimde 1. Vites ten 2. Vitese geçtikten sonra araçta çok hafif bir ses alıyorum. Video çektim ama farkedilmiyor. Fazla rahatsız etmiyor ama olay tam olarak şu 2. Vitese attıktan sonra hafif hızlanmaya başlarken vıg diye bir ses sanki şampanya açar gibi bir ses duyuyorum ve Pedal dan da hissediyorum ayak altında. Bu tarz bir olay hepsinde var mı?  yani turbo ile alakali bir olay mi anlamış da değilim. Bugün ustaya gösterdim keçe falan dedi. Vites geçişlerinde dikkat et dedi. Ama anlamadım. Usta sorun değil bu dedi.

Bu ses nedir anlamış değilim. 

Bir de böyle 2 den 3 e geçip artık gaza ani yüklendiğinde, hızlanırken sanki konsolun içinde biri duş alıyormuş gibi su sesi geliyor.  ;D Ya da içeride sanki bir şelale varmış gibi. Bugün farkettim. Müzik kapalıyken anladım. Müzik olmadan araba sürülmez, yok o sesi yok bu sesi. En güzeli müzik aç kapat kulağını her sese.