direksiyonu çevirince ses

franzferdinand

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merhaba;

Direksiyonu çok az sağ sol yapınca kaputtan sesli sayılacak şekilde vız vız diye ses geliyor hani hidrolik direksiyonları en sona kadar çevirirsiniz bir ses gelir ya o vızıltı en ufak çevirişte geliyor daha önce yok gibiydi sizce sorun nedir.

crestfallen85

Misafir
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merhaba;

Direksiyonu çok az sağ sol yapınca kaputtan sesli sayılacak şekilde vız vız diye ses geliyor hani hidrolik direksiyonları en sona kadar çevirirsiniz bir ses gelir ya o vızıltı en ufak çevirişte geliyor daha önce yok gibiydi sizce sorun nedir.

Elektro servo direksiyon klasik sesidir. Daha önce dikkat etmediğinizden fark etmemiş olabilirsiniz ancak en küçük çevirmede bile o elektronik sesi duyabilirsiniz, normaldir...

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta dıreksıyon elektrık pompası sesı buyuk ıhtımal bozuluyor ılk bı yagına bak nadır abınınde dedıgı gıbı eger tam ıse gıt goster tamırı mumkun bısey içinde bıçak denılen parcaları var onlar aşınmamı ne yapıyomus tamır ettır kafan rahatlasın

crestfallen85

Misafir
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tesekkur ederim cevaplar icin bugun yagini kontrol edeyim ilk olarak

Ses hangi durumlarda geliyor acaba? Park ederken falan çok yavaş harekette ise normal diye düşünürüm ama süratli gidiyorken de geliyorsa o zaman sıkıntı vardır. Yağ durumunu kontrol ettikten sonra sonucu bildirirseniz sevinirim...

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Akü de diğer seçenek.

franzferdinand

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ses hangi durumlarda geliyor acaba? Park ederken falan çok yavaş harekette ise normal diye düşünürüm ama süratli gidiyorken de geliyorsa o zaman sıkıntı vardır. Yağ durumunu kontrol ettikten sonra sonucu bildirirseniz sevinirim...

yagi kontrol ettim normaldi dediginiz gibi park halinde yavas hareketlerde ses yapiyo cam kapali olmasina ragmen cok net duyuyorum vizilti sesi sanki direksiyonda hafifledi ya da psikilojik anlamadim tam:)

crestfallen85

Misafir
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
akuyu mayis ayinda degidtirdim kontrol ettirmem gerekir mi?

İki gün önce farklı bi sıkıntıdan ötürü servise gitmiştim. Bu muhabbet aklıma geldi, dedim gelmişken bi bakrtırayım yağ durumuna. Usta yağın dolu abi dedi. Dedim böyle bi ses var, bunlarda gayet normaldir dedi. Aracımın aynı modeli hatta aynı rengi bi başka araç vardı bekleyen, onda da gittim kontrol ettim, aynı ses vardı. Dediğim gibi klasik elektro servo sesidir, herhangi bi sıkıntı yoktur...