Astra H Direksiyondan Gelen Ses

alpkaan58

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar öncelikle herkese merhaba. Aracımın direksiyonunu sağ sol farketmeden cevirince su akıntısı oluyormuş gibi bir ses geliyor. Usta buna Pompa devreye giriyo ve yağ basıyo bu ses normal dedi. Ancak başka bir ses direksiyonu çevirince karda araba sürerken kardan gelen kütürtü gibi bir kütürtü sesi geliyor. Kışlık lastikleri taktırdığımda belli süre ses kesilmişti ama şimdi yine başladı. Bu ses neden kaynaklanır, hiç basına gelen oldumu? Arac 2005 astra h

efendy06

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Ön düzende belirttiğiniz sese sebep olabilecek tonla parça mevcut. Direksiyonu çevirdiğimde gelen benzer bir ses için eski aracım olan ASTRA G'yi baba dostu tamircime götürdüğümde lifte kaldırıp tek tek kontrol edip, bozuk olan her şeyi söktüğünde ön düzende amortisörler ve yaylar harici bişey kalmamıştı. Tablaların burçları bile bozuk çıkmıştı. Şirketin bir aracını aynı ses ile götürdüm, 1 adet rot başı çıktı sorun, bir diğer aracı götürdüm yine benzer ses sebebiyle, amortisör kulesindeki bilye bozuk çıktı.

Tokat'ta nedir durum bilmiyorum ancak, Ankara'da rotçular ön düzen kontrolünü 10 -20 liraya yapıyorlar. Yaptırmakta fayda var. Hatta her lastik değişiminde (yazlık ve kışlık) o 10 lirayı ekstradan verip bütün yürür aksamı kontrol ettiriyorum. Çünkü ön takımda bozuk bir parça yavaş yavaş bozukluğunu yayarak bütün ön takımı bir süre sonra bozuyor.