Direksiyon düzken araç sola gidiyor.???

Webeffect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bizim burda yakın michelin bayisi var. oyle abidik kubidik bir yere benzemiyor. büyük bir bayii. oraya gitmeyi düşünüyorum. Ordanda sonuç alamazsam servise direksiyonu gösteririm. ama kanımca rot gibi gözükyor.

geographer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet en kısa sürede rot balans ayarı yapılmalı. 2 yıl epey uzun bir süre.michelin bayilerindeki rot balans sistemleri gayet iyi. en azından kastamonudaki öyle. ben hep oraya giderim. bilgisayar destekli cihazlarla ayar yapılıyor.

Webeffect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rot ayari yaptirdim bir lastik servisinde. simdide saga kaçiyor gibi geldi bana. adama gittim test ettik normal dedi. yol bazen egimli oluyo felan diye.. su anda performans olarak eskisine gore bisey fark etmedim. sola çekmiyor sadece..

bakalım testler devam ediyor

ünal

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
kanımca lastiklerinden'de olabilir..dışarıdan farkedilmiyor ama tel kırığı falan olursa dışardan anlaşılmıyor...ama yolda aracı etkiliyor...

Webeffect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kanımca lastiklerinden'de olabilir..dışarıdan farkedilmiyor ama tel kırığı falan olursa dışardan anlaşılmıyor...ama yolda aracı etkiliyor...

lastikler yeni geçen ay takıldı. rot balansta yapildi.

bilmiyorum belkide bana oyle geliyordur. çünkü artık çok sartlandırmıstım kendimi. bir süre daha deneyecem

calamalka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracı sadece hastalanınca değil belli aralıklarla doktora götürmek gerekyani dişçiye dişimiz ağrıyınca gitmek gibi2 yıl önce yaptın bir daha ne zaman gitmeyi planlıyorsun?rotbalans dan büyük ihtimallastikleride kontrol ettirzaten rot yaparken direksiyona bakarlar

tosbaga

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç tekerlerden darbe almış olabilir (kaldırıma sert şekilde çarpma ya da başka aracın senin aracına çarpması v.b). pres e sokman lazım o zaman. ancak presle düzelir. daha sonra balansı düzeltcen gibi...

ünal

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
lastikler yeni geçen ay takıldı. rot balansta yapildi.

bilmiyorum belkide bana oyle geliyordur. çünkü artık çok sartlandırmıstım kendimi. bir süre daha deneyecem

bence önce bir arkadaşına aracını kullandırmanda fayda var...
sorun devam ediyorsa lastiklerinin yerlerini değiştirmen ,yardımcı olacaktır..rot balans ayarları,lastiğin yanaklarından cantın hizasından ölçülüyor.tel kırığı varsa lastiğin yüzeyinde oluyor oda yolda belli bir sürate ulaşmadan belli olmuyor...umarım sorun çözülür...

calamalka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
geçen ay yaptırdıysanda fark etmez
bu süre içersinde lastik darbe aldıysa
yada çukura çok sert girdiysen yine olabilir
önce jantları kontrol ettir yamukluk varsa düzelttir
sonra lastikleri
sonra rotbalans
o kadarcık
hepsinde bi anormallik yoksa belki yoldan da kaynaklanabilir