Direksiyon çevirirken gelen ses??

bozdagli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Astra g aracımda sabahları ilk hareket ederken direksiyonu çevirdiğimde sanırım direksiyon kutusundan ses geliyor. Ses sanki bir tel yada yay parçasının direksiyon kutusunda bir yere sürter gibi çıkıyor. Ayrıca direksiyonu sağa kıvırırken değil, direksiyonu sola doğru toplarken yada sola çevirirken geliyor. Bir süre sonra dönüşlerde dikkat ediyorum ses varmı diye, yok. sabahları ilk kullanımda yapıyor. Acaba direksiyon yağından filan olabilir mi.

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Benimde öyle olmuştu bi ara, Fakat düşündüğümüz gibi deeğilmiş PASPAS YUKARIYA DOĞRU KAYMIŞ VE DİREKSİYON MAFSALINA SÜRTÜYORMUŞ MEĞERSE. Seninde öyle olmasın?

bozdagli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla olabilir aslında. hatta bugün akşam üzeri baktım paspas yukarıda, aşağıya çekeyim dedim torpidonun sol alt tarafındaki plastik aksama takıldı, zorladım. birazda aşağıya indi plastik aksam. debriyaja basarken ayağımın ucuna sürtüyor. paspası kurtardım. sabah belli olur bakalım ses yapacak mı. cevap için teşekkürler

bozdagli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün sabah dikkat ettim yine aynı sesi yapıyor. paspastan değil yani. başka bişey takılıyor sanki.

EGR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Astra g aracımda sabahları ilk hareket ederken direksiyonu çevirdiğimde sanırım direksiyon kutusundan ses geliyor. Ses sanki bir tel yada yay parçasının direksiyon kutusunda bir yere sürter gibi çıkıyor. Ayrıca direksiyonu sağa kıvırırken değil, direksiyonu sola doğru toplarken yada sola çevirirken geliyor. Bir süre sonra dönüşlerde dikkat ediyorum ses varmı diye, yok. sabahları ilk kullanımda yapıyor. Acaba direksiyon yağından filan olabilir mi.

Fren hortumuna değiyor olabilir başka bir sorun direksiyon yağı eksilmiş olabilir kolay gelsin.

bozdagli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla yağsızlıktan olabilir mi bilmiyorum. ustaya bir göstereyim müsait zamanda en iyisi. ama ses çok uzaktan gelmiyor sanırım. direksiyon kutusundan gibi. bunlarda direksiyonda hidrolik yağı mı kullanılıyor bilmiyorum. elektro-servo direksiyon diye biliyorum.

L

LionKingx

Bilgi Girilmemiş
amortisör kafasından da geliyor olabilir...