Direksiyon boşluğunda iken sağa sola kırdığımda gelen ses...

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Bıktım artık arkadaşlar. Parke stabilize de ses yapıyor sadece dedik neyse aldık arabayı 1 aydır kullanıyorum.

Tamam dediğim gibi stabilizede ön tekerden de tık tık tık tık şeklinde ses geliyor... Rot Balance için gittiğimde usta bana;

"HOCAM ROT MİLLERİNDE BOŞLUK VAR STABİLİZE DE SES YAPIYOR, BİŞEY OLMAZ BÖYLE BİN" dedi. Dedim inşallah öyledir. Yaza doğru yollar açıldığında dedik gider yaptırırız. Öyle biniyorum 1 aydır neyse;

İki gün önce sanki arabanın altından paspasın ordan yani gaz fren fedallarının olduğu yerden bir "TOK TOK" gibisine bir ses geldi. Allah Allah dedim bu nedir falan. Neyse çok önemsemedim. Bugun bi bakıyım dedim meğerse ses direksiyondan geliyormuş.

"ARABA ÇALIŞIRKEN AMA DURURKEN YANİ EPS DEVREDE İKEN DİREKSİYONU HANİ AZ Bİ BOŞLUĞU OLURDA BÖYLE O BOŞLUKDA İŞTE SAĞA SOLA ÇOK KİBAR Bİ ŞEKİLDE ÇEVİRİRKEN SADECE YÖN DEĞİŞTİRME SIRASINDA --TAK TAK TOK TOK-- GİBİSİNE BİR SES GELİYOR."

BİR DE BU ÇIKTI ŞİMDİ. İnşallah büyük bir sorun değildir. Ama ROT milleri arızalı dedi usta keşke gidip bir komple baktırsaydım diyorum şimdi.

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Yeni geldim şimdi birkaç deneme daha yaptım, olduğu yerde çevirince sanki direksiyonun bağlı olduğu dönen demir paspasa takılır gibi ses yapıyor, içerden biryere değer gibi "pıt pıt pıt" ses geliyor. Acilen baktırmam gerekecek gibi. Artık yazlık lastik falan çıkacağım yola başka şansım kalmadı.

sarsugh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
acele etme bu corsa ların kronik problemidir bir ara yaptırırsın ancak yaptırsan da yine tıkırtı gelebilir

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Bu benim anlattığım mı kroniktir hocam? Yav havalar soğudu ondan sonra başladı bu hocam yaa.

Daha önce stabilizedeki sesi vardı da direksiyonu olduğu yerde çevirirken pıt pıt pıt sesini hiç duymadım. Sanki gaz pedalının ordan biri vurur gibi. İlginç geldi bana.

Sonra sıkıntı olmasın diye diyorum hocam. Derlerse ki daha önce baktırsaydın şimdi komple değişecez canımı sıkar. Üçe beşe bakmamak lazım diye düşündüm ondan gideyim diyorum.

meftunn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya bu sesten corsacılar amma çekiyo.. ben şanslıyım benimki 2006 model herhangi bi sorunu yok direksiyondan ama acayip merak ediyorum nasıl bir ses geliyo noluyo, 2004 altı hep şikayetçi

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Yazık yaa bu kadar guzel araba yapmışlar bu sorununu çözememişler. Ayıp aslında GM motor gibi bir şirket. Yazık günah inanın. Hevesim kaçıyor zaman zaman...

qsilver

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aynı sorun bende de var. 2007 model corsa mın direksiyonunda ufak bir boşluk ve ses var. Ayrıca bazen bozuk zeminde tokurtu şeklinde sesler geliyor. 5 farklı yere gösterdim. ilk gösterdiklerim Z rotu veya rot kolu gibi bişeyler söyledi. Ama son 2 yerin ikisi de direksiyon kutusu dediler. 2950 tl + Kdv gibi bi rakam çıkarttılar. ayrıca 300-400 liraya açılıp tamir edilebilir dediler. Fakat ben direksiyon kutusunu kesinlikle elletmeyi düşünmüyorum. Rot kolunu falan değiştirsem acaba sorun çözülür mü

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Vay be bu sorun 2007 corsa da da var yaa. Nasıl iş anlamadım. Bunlar nasıl ön düzen yapıyor nasıl direksiyon yapıyorlar ki? GM motora bi mail atacam ben. Her yere GM yazmakla olmuyor bu işler. Camlara bile GM yazacaklarına bence ön düzeni direksiyon kutusunu bir açıp baksınlar şu opellerin. Yazık...

kaanrevan

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
İlginçtir ustaya gittim gösterdim olayı, meğerse bizim aleminyum kaplama paspas mafsal a sürtüyormuş. :) Paspası geri çektik şimdi bi tur at gel dedi usta baktık ses gitti. Ama paspası yemiş yani o kadar sıkışmış oraya.

Yalnız o ses hala var. Stabilize deki tak tak sesi. Onu da kaldırdı arabayı baktı dedi "HOCAM BUNUN ROT KOLLARINDA SIKINTI VAR"

LASTİĞİ ARACIN MOTORUNA DOĞRU YANLAMASINA ZORLADIĞINDA BOYLE Bİ LASTİKTE OYNAMA OLUYOR BİLYA DAĞITMIŞ GİBİ SANKİ. ROT KOLLARINDA DEDİ. iNŞALLAH ÖYLEDİR BAKALIM.

Son düzenleme:

Nikkfurie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İlginçtir ustaya gittim gösterdim olayı, meğerse bizim aleminyum kaplama paspas mafsal a sürtüyormuş. :) Paspası geri çektik şimdi bi tur at gel dedi usta baktık ses gitti. Ama paspası yemiş yani o kadar sıkışmış oraya.

Yalnız o ses hala var. Stabilize deki tak tak sesi. Onu da kaldırdı arabayı baktı dedi "HOCAM BUNUN ROT KOLLARINDA SIKINTI VAR"

LASTİĞİ ARACIN MOTORUNA DOĞRU YANLAMASINA ZORLADIĞINDA BOYLE Bİ LASTİKTE OYNAMA OLUYOR BİLYA DAĞITMIŞ GİBİ SANKİ. ROT KOLLARINDA DEDİ. iNŞALLAH ÖYLEDİR BAKALIM.

bahsettiğiniz ses kutunun içindeki milin çalıştığı yatağın boşluğundan kaynaklanır..ve bu boşluğun ayarı vardır,ilerleyen km de bir kaç tur sıkarsınız yataklama görevi yapan plastik parçayı,ses keser,10 dakikanızı almaz bu işlem...