dijital klima

mustafa6886

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben dijital klima olayını hala anlamış değilim ne işe yarar bu dijital klima normal analog klimadan farkı nedir ve dijital nasıl çalışır yani neden dijital demişler birde kendi kendine belirli bir sıcaklık veya soğuğa gelince durur mu bu klima ayrıca beim aracım klima devreye girdiği zaman çok fazla rölantiden düşüyor

Son düzenleme:

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dijital klimada istediğiniz sıcaklığı ayarlarsınız ve otomatik konumuna aldığınızda aracın içi istenilen sıcaklığa ulaşıncaya kadar ısıtır yada soğutur. istenilen sıcaklığa ulaşınca fan modunu otomatik olarak düşürerek aracın içini istenilen sıcaklıkta tutmaya çalışır.

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bahadır kardeşim çokta güzel açıklamış..

rolanti düşmesi kompressör ilk devreye girdiğinde normaldir sonrasında normale dönmeli...

teknokolik35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Özellikle kışın dijital klima çok faydalı oluyor. Motor soğukken fan düşükte oluyor ve içeri soğuk havayı vermiyor. motor ısınınca aşağı ve öne doğru sıcak havayı tam gaz vermeye başlıyor. Auto da bırakınca yanlızca istediğiniz ısıyı ayarlıyorsunuz ve klima tamamen otomatik olarak işini yapıyor. Birde 2 yada daha çok bölgeli olanlarda her bölgeyi ayrı ayrı ısyla iklimlendirebiliyorsunuz.

mustaferbil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben dijital klima olayını hala anlamış değilim ne işe yarar bu dijital klima normal analog klimadan farkı nedir ve dijital nasıl çalışır yani neden dijital demişler birde kendi kendine belirli bir sıcaklık veya soğuğa gelince durur mu bu klima ayrıca beim aracım klima devreye girdiği zaman çok fazla rölantiden düşüyor

aracınızda lpg varsa bundan dolayıda klima açıkken rolanti düşer. bende de lpg takıldıktan sonra klima açtığımda rolanti düşüyordu gaz ayarıyla hallediliyor zor bişi değil. ayrıca lpgli araçlarda klima açtıklarında rolanti düşüklüğünden stop eden araçlarda duymuştum.

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracınızda lpg varsa bundan dolayıda klima açıkken rolanti düşer. bende de lpg takıldıktan sonra klima açtığımda rolanti düşüyordu gaz ayarıyla hallediliyor zor bişi değil. ayrıca lpgli araçlarda klima açtıklarında rolanti düşüklüğünden stop eden araçlarda duymuştum.

Benim aracımda lpgli ancak sadece kompressör devreye girdiğinde bi miktar düşüyo sonra topluyor,ayrıca lpg ayarı (sıralı sistemlerde) aracın benzin haritasına göre kalibrasyon yapılıyor o yüzden bu şekilde bi ayarı yok diye biliyorum...

sizin dediğiniz belki düz sistem lpg de olabilir....

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
benim araçta lpgli ve digital klima var. düşme olmuyor. senin klima komprösöründe bir sorun olabilir.klima komprösörü gücünü motordan aldığı için ilk etapta düşebilir. çalışması için çok fazla güç gereksinimine ihtiyaç duyabilir. lpg'den ziyade klimana baktırman çok daha iyi olacaktır..

mustaferbil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim aracımda da sıralı sistem var, ben sorunu lpg taktırınca yaşadım. direk lpgye bağladım sorunu lpg taktırdığım yere gittim ve düzeltmişlerdi. sorun kompresörden midir değilmidir bilemiyorum.

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim aracımda da sıralı sistem var, ben sorunu lpg taktırınca yaşadım. direk lpgye bağladım sorunu lpg taktırdığım yere gittim ve düzeltmişlerdi. sorun kompresörden midir değilmidir bilemiyorum.

Muhtemelen bi ayar sorunu vardır onu gidermişlerdir klima kompressörü ile alakalı bi durum olduğunu düşünmüyorum...

ayrıca konuyu açan arkadaşı gören oldumu buralarda:D

mustafa6886

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Muhtemelen bi ayar sorunu vardır onu gidermişlerdir klima kompressörü ile alakalı bi durum olduğunu düşünmüyorum...

ayrıca konuyu açan arkadaşı gören oldumu buralarda:D

konuyla alakalı değil ama ben bişey daha sormak istiyorum sizlere benim arabamda son bir aydır acayip bir kasılma ve toplamama sorunu başladı yani eskiden gaza dokunduğum zaman bir anda zıplardı araba altımdan fırlayacak gibi olurdu ama son bir aydır gaza yükleniyorum baya bir zaman sonra topluyor kendini ayrıca acayip bağırıyor araba