2004 Corsa C dijital klima sorunu.

deliormanlı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2004 model Corsa C Cosmo aracımıla sömestr tatilinde Ankara-İstanbul arası yol yaptıktan sonra ertesi sabah marş basmadı. Aküyü değiştirdik 1-2 hafta sorunsuz çalıştıktan sonra yine akü tamamen bitti. Takviye yapıldı 10 gün kadar yine sorunsuz çalıştı. Fakat daha sonra yine aynı şekilde aküyü bitirdi.

Bir hafta önce aracı stop ettim kontak anahtarını çıkardım klima ekranının ışıkları söndü fakat klima fanı hala çalışıyordu. Çalıştırıp tekrar aç kapa yaptım ama klima fanı o seviyede takılmıştı. Sonuçta aküyü sömüren sorun bulundu. Akü kutup başını söktüm taktım klima kendine geldi. Düğmeden kapattım. Normal bir şekilde kapandı. İki haftadır klima kapalı şekilde kullanıyorum.

Şimdi esas soru: Dijital klimanın sorunu nedir. Klima fanı kafasına göre belli seviyede takılı kalıyor ve kutup başını sökmediğim taktirde normale dönmüyor. Takılı kaldığını farkına varmazsam aküyü bitiriyor ve marş basmıyor. Yorumlarınızı değerlendirip ona göre baktıracağım.

deliormanlı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kalörifer rezistansı arıza yapmış. Torpidonun alt tarafında bulunuyor. Soketli olduğu için değişimi kolay. Eğer kalörifer fanı takılı kalırsa, yani arabayı stop ettiğin halde üflemeye devam ederse bu rezistansa baktırının. Birilerine yardımcı olmuşumdur umarım.
49647ed93bdc06223f4851a10770813a.jpg

SM-A510F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

stradale

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bilgi için teşekkürler dostum, başımıza gelirse bakacağımız yeri biliyoruz sayende ;)

deliormanlı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben ustaya götürmeden, çok şükür kendim farkına vardım. Yoksa akü, marş, şarj ne var ne yok elden geçmesi lazımdı.

SM-A510F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi