Dijital Klima Hava Yönlendirme Sorunu

cyberrider35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle merhabalar, forumda ve google arama motoru ile konu hakkında bir arama yaptım ancak sitede benzer bir bilgiye rastlayamadım,

2009 model z16xer motor astra H aracım var,
Bu kış farkettim ki hava yönlendirmesini camlara verdiğimde on cam ve yan cam çıkışlarından hava gelmiyor.
yönlendirmeyi tek tek değiştiriyorum ancak ön cam havalandırma ızgaraların haricinde her yerden hava geliyor.
Bazen kendi kendine bir bakıyorum ön camlardan hava geliyor ancak bu seferde radyo kontrollerinin üzerindeki ızgaralardan hava gelmiyor, sağ ve sol ızgaralardan geliyor.

Şöyle bir durum daha var, hava yönlendirmesini değiştirdiğimde göğüs altından sessiz ortamda gıcırtılı bir ses geldiğini duyuyorum sanırım yönlendirme motorundan veya yönlendirme materyallerinden geliyor diye düşünüyorum.

servise gitmeden nasıl çözebiliriz, son kullanıcının yapabileceği bir şekilde yağlama/temizlik ile giderebilir miyiz sorunu, nasıl bir yöntem izlemeliyim bu konuda,

Bu sorunu daha önce yaşayan veya tecrübe edenlerden yardım bekliyorum. haftada 1 gün izin yapıyorum onu da serviste geçirmek istemiyorum :(

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
YÖnlendİrme klape motorlari var sikinti onlarda tech2 cİhazi İle tekrar kalİbrasyon yapamak gerekİyor dÜzelİr

cyberrider35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kalibrasyon haricinde değişmesi gereken bir parça olabilirmi,
Bu sorun en son izmirde bir opel yetkili servisine ücretsiz check up kampanyası sonrasında ortaya çıkmaya başladı, tesadüfi midir yoksa tech2 ile kontrol edilirken yanlışlıkla bir ayar kayması olmuş olabilirmi

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
tesadüf dür değişecek parça yok önce kalibre yapılacak

KARLIDAG

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende de aynı sorun vardı. Ustaya gıttım ılk once motoruna baktı oyle bır yerıne oturtulması gerekırkı motor yonlendırme yapıldıgında tam tur donebılsın. Buna ustalar dıkkat etmıyormus ve bu yuzden bellı noktada sıkısıyormus genellıkle yaglama vesaıre yapıyorlar oldu dıye gecıstırıyorlar.

Usta dogru yone vermesı ıcın on konsoldakı yonlendırme kısmını sokup devre kartı uzerındekı cevırmelerden dogru yonu bulana kadar cevırdı. Sızde kendınız bu sekıl de duzenlemesını yapabılırsınız.

Suan hiç sorunsuz calısıyor. Ustanın ıscılıgınden memnun kaldım.

cyberrider35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
önerilerinz doğrultusunda yarın tanıdığım bir özel servise gideceğim gelişmelerden bilgi vereceğim

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Yetkili serviste kalibrasyon ve yağlama sonucu aynı sorunum düzeldi;)

emorpg

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle merhabalar, forumda ve google arama motoru ile konu hakkında bir arama yaptım ancak sitede benzer bir bilgiye rastlayamadım,

2009 model z16xer motor astra H aracım var,
Bu kış farkettim ki hava yönlendirmesini camlara verdiğimde on cam ve yan cam çıkışlarından hava gelmiyor.
yönlendirmeyi tek tek değiştiriyorum ancak ön cam havalandırma ızgaraların haricinde her yerden hava geliyor.
Bazen kendi kendine bir bakıyorum ön camlardan hava geliyor ancak bu seferde radyo kontrollerinin üzerindeki ızgaralardan hava gelmiyor, sağ ve sol ızgaralardan geliyor.

Şöyle bir durum daha var, hava yönlendirmesini değiştirdiğimde göğüs altından sessiz ortamda gıcırtılı bir ses geldiğini duyuyorum sanırım yönlendirme motorundan veya yönlendirme materyallerinden geliyor diye düşünüyorum.

servise gitmeden nasıl çözebiliriz, son kullanıcının yapabileceği bir şekilde yağlama/temizlik ile giderebilir miyiz sorunu, nasıl bir yöntem izlemeliyim bu konuda,

Bu sorunu daha önce yaşayan veya tecrübe edenlerden yardım bekliyorum. haftada 1 gün izin yapıyorum onu da serviste geçirmek istemiyorum :(

Merhaba, birebir aynı olaylar ve belirtileri yaşıyorum. Gıcırtı da bende oluyor. Sorunu nasıl çözdünüz acaba ? bilgi verebilir misinz. Parça değişimi vs. gerekiyor mu ve ne kadar bir ücret çıkar ?

cyberrider35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba, birebir aynı olaylar ve belirtileri yaşıyorum. Gıcırtı da bende oluyor. Sorunu nasıl çözdünüz acaba ? bilgi verebilir misinz. Parça değişimi vs. gerekiyor mu ve ne kadar bir ücret çıkar ?
Yağmala ve kalibrasyonla sorun çözülmüştü tavsiye ederim
Tapatalk kullanılarak gönderildi