Astra G Dijital klima Hava yönlendirme ve ses sorunu

serifdurdu35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teknik servis bölümüne yazmıştım ama orada yardımcı olabilecek arkadaş olmadı. Forum kirliliği yaratmak istemiyorum şimdiden özür dilerim ama yardıma gerçekten çok ihtiyacım var.

Daha önce çok kez araştırdım ve bir çok konu okudum şikayetime benzer konuları. Ancak kendi sıkıntımı 1 yıldır çözemedim.

2002 Astra g elegance aracım var. -Dijital klimalı-
Ön göğüsten tıkır tıkır ses geliyor. Motor titreşimi ve bozuk yol kaynaklı.
Kendim defalarca teyp kısmını söktüm, fanın olduğu borulara sıkıştırmadığım malzeme kalmadı. Bazen ses gitti ardından yine geldi.
Motor rölantide iken(soğuk) ön göğüsten acayip ses geliyor, klimanın fanını 3. dereceye getirdiğimde ise ses yüzde 90oranında azalıyor, hatta bitiyor.
Klimamın hava yönlendirme özelliği çalışmıyor.
Sanırım hava yönlendiren klapeler kırık yada yerinden çıkmış olmalı ki ses yapıyor.

Merak ettiğim bu klapelerin tamiri nasıl olur? elektrikçi ön göğüs tamamen sökülüp, öndeki koruma demiri de sökülecek diyor. Bana daha kolay bir çözüm yolu lazım.
Sadece orta konsolu söksem o klapelere ulaşabilir miyim?
Şimdiden yardımlarını esirgemeyen arkadaşlarıma sonsuz teşekkürler.

tosunpasaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sanırım sizin sirkilasyon yapan kapak sıkıntılı o titriyor diye düşünmüşsün göğsün filan sökülmesine gerek yok bunun için torpido kapağını açın 6 adet vida var onları söktüğünüzde torpido komple geliyor lamba soketine dikkat edin kablosunu koparmayın torpido lambasının sonra çıkarın torpidoyu aradığınız kapak karşınıza gelecektir bunun tamiri bazı arkadaşlar yapmış bazıları yapamamış iki tip motor varmış sanırım bozulanı hep aynı tip olanı kronik diyorlardı hatta bir başlıkta ben eski astramda çok uğraştım yapamadım açık bıraktım sabitledim yine astra g var bunda sorun yok çalışıyor ama merakedip bununkinede baktım bu biraz daha farklı biri 2003 dü bu 2004 astra g ama bence o kapak öyle ses yapacak birşey değil belki o kapağı hareket ettiren bir kol var plastik o çıkmıştır yerinden yada kırılmıştır o sallanıp titriyordur motor soğukken sök orayı bak bi ses oradan mı geliyormuş.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 13:59 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 13:58 ----------

bu arada dijital klimalı olduğunu atlamışım ama sanırım sistem aynıdır o kısımda denemeye değer.

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ayaklara cama ve yüze havayı yönlendiren ufak kapaklar kırık sanırım sizde. fan çalıştığında hava geldiğinden oynama yapmıyor ve ses kesiliyor. bu kapaklar için komple konsolun sökülmesi gerekir mi bilmiyorum ama sökülmemesi gerekir diye düşünüyorum. siz en iyisi başka bir ustaya da gösterin.

http://www.opelim.net/forums/self-servis/50070-astra-g-cabrio-dijital-klima.html

şimdi forumdan bi baktım da sizin usta doğru söylüyor sanırım. havayı yönlendiren parça baya bi büyükmüş. linkini verdiğim konuda da o demiri sökmüşler. içinde işlem yapabilmek için sökülmesi gerekiyor sanırım

serifdurdu35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cevap veren tüm arkadaşlarıma çok teşekkür ederim.
Dediğim gibi sirkülasyon motorunda sıkıntı yok defalarca döktüm, kafamı içine kadar döktüm.
Dediğiniz gibi göğüs dökülmeye çözümü yok sanırım. Sırf bu yüzden arabayı satılığa bile çıkardım bir ara :)

serifdurdu35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorun çözüldü.
---ARAÇ SATILDI--- :)