Debriyaj Pedalı Sesi

• Konuyu başlatan drwaverunner
  • Başlangıç tarihi
D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş
Ynt: Debriyaj Pedalı Sesi

Ses olayı dediğin gibi biraz farklı.

Ben de ilk bir tınnnn lama ile başladı. Hem basarken hem çekerken. Sonra yağlandı falan. Sadece basarken gelmeye başladı. Sonra yay değişti yenisi takıldı. Bu sefer ses videodaki gibi pedalı bırakınca iki metalin birbirine çarpma sesi gibi çat etmeye başladı.

Son değişimden sonra usta bana bir daha ses duymayacaksın dedi. Ben de daha önce de bu cümleyi duymuştum dedim. Şimdilik Musa Usta haklı gidiyor bakalım, dinlemedeyim hala. Ses duyarsam çalacam kapısını :)

NewPa1n

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com

Debriyaj teli olayını zaten anlamadım gitti şu bakımdan araca biniyorum genellikle direk tınn diye açılışı yapıyorum, sonra ses kesiliyor çok nadir yapıyor yağlandığından beri, ustaya götürüyorum ses yok, servisten çıkıyorum arada devam yine tınn tınn. şimdilik hafta sonu bi gidelim akınla bakalım nolacak yoksa bakıma kadar beklerim.

çağlar 52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

benım aracımda debrıyaj tın sesini ilk fark eden ve işlem yaptıran biri olarak(5 mayıs 2010 tarıhınde yapılan işlem)1 kere yaglandı geçmedi,2 işlem ise yayın boyu bıraz kesilerek sorun giderildi.(opel ordu ateş yahya usta 0452 2336030)sorunun yayın gerılme ivmesıyle alakalı bır sorun oldugunu söylendi ve yapılan işlem sonucu 7 aydır ses yok...kaliperler içinde bir sorun oldugunu ve kaliperlerın iyileştirilmiş yeni parcayla değişilceği söylenıp yenı kalıperler talep edıldı. yılbasından sonra parcanın gelecegı ve haber verılecegı bılgisi verildi tarafıma.garanti dışı yekün tutan bır parca dıkkatinize.(parke yollarda sesı cok fazla hissedıyosunuz)

çağlar 52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

BU ARADA TÜRKİYE DE İLK 14 140 SPORT DONANIM ARAÇ SAHİBİYİM.ARALIK 2009 sipariş verdim.nisan ayında teslim aldım.(forumda araçlarını 1 ay bile sabredemeyen arkadaşları çok ıyı anlıyorum.ben gemiyi bile takip etmiştım.ingıltere yunanistan sonra izmir limanı steeringwheel

NewPa1n

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com

Ben aracı ilk aldığımda parke yollarda giderken arka takımlardan demir ses geliyodu fren semerinde gevşeklik varmış onu hallettiler o gun bugundur yok ama şimdi parke yollarda giderken sanki bir lıkırtı var lakır lukur sanki ses geliyor ama bunun normal olup olmadığını artık ayırt edemiyorum. ben en iyisi servise gittiğimde debriyajı sorarkende şu olaya baksınlar, bide debriyaj yağlandı bikere hala sese devam.verdiğin bilgiler için çok teşekkürler.

duanka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bugün farkettim debriyaja basınca tınn sesi bendede geliyor.ama videodaki gibi değil debriyaja sonuna kadar basınca son kısımda duyuluyor .gitmem gereklimi servise

duanka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

avukatakın link' Alıntı:
[quote author=lidokain link=topic=35.msg9533#msg9533 date=1298749229]
bugün farkettim debriyaja basınca tınn sesi bendede geliyor.ama videodaki gibi değil debriyaja sonuna kadar basınca son kısımda duyuluyor .gitmem gereklimi servise
aramıza hoşgeldin :)
[/quote]
68lookk senin liste kabarık benim daha bir 011zaa

goxb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bir hoşgeldin de benden. Daha önceden bu sorunu çözmüş olan bir servise gidin. Benim gittiğim servis sorunu tespit edemedi mesela  ???

duanka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hoşbulduk arkadaşlar ya.aranızda olmaktan çok mutluyum  okkk

duanka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

goxb link' Alıntı:
Bir hoşgeldin de benden. Daha önceden bu sorunu çözmüş olan bir servise gidin. Benim gittiğim servis sorunu tespit edemedi mesela  ???
bu forum o kadar faydalıki  servis bilmese bile ilk önce yağlayın,olmazsa yayı kısaltın oda olmazsa değiştirisiniz diyeceğim greatt