debriyaj kavrama noktası...

• Konuyu başlatan Gökhan_55
  • Başlangıç tarihi
G

Gökhan_55

Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar benmki snaki biraz yukardan kavrıyor bunu aşşağıya aldırmak mümkün mü? mümkünse naıl yaplıyor?

bekirs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mümkün.debriyaj balatasını değiştirince o kendi aşağı iniyor:D

cagri18s

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eğer balatan yeniyse debriyaj pedalını yukarı kaldırıp (kaput içerisinde) telin ucundaki ayar vidasıyla ayarlayabiliyorsun

G

Gökhan_55

Bilgi Girilmemiş
eğer balatan yeniyse debriyaj pedalını yukarı kaldırıp (kaput içerisinde) telin ucundaki ayar vidasıyla ayarlayabiliyorsun
arabam 47 binde... biraz daha detaylı anlatabilir misiniz? kendi başımıza yapabileceğimiz bir şey mi??

devil_berk22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.autoclubturkey.com
benimde debriyaj pedalı yukarda servis yarı ömrü bitmiş dedi aracım 51.000 km de ve kalkarken titreme yapmaya başladı ufakta ufaktan

astra 1.6

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o arkadaşın bahsettiği eski tip debriyajlarda seninkinde öyle ayar yapma imkanın kesinlikle yok. balata bittikce yukarı çıkar sonrada değiştireceksin başka yolu yok.

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
durun arkadaşlar.. atladığınız bişey var. o dediğiniz eski model arabalarda idi.
yeni model arabalarda debriyaj telli değil hidroliktir.
balata bittikçe yukarıdan kavrama olur. yapılabilecek bişey yok.
hatta ilginç bişey söyleyeyim; fren hidroliğini kullanıyormuş debriyaj :)
benim araba 98 astra. bende aynen bu anlattığım gibi.

astra_metin

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gökhanın 47 bin, serkanın 51 bin bu kdar çabuk debriyaj bitmemesi lazım bi arabada, benim arabada 61 bin titremede var yukarıdan kavramada var banada servis değiştirelim dedi.yok dedim ben motor gücünü daha hissediyorum gaz pedalında değiştirmedim. Amaşöyle bişey yaşadım Bebekte çok dik bi yokuşu çıkamadım bisefer , yokuşuda biraz tarif edeyim araba ters takla atacak zannediyosun çıkmaya çalışırken

Kasırga&Burak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçiçi çözümde olsa en iyisi bu :) bir zamanlar aynı bende öle yaptım yaklaşık 2000 km yol gittim öle :)