Dava açacagım ne yapmalıyım

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Siz yapılan ekspertiz için bir bedel ödediyseniz size bir belge vermeleri gerekirdi, ben 2007 yılında Opel yetkili servisinde ekspertiz yaptırdığımda bana sonuç belgesini vermişlerdi, belgeyi vermediklerine göre demek ki aracın durumunu biliyorlardı ;).

mustafasadık

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Siz yapılan ekspertiz için bir bedel ödediyseniz size bir belge vermeleri gerekirdi, ben 2007 yılında Opel yetkili servisinde ekspertiz yaptırdığımda bana sonuç belgesini vermişlerdi, belgeyi vermediklerine göre demek ki aracın durumunu biliyorlardı ;).

ücretisiz yapmışlardı

bugun çıktılarını istedim veremeyiz dediler, servis müdürü ile görüşeceğim

0111002002

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aslında bu konuda bizim kanunların eksikliği var :S Sigorta firmaları Pert aracı sadece yedek parça olarak satabilmeli. Tekrardan trafiğe çıkışına ve insanların mağdur olmasını engellemiş olurlar...

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım kusura bakmada, servis sana araca ekspertiz veremyiz diyor,
arıza listesini veremeyiz diyor.Normalde bu işleri çok rutin şekilde yapan servisler size böyle bir açıklama yaptığında hiç mi şüphelenmedin?Bir servis bir araca elini sürmüyorsa o aracı biliyodur tanıyodur aracı satan kişi ile papaz olmamak için kaçıyordur.Ben bu şekilde birşey yaşadım servis ustası abi aramızda kalsın bu araba sorunlu bir araba bilgisayar kayıtlarına bakınca o yüzden salladılar sakın alma bir bahane uydur gönder dedi.O anda şüphelenmeniz gerekirdi.

mustafasadık

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arıza listesini veremeyiz diyor.Normalde bu işleri çok rutin şekilde yapan servisler size böyle bir açıklama yaptığında hiç mi şüphelenmedin?Bir servis bir araca elini sürmüyorsa o aracı biliyodur tanıyodur aracı satan kişi ile papaz olmamak için kaçıyordur.Ben bu şekilde birşey yaşadım servis ustası abi aramızda kalsın bu araba sorunlu bir araba bilgisayar kayıtlarına bakınca o yüzden salladılar sakın alma bir bahane uydur gönder dedi.O anda şüphelenmeniz gerekirdi.

işte o anda insanın basiretimi bağlanıyor ne oluyor anlayamadım..
ama ilan ile dolandırıldıgım için oradan kazanacağım inşaallah son umudum orası.

mustafasadık

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aslında bu konuda bizim kanunların eksikliği var :S Sigorta firmaları Pert aracı sadece yedek parça olarak satabilmeli. Tekrardan trafiğe çıkışına ve insanların mağdur olmasını engellemiş olurlar...

Noter abi noterde araba pert haberin varmı araba daha önce 24.000 tl lik hasarı olmuş bundan haberin varsa imzala demesilazım. yada
ben plakadan sorgulattım araç temiz sorgulattıgımda aracın eski plakasıda var onun bilgilerinide sorgulattınızmı diye uyarı gelmesi gerekiyor.

Çok üzülüyorum çok. insanlardan sogudum bu olay yüzünden arabanın yanına bile yaklaşmıyorum bi kaç gündür...

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et

olay bu kadar basit işte...

kumpasa gelmişsiniz mustafa bey :(

izm35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok geçmiş olsun yazılanları tek tek okudum, gerçekten sinir bozucu bir durum, sorununuzu tüketici hakem heyeti çözmez, onların fatura değeri 1000-1100 tl civarında olan işlemler ile ilgili limiti var, tüketici mahkemesi de sanırım çözemez, çünkü ortada bir fatura sözleşme servis hizmet vb yok. başvurmanız gereken mahkeme asliye hukuk mahkemesi olmalı diye düşünüyorum. Ayrıca hatalı mahkemeye başvursanız bile başvurduğunuz mahkeme size bizim konumuz değil 30 gün içerisinde tekrar başvuru ücreti ödemeden şu şu bu mahkemesine dosyanızı yönlendiriniz der.

son olarak bir çoğunuz biliyorsunuzdur ama bilmeyenlere bilgi olsun, araçı almadan önce şaşi numarasını sigortacınıza tramerden sorgulattırın, bu işlemi yapmak onlara ücretsiz, aracın tüm hasar işlemlerini size 2-3 dk içerisinde kullanılan tüm plaklaları ile aktaracaktır. ilk aracınız ise alımdan önce sigortacıyla anlaşın kart bilgilerinizi bırakın, alacağınız araca karar verdikten sonra sorgulamasını yaptırın ve noter sonrası telefon edip policenizi başlattırın. Bu yöntem ile kronik ekipmanların arızası dışında tüm riskleri yok etmiş olursunuz.

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç pert kayıtlı ama ekspertiz yaptırdınız mı yani değişen-boya-şasi durumu nedir öğrendiniz mi?

Belki haklı mücadeleniz devam ederken içinizi biraz rahatlatır diye söylüyorum bir tanıdığımız Reno Clio HB ile domuza çarpmıştı tampon, far ve sol ön çamurluk hasar gördü, ön cam kırıldı, 2 airbag açıldı (kaputa falan bir şey olmadı) araç yine de perte çıktı (gerçi daha ucuz bir araç Clio). Yani demek istiyorum ki belki çok kötü bir durumu yoktur aracın...

genius350

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
işiniz biraz zor. Çünkü bugün bir aracın pert durumunu öğrenmek bir mesaja bakıyor ve bunu plaka ile değil motor-şasi numarası ile yapacaksınız.