Dava açacagım ne yapmalıyım

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Abi resimli bir şekilde anlatacağım bir adres varsa oraya konu olarak açayım resimli anlatımını... arkadaşlarımızda faydalanmış olur.

Sen öncelikle "laf lafı açıyor" kısmına konuyu aç ben gerekeni yaparım.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ben anlatayım.Ekrandayken print screen tuşuna basın, sonra bir paint dosyası açıp oraya kopyalayın.Buna resim çekme de deniyor halk arasında.

Teşekkürler, oldu vallahi. İnsanın basit de olsa hergün birşeyler öğrenmesi ne güzel :).

tahtaravalli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1 ay olmadıysa ve noter satış kağıdında kusurlu yazmıyorsa paranızı geri ödemek zorunda.Öncelikle bir avukat yardımıyla adama ihtar yollayın.Kendinizde yollayabilirsiniz fakat bu adamın işi ciddiye almasını sağlar.Eğer cevap vermezse hakkında dolandırıcılıktan dava açabilirsiniz.

mustafasadık

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tekrar merhaba,

ekran görüntülerini almıştım, bilgisayarımda kayıtlı. Daha güvenli olması için bugün mail ortamına taşıdım.

şimdi sormak istediğim bi kaç şey var benim için çok önemli konu hakkında yapıcı fikir ve yorumlarınızı bekliyorum

Aracı almadan önce arkadaşımın gerek yok demesine ragmen ısrarla aracı yetkili servise götürdüm 3 saat bekleyip aracı servise soktum baktılar, aracın pert oldugunu ve kmdüşürüldüğünü hatta kontağı açınca ekranda motor ışıgı gibir ışıkların yanamdıgını farketmediler.. bunu şimdi farkettiler.

o gün bana araca expertiz yapamyacaklarını rapor veremeyeceklerini söylediler, ama aracı check up yapacaklarını arızalarını çıkartacaklarını söylediler bende kabul ettim, başka şansım varmıydı bilmiyorum
araç çıktı servisteki adam belgeyi bi kenara koydu bunu veremeyiz dediler.
bende aracı aldım çıktım.

şimdi bunu mahkeme ortamında nasıl sunacagım.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Tekrar merhaba,

ekran görüntülerini almıştım, bilgisayarımda kayıtlı. Daha güvenli olması için bugün mail ortamına taşıdım.

şimdi sormak istediğim bi kaç şey var benim için çok önemli konu hakkında yapıcı fikir ve yorumlarınızı bekliyorum

Aracı almadan önce arkadaşımın gerek yok demesine ragmen ısrarla aracı yetkili servise götürdüm 3 saat bekleyip aracı servise soktum baktılar, aracın pert oldugunu ve kmdüşürüldüğünü hatta kontağı açınca ekranda motor ışıgı gibir ışıkların yanamdıgını farketmediler.. bunu şimdi farkettiler.

o gün bana araca expertiz yapamyacaklarını rapor veremeyeceklerini söylediler, ama aracı check up yapacaklarını arızalarını çıkartacaklarını söylediler bende kabul ettim, başka şansım varmıydı bilmiyorum
araç çıktı servisteki adam belgeyi bi kenara koydu bunu veremeyiz dediler.
bende aracı aldım çıktım.

şimdi bunu mahkeme ortamında nasıl sunacagım.

Şimdi siz bu aracı satın almadan önce bir servise götürüp kontrol ettirdiniz ve sonrasın da mı aldınız?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
O zaman hiç dava açma sadece dava açtın ile kalırsın satan adam diyecek servise götürdü ondan sonra benim aracımı aldı. Ve karşı tarafın masrafları da sana kalacak. :(

Son düzenleme:

mustafasadık

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O zaman hiç dava açma sadece dava açtın ile kalırsın satan adam diyecek servise götürdü ondan sonra benim aracımı aldı. Ve karşı tarafın masrafları da sana kalacak. :(

umarım öyle olmaz

Son düzenleme:

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Çünkü karşı tarafın haklı olduğu yanlardan birincisi ve en önemlisi sizin aracı servise götürmeniz olacak.