D segmenti tam dolu bir araç alacağım,tavsiyeleriniz

battal gazi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar D Segmentinde tam dolu bir araç almayı düşünüyorum sedan,otomatik şanzuman(geri kaçırmayacak"hil holder"),Elektrikli açılır cam tavan(sunrof veyahut açılabilen panoramik cam tavan"açılmayan cam tavanlar var istemiyorum",esp,hız sabitleyici,performans,ekonomi,şanzuman ve motoru az problem çıkaracak yol sesini içerisine az alacak,alt takımı sağlam ve süspansiyon ile helezon sistemi darbeleri iyi emecek, ya biraz sıkıcı olacak ama aslında tok ve konforlu bir araç istiyorum.

Ayırabileceğim maksimum bütçe: 75.000.oo T.L.
Dizel veyahut lpg'ye tam uyumlu bir motor.
Maksimum 2.0 hacimli bir motor vergide ödeyebileceğim miktar gözönünde bulundurulduğunda.

Yaş aralığı: Minimum 2009-maksimum: 2014, Dsg'den dolayı özellikle dsg kullanılan araçlara mesafeliyim ben ve çevremdekilerin daha önce yaşadığı kötü olaylardan dolayı.

Audilerde ya multitronic var yada dsg isim değişikliği zaten volsvagen üretiyor audiyi de fakat amcamda ikinci a6 2008 şanzumanında problem çıkmadı arkadaşım oto kiralamacı passata özensiz a6'ya dayanıklı ve daha sağlam diyor iki araçtanda 2.0 tdi seçeneği var ellerinde,bir de bu sınıfta honda accord ilgimi çekiyor tsi kadar seri bir motor olmasa da şanzumanı 5 ileri eski tip olsada arızası az olduğunu düşünürsek ve motor şanzuman sorunu azlığını düşünürsek bir de lpg uyumunu hesaba katınca mantıklı geliyor vergisi derseniz sorun çıkarmasında ben vergisine razıyım çok sorun oldukça arabadan soğuyor insan,insignia 2.0 dizellerin cosmosu dikkatimi çekmiyor değil ama yeni bir seri sayılır yorumlar biraz mesafeli durulması yönünde araştırmalarımda,2.0 motora kadar jip sınıfıda olabilir mesela antara 2.0 cosmo dizeller var 45-50 binde onlarda dikkatimi çekiyor,ambleminden ötürü captivaya sıcak bakmıyorum kapatsanda belli,honda crv 2013'te kasa değiştirene kadar eski kasalardaki crv lerde yokuş kalkış desteği sunmadı yeni kasaya da gücüm yetmiyor o da olmaz,ne bileyim işte 2015 ocak-mart arasında alacağım aracı katkılarınızı bekliyorum (bu kadar zaman beklenir mi demeyin dizel fiestamız var zaten daha önce forumda tanıtmıştım,o da duracak,satmayacağız)bu konuyu aynen vwtr.net tede açacağım,kullanıp bilen ve bilgisi olan yorumcuların değerli görüşlerini bekliyorum marka fobisi olupta kullanmadığı ve binmediği bir aracı anlatacak bir yorumcuya lütfen laf olsun diye yorum yapmayınız önerisinde bulunuyorum.

Sunrof seçeneği olmadığı için toyotanın avensisi de düştü listeden.

Son düzenleme:

gencemin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam düşünürmüsünüz bilmem ancak lâtitude önerebilirim.sıfırını alırsınız bu fiyata .

Sent from my iPad using Tapatalk

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Superb bu paraya alabileceğiniz en kral araba, eğer yaş sorunu etmezseniz Volvo S60 alıp güle güle kullanırsınız.

dante38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynen superb veya s60 ama öncelikli olarak suberb

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

battal gazi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam düşünürmüsünüz bilmem ancak lâtitude önerebilirim.sıfırını alırsınız bu fiyata .

Sent from my iPad using Tapatalk

Superb bu paraya alabileceğiniz en kral araba, eğer yaş sorunu etmezseniz Volvo S60 alıp güle güle kullanırsınız.

Aynen superb veya s60 ama öncelikli olarak suberb

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

s60 2011'de değişen kasa olabilir(alt kasa çok eskidi,alt kasada bi üst segment s 80 çok hoşuma gidiyor) fakat biraz kilometre fazla ve bi kaç parça boyalı olur
super b'yi incelemedim değil hak veriyorum fakat daha önce dsg'den çok ağzım yandı dsg çok iyi bir teknoloji olmasının yanında çok ta sıkıntılıdır.

Renault fluence güzel bir araç diyebilirim fakat 120-130'da ve sonrasında araç rezil 2011 78 binde var abimde arka koltuk çok iyi darbe emme diye bir olay zaten düşünmeyin,ses yalıtımı çok zayıf,ama latitude nasıl bilmiyorum amiral aracı olduğu besbelli de boyutları fluenceden uzun,tutulması ve ikinci eli bir de EDC'si nasıldır dsg kadar sorunlu mudur çünkü o da bildiğim kadarıyla çift kavramalı otomatik şanzuman dsg'deki gibi 1 ile 2 2 ile 1. viteslerde kararsızlık ve sarsıntı benzeri şikayetler okumuştum bazı forumlarda dsg de vitesin kaçta olduğunu gösteriyor edc'veya renaultta sanırım vitesi göstermiyor ekranda,araştırılıp değerlendirilebilir.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Superb alinir krallar gibi binilir. Dsg eskisi kadar sorun yapmiyor. Özellikle VW grubunun e segmentine kaçan boyutlarıyla prestiji ile superb en mantikli seçenek.
Onun haricinde illa d segmenti demezseniz c180 bulunabilir 2008 2009 civari. Yildiza biliyorum dersiniz. Ayrica 1.8 motor vergi avantaji olur.
İnsignia'da cosmo olursa tadindan yenmez

HUAWEI G610-U30 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Experience

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Açıkçası vw gruba hiç bulaşmayın derim, hele ki otomatik şanzıman düşünüyorsanız. Daha ileri tarihlerde eski 8,5 yıl bindiğim opelim ile yeni passat ım arasındaki kıyaslamayı bir başlık altında açmayı düşünüyorum. Ama öncesinde buradan yazayım. Vw otomatik şanzıman üretebilmeyi henüz çözemedi daha. 2012 sonrası biraz daha azaldı arıza oranları evet ancak bu tamamen arızalanıp servise giden otomobiller için geçerli... Ben de maalesef 1.4 tsi dsg bir vw aldım. En başta size vites değişimlerinden vs. gibi kriterlerden etkileyici gibi geliyor fakat zamanla ne oluyorsa çeşitli metalik sesler gelmeye başlıyor, hatta bazen dişli seslerini duyabiliyorsunuz. Bazen bocalıyor, vites değişimlerinde sık olmasa da vuruntu yapıyor, en önemlisi ise güven vermiyor. Sanki eli kulağında ve her an bir sorun çıkarabilir. Bu hisle arabaya binmek hiç güzel bir duygu değil, hele ki arabanıza düşkün ve sorunsuz bir araba istiyorsanız. vw sorunları olan bir otomobil ve buraya net olarak yazıyorum "eski opelimi arattı bana". Benim gözümde vw Opel'e kurban olsun. Active select gibi tam otomatik şanzıman varken bir daha dsg ye bulaşmam. Varsın yarım saniye daha geç vites değiştirsin. Vectra'mın şanzımanı hem sessizdi hem sorunsuzdu...

Bu arada sanmayın ki tek kritik nokta şanzıman. Hayır, büyük hevesle aldığım vw passat'ım ile en az 8-9 kere servis ziyaretinde bulundum 1.5 sene içinde. Değişen parçalar, sorunlar vs... Keşke bulaşmasaydım dedirtti.

Sonuç olarak ben size vw grup önermem. Volvoya bakın, opel alın, honda alın, bana sorarsanız da tam otomatik vites olsun

battal gazi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Açıkçası vw gruba hiç bulaşmayın derim, hele ki otomatik şanzıman düşünüyorsanız. Daha ileri tarihlerde eski 8,5 yıl bindiğim opelim ile yeni passat ım arasındaki kıyaslamayı bir başlık altında açmayı düşünüyorum. Ama öncesinde buradan yazayım. Vw otomatik şanzıman üretebilmeyi henüz çözemedi daha. 2012 sonrası biraz daha azaldı arıza oranları evet ancak bu tamamen arızalanıp servise giden otomobiller için geçerli... Ben de maalesef 1.4 tsi dsg bir vw aldım. En başta size vites değişimlerinden vs. gibi kriterlerden etkileyici gibi geliyor fakat zamanla ne oluyorsa çeşitli metalik sesler gelmeye başlıyor, hatta bazen dişli seslerini duyabiliyorsunuz. Bazen bocalıyor, vites değişimlerinde sık olmasa da vuruntu yapıyor, en önemlisi ise güven vermiyor. Sanki eli kulağında ve her an bir sorun çıkarabilir. Bu hisle arabaya binmek hiç güzel bir duygu değil, hele ki arabanıza düşkün ve sorunsuz bir araba istiyorsanız. vw sorunları olan bir otomobil ve buraya net olarak yazıyorum "eski opelimi arattı bana". Benim gözümde vw Opel'e kurban olsun. Active select gibi tam otomatik şanzıman varken bir daha dsg ye bulaşmam. Varsın yarım saniye daha geç vites değiştirsin. Vectra'mın şanzımanı hem sessizdi hem sorunsuzdu...

Bu arada sanmayın ki tek kritik nokta şanzıman. Hayır, büyük hevesle aldığım vw passat'ım ile en az 8-9 kere servis ziyaretinde bulundum 1.5 sene içinde. Değişen parçalar, sorunlar vs... Keşke bulaşmasaydım dedirtti.

Sonuç olarak ben size vw grup önermem. Volvoya bakın, opel alın, honda alın, bana sorarsanız da tam otomatik vites olsun

Superb alinir krallar gibi binilir. Dsg eskisi kadar sorun yapmiyor. Özellikle VW grubunun e segmentine kaçan boyutlarıyla prestiji ile superb en mantikli seçenek.
Onun haricinde illa d segmenti demezseniz c180 bulunabilir 2008 2009 civari. Yildiza biliyorum dersiniz. Ayrica 1.8 motor vergi avantaji olur.
İnsignia'da cosmo olursa tadindan yenmez

HUAWEI G610-U30 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

dsg 2012 sıfır alınmış 50 bini görmeden akrabam jettada kavramayı değiştirdi,2014Te daha biraz toparlanma olduğunu düşünüyorum dsg'nin 2018'de filan ancak adam olacağını düşünüyorum,o yüzden dsg çok zor volsvagen 10 yıl garanti veriyomuş diyorlar amerikada araç garantisi türkiyede böyle bi şey olursa dsg olur yoksa zor,c 180 2009-2010 kompressor olabilir a4 b82009 2011 1.8tfsi olabilir bunların lpg uyumları araştırılıp karar verilmesli,insignia 1.6 cosmo donanımlısı vardı akrabamda çok dehşetti 2.0 dizel cosmo insignia araştırılıp masraf ve arıza katsayısı değerlendirilip hafızaya alınabilir,o yüzden burdaki yorumları bekliyorum.

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

battal gazi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
parası fazla olur

http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...afira-1.6-cdti-active-prestij-163036568/detay

dün bu araçın koyu grisini yakından gördüm... Gerçekten mükemmel bir aile aracı yapmışlar...
Hem yakışıklı, hemsportif hem de aile aracı...

tek kötü yanı 1.6 cdti lerin otomatiği yok :(

http://www.opel.com.tr/opel-serisi/satis-alani/arabalar/new_zafira/index.html?ppc=tr_45193388959

Otomatik versiyonları 2015'te gelecek diyorlar,otomatik gelirse 1,6 dizele volsvagen düşünsün artık tüm tahtları bir bir düşer vv dizeller 1.6 105 hp sanırım 250 tork,Opel 1.6 dizel 136 hp 320 tork Bi hayli iddialı fakat bunların sıfırı otomatiği çıksa bile parasal olarak beni aşar