Cosmo aracım için Navigasyon Cihazı tercihi

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar son zamanlarda sponsorumuzun da desteği ile navi konusunda forum hareketlendi veya aklımda olduğu için bana öyle geliyor. Daha önce adını sanini duymadigim pek çok cihaz ve çeşit çeşit fiyatlar dolaşıyor.  Hem teknik özellikler hem de uyumluluk anlamında kafa karışıklığı oluşuyor.  Necvox veya Cyclone gibi genelde bilinen ve opel servislerinde takilanlar haricindeki uygun fiyatlı navigasyon lar genelde editionlara ve Garanti Süresi dolmuş araçlara takılan cihazlar yanılmıyorsam.  Garanti devam edince ve araç cosmo donanım olunca bu uygun fiyatlı cihazların yeterli olup olmayacağı konusunda emin olamıyorum.  İşin kötü tarafı satıcı arkadaş da emin değil ve yüzde yüz destekler demiyor dürüstçe.  Hal böyle olunca tereddüt ediyorum.   Cosmo konusunda ki cekincem seslerin birbirine Karışma olasılığı.  Ornegin ön park sensörü ile arka park sensörü veya emniyet kemeri sesinin karışması gibi. Garanti tabi hala bir sorun.  Cosmo bir aracta navimaster,  electrotsin, navix, navimotion v.b cihaz kullanan arkadaş var mı?  Direksiyon tuşlarını kullanabiliyor mu?  Ö–nerisi nedir?  Yardıma ihtiyacım var

sohayli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Cosmo aracım için Navigasyon Cihazı tercihi

Bence araca çok binmiyorsanız hiç taktırmayın. Zaten aracınız cosmo usb ve bluetooth sorununuz yok. Navigasyon da kullanmak gerekir ise arada bir telefondan falan halledilir bir şekilde.

ToBeCaReFuLL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hocam odak buluşmasında Tarık abiyle benim araçda bulunan Cyclone naviye baktınız. Ben çok memnunum seslerin hiçbiri birbirine karışmıyor. Sadece dikkat etmeniz gereken cosmo paketlerde afl olduğundan cihaz takılırken araya parazit engelleyicinin takılması.

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Hocam bu ses olayina bence cok takilmamak gerek. On park sensorunun sesi arka parkla ayni olsa kemerle ayni olsa ne fark edecek. Sen zaten on park sensorunu goruyosun aracin ileri viteste oldugunu biliorsun. Yada geri viteste oldugunu. Kemer olsa kemer isiklari yaniyor. Bence zevkine uyan bir sisteme onem ver hocam, bende dert etmiyorum sesleri hic.

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sohayli link' Alıntı:
Bence araca çok binmiyorsanız hiç taktırmayın. Zaten aracınız cosmo usb ve bluetooth sorununuz yok. Navigasyon da kullanmak gerekir ise arada bir telefondan falan halledilir bir şekilde.
Navigasyon Cihazına ihtiyacım var.  Ö‡ünkü istanbulda yol bulmakta sorun yaşıyorum,  geri görüş kamerası da faydalı bir şey.  Ayrıca araç içi görsellik ve üç satır kırmızı ekrandan kurtulup renkli bir ekrana sahip olmak fena olmaz diye düşünüyorum.  Fakat garanti ve cosmosal özellikler konusunu çözmek gerekiyor.

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ToBeCaReFuLL link' Alıntı:
Hocam odak buluşmasında Tarık abiyle benim araçda bulunan Cyclone naviye baktınız. Ben çok memnunum seslerin hiçbiri birbirine karışmıyor. Sadece dikkat etmeniz gereken cosmo paketlerde afl olduğundan cihaz takılırken araya parazit engelleyicinin takılması.
Baktim evet ama cyclone pahalı ve gereksiz geliyor bana. Daha uygun fiyata aynı işi gören cihazı arıyorum kardeşim.

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben naviyi goruntu , geri gorus kamerasi ve navigasyon icin istiyordum zaten aracimda usb ve bluetooth vardi ve acikcasi canbusla aracin sistemlerine mudahale edilmesini istemiyordum o yuzden navimaster bicilmis kaftan oldu benim icin; aracimin herseyi orijinal kaldi ve sadece ekran degisti arti ses sistemim iyilesti daha nolsun? Navimaster oneririm size elecktrotain olmayan duz modelini.

FarukS1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Aracin elektronik aksaminin garantisini netlestirmek lazim. Eger garanti disi kalmasi gibi bir durum varsa tehlikeli olabilir. Ben guvenemedigim icin necvox 1033 taktirdim ve memnunum.

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dreamofice link' Alıntı:
Ben naviyi goruntu , geri gorus kamerasi ve navigasyon icin istiyordum zaten aracimda usb ve bluetooth vardi ve acikcasi canbusla aracin sistemlerine mudahale edilmesini istemiyordum o yuzden navimaster bicilmis kaftan oldu benim icin; aracimin herseyi orijinal kaldi ve sadece ekran degisti arti ses sistemim iyilesti daha nolsun? Navimaster oneririm size elecktrotain olmayan duz modelini.

+1  :)

Aracının özelliklerine ve orijinalliğine en az müdahale eden cihaz şuan için Navimaster.  :)
Bende Cosmo araç sahibiyim ve Navimaster kullanıyorum, genel anlamda da memnunum.  :)

Navimaster alırsan aracının ayar menüleri, bluetooth fonksiyonları ve klima menüsüne kadar her şey aynı kalacaktır Harun abi.
Benim en çok canımı sıkan nokta video izlerken arada bir beliren Aux yazısı ve direksiyondan mp3 ler arası geçiş yapılamaması. Bunlar dışında geri görüş kamerasında, navigasyon işlevinde ve diğer özelliklerde herhangi bir sıkıntı yaşamadım.  :)

Artı olarak orijinallik istiyorsan bir seçenekte Cyclone abi. Cyclone'da aracın orijinal menülerini ve fonsiyonlarını kullanıyor. Ben aradaki fiyat farkından dolayı Navimaster'ı tercih etmiştim. Eğer iki cihazda aynı fiyat olsaydı Cyclone alırdım ama bir Cyclone iki Navimaster ücretine denk geliyor.  :)

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dreamofice link' Alıntı:
Haklısın orijinal kalması sadece ekranın degismesi iyi gibi gorunse de arka planda o üç satırlık eski ekranı görmek bi tuhaf oluyor.  Orijinal olmasa da cosmonun tüm özelliklerini destekleyen farklı ekran görüntüsü daha cazip geliyor bana.