Corsa yedek su deposunda sürekli basınç

halit69

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bendede daha koyusu oldu
bende şöyle bir çözüm yaptım sabah işyerime varınca daha sıcakken çok dikkatli bir şekilde boşalta bildiğim kadarını bidona boşaltıyorum sonra o antifirizi süzmek için
marketlerde satılan sarı silme bezi veya tülbenti kova üstüne gerip üstüne kağıt havluyu bir kat yapıp bir defa süzüyorum sonra 2. de kağıt havluyu atıp bu defa 2 taneyi üstüste çapraz olacak şekilde koyup gayet temiz olmasını sağlıyor ondan sonra tekrar araca koyuyorum hatta demin 3. defa yaptım
bakalım ne zaman berrak olursa o zaman duracağım
ayrıca o kapagı bende 1 yıl önce açıp içini temizledim eğer tıkalıysa dişlerin bitiminde geniş plastik conta var onu çıkar iç mekanizma eline gelir arkadaki tek deliğe kancalı bir tel ile arkadan tutan mekanizmayı kendine çekerek çıkar yay ve kapak gibi supaplı basınca duyarlı sistem var onu temizle geri aynı şekilde takarsan çözülür

Son düzenleme:

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Özellikle bu yedek su kabının o kapağını değiştirin belli bir zamandan sonra o kapak adam gibi basıncı atamıyor ve aşırı basınç dan dolayı aracın olmadık yerlerinden su kaçırmasına neden oluyor. Başıma geldi ve radyatör e kadar değiştirmediğim yer kalmadı en son o kapak değişti ve sorun filan kalmadı.

Röntgenci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kapağı değiştirdim bakalım orijinaliyle inşallah düzelir, ucuz da değilmiş bu meret :) 63 lira

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
keşke konuyu daha önce görseydim elimde sıfır kapak var 40 liraya verirdim

thumt

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Merhabalar. Hocam konu sahibi sorununu çözebildi mi aynı sorunu yaşıyorum. Yedek depo kapağını değiştirdim febi marka taktım fakat hala damla damla su oluyor. 3 4 damla yedeğin üstünde