corsa güvenlik hissi yok sizcee

kadircan19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben yazımdada belirttim d segmentinde kullandıgım diger araçlarla kıyaslamadım ucuz olan ile kıyasladım tutup 5.28i ile kıyaslamadım benim bahsettigim b segmenti araç dediginizde ekonomi gelir akla bende diyorum ki 3.0 araçla 100km/h ile gidersen zaten oda aynısını yakıyo ekonomi boyutu yok bence arkadaş 3 kuruş demiş kaç ay çalışıyor o 3kuruş için millet bi ögren bence asgari ücretli bi insanın 2yıllık maaşı..

mucipoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Siz 1.6 astra h alın onunla fordu kıyaslayın b segmenti corsa ile degil.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

tolga_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Amortisörler ne durumda?Lastik durumun önemli.Lastik ölçün nedir? Yolda kontrol edemiyorum filan diyorsan bi rot balansa sokup kontrol ettir.D segmenti ile b yi karşılaştırman şaka gibi.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım dayımda senin aracının 2011 modeli var. 1.3 cdti
corsa uzun yolda özellikle 130 km hızdan sonra her b segmenti gibi güvensizlik hissini yaşatıyor bu bir gerçek. ama aracın öyle aşırı bir savurması yok. özellikle 5 kişi bagaj varsa kolay kolay savurmaz. ama tutupta c segmenti focus ile karşılaştırma yapacaksan astra g h j kasa ile karşılaştırman lazım. o belirttiğin hızlarda astra g focustan daha iyi yol tutuşuna sahiptir. mondeo ile kıyaslamışsın mondeoyu vectra insignia ile karşılaştırırsan yol tutuşunda hangi firmanın önde olduğunu açıkca görebilirsin. yakıt tüketimi olarak büyük motorlu araçlar az yakar uzun yolda.ama 120 km hızda 4.5 lt altını çok rahat görebilirsiniz corsa 1.3 cdti ile. 160 km hızdada siz corsadan çok birşey beklemeyin her anlamda...
tdci cdti ile aynı motor değildir.
cdti opel fiat ortaklaşa motorudur. tdci gibi çalışmaz traktör gibi.
fiesta ve corsayı karşılaştır ki mantıklı sonuçlar ortaya çıksın.
fiyat olarak bakmak çok saçmadır. 2003 model temiz bir 3.16 fiyatına 0 corsa alınıyor ;)

Son düzenleme:

kadircan19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkezin kafasında degişik birşey var öncelikle şunu söyleyim teknik olarak cdti anlamı tdci ile aynıdır ama dünyada bütün araba pazarının en büyük payı tdci sahipdir.
ben araca segment olarak bakmam fiyat olarak bakarım bana en ekonomik araç en fazla konforu veren araç arabadır..çogu aracı kullandıgım için çogu hakkında bilgiye sahibim..
traktör motor dedigin tdci motoru kullanmadan laf söyleme aynı ses cdti motorda daha fazla var.. senin 80bin tl üzerinde dedigin insigna ya binecegine benim dedigim mondeo mk3 3.0tdci amerikadan 15bin dolara getir bak bakalım insigna arabamıymış o fiyata binilirmiymiş çöpe atmak istedigin paran varsa atabilirsin ben tutup burda seninle ford-opel kıyaslaması yapacak degilim türkiyede bile sıfır araç satışında 11yıldır zirvede isim ford dur..
focus-astra da ise astranın adını alamazsın herhalde gerek ikinci el pazarında tutulması gerek ekonomik olmasına karşı konforu ticari şirketlerin bile 1.tercihidir fiyatlarıda karşılaştırınca focus tabiki tercihdir...
son olarakda FORD MUSTANG diye birşey duydun mu duymadıysan mümkünse araba hakkında konuşma...

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkezin kafasında degişik birşey var öncelikle şunu söyleyim teknik olarak cdti anlamı tdci ile aynıdır ama dünyada bütün araba pazarının en büyük payı tdci sahipdir.
ben araca segment olarak bakmam fiyat olarak bakarım bana en ekonomik araç en fazla konforu veren araç arabadır..çogu aracı kullandıgım için çogu hakkında bilgiye sahibim..
traktör motor dedigin tdci motoru kullanmadan laf söyleme aynı ses cdti motorda daha fazla var.. senin 80bin tl üzerinde dedigin insigna ya binecegine benim dedigim mondeo mk3 3.0tdci amerikadan 15bin dolara getir bak bakalım insigna arabamıymış o fiyata binilirmiymiş çöpe atmak istedigin paran varsa atabilirsin ben tutup burda seninle ford-opel kıyaslaması yapacak degilim türkiyede bile sıfır araç satışında 11yıldır zirvede isim ford dur..
focus-astra da ise astranın adını alamazsın herhalde gerek ikinci el pazarında tutulması gerek ekonomik olmasına karşı konforu ticari şirketlerin bile 1.tercihidir fiyatlarıda karşılaştırınca focus tabiki tercihdir...
son olarakda FORD MUSTANG diye birşey duydun mu duymadıysan mümkünse araba hakkında konuşma...

hayırdır ford bayisini satın mı aldın ?
segment olarak bakmazsan olaylara sen arabadan anlamıyorsundur. tutupta focustaki yol tutuşunu b segmentindeki bir araçtan beklersen saçma olur yani demi ?
git fiestayla karşılaştır o zaman corsayı hangisi daha iyi yol tutuyor daha az yakıyor ve daha az vergisi var. keza malzeme kaliteleri yol sesini hangisi daha iyi izole etmiş bir bak iyi olur...ayrıca son 2 postunda bütün araçlara binmişsin ama nedense fordda durulmuşsun çok iyi geldi sanırım :D
ve nasıl oluyorda tdci elinde oluyor dizel motorun payı ?
tdi crdi d4d dci var cdti var ki common rail direct injection motorun babasıdır. psa gurubu ve fordun motoru ise tdci diğer adı hdi olan motordur.
neyin kafasını yaşadığını merak ettim. bu sözleri söylerken.
ve tabiki bütün araçların dizel teknolojileri 3 aşağı 5 yukarı aynı. turbo dizel sonuçta. forddan başka arabalarıda kullandığını söylüyorsun ancak ford denilen arabayı bende biliyorum 2000 yada 2001 ghia focus vardı kuzenimde. merak etme biliyoruz yani heyecanlanmana gerek yok.
cdti ile tdci arasındaki ses farkını duyamıyorsan artık gözünü nasıl bir ford sevgisi büyülemişse tahmin edemiyorum.
insignianın yurt dışındaki fiyatından da haberin yok zaten anlaşılan bana tutupta amerikadaki mondeonun fiyatını söylüyorsun.
ayrıca bana gelipte deme sakın focus astra karşılaştırmasında focus önde diye. bunu burası opel forumu diye fanatiklik olarak görebilirsin ama git dh nebileyim başka forumlarda sor sana gereken cevabı vereceklerdir
malzeme kalitesi yol tutuşu her alanda astra çakar focusa. sadece dizel 1.6 motorlusu haricinde fordun bir numarası yok ;)
ayrıca şirket araçları için kaliteye detaya bakan bir firma filo varsa bana söylede bende bileyim. şirketler genelde en ucuz aracı alırlar. yani işte ford kaliteli araba diye almazlar. öyle olmuş olsa linea puntolar paliolar tercih edilmezdi demi ;)

ve mustanga kadar getirdin olayı yaş kaçtı pardon ?
ve emre abi senden bir ricam olacak kimlik fotokopisi iste foruma üye olurken.
yaş sınırı istiyoruz :D

Son düzenleme:

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Dostum anladığım kadarıyla at gözlüklerin var, 3.0 motorlu mondeo ile 280 falan basmışsın nerede bastıysan artık, corsa ekonomi aracıdır ve 140dan sonra bile seni tedirgin etmesi çok doğaldır, altımdaki aracın gidebildiği max hız 215dir ben limitimi bilirim ve zorlamak da istemem, sen ise imkansız olan 1.8 tdci focus ile 220den sonrası gibi şeylerden bahsediyorsun, hani önce bir kendini inandır sonra biz inanırız, inönüde üretilen arabaları savunma bana, bölüm müdürü akrabam var fordun ne olduğunu gayet iyi biliyorum, şirketlerin birinci tercihi olmasının sebebi en boş donanımlı dizellerin ucuz olmasıdır, senin olayın MUSTANG a kadar gelmiş, Bir Dodge Challanger kenarda dururken mustang muhabbeti yapmam ben...
Olayın özü şudur, Corsa 1.3 cdti denen aracı 120km hızla kullanırsan aynı hızla giden 2.5 V6 LPG li araçtan daha çok yakarsın, o aracı 90 km hızı aşmadan süreceksin bu bir. İkincisi B sınıfı araçtan D sınıfı verimi alamazsın, gidip fiesta ile dene önce, ben 2011 model fiesta ile denedim motor sesinden bezdim, asfaltın pürüzlerini kıçımda hissettim, frenleri güven vermedi,sollamalarda tedirgin oldum rüzgardan çok etkileniyor, senin mantığınla kıyaslayacak olursak benim 98 model arabam fiestadan daha iyi çıkacaktır, kendimce çözümlediğim kısmıyla Corsa D sınıfında gayet yeterli bir araçtır, elimizde olan başka birşey de "elinde patlayan ford otomobili, opel forumunda metheden ford fanatiği satıcı" dır. Bir hayli uzun yazdım, okuyanlara selamlar.