corsa güvenlik hissi yok sizcee

kadircan19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bugune kadar bir çok araç kullandım genellikle ford kullandım ve parça fiyatı hariç en iyi marka diyebilirim.
ilk kez bi opel aracım oldu motor olarakda ilk kez 1.3 aracım oldu.
2004 model 1.8tdci focus 220den sonra bile yoldan savrulmuyordu.
2003 mondeo st220 3.0 kullandım 200e kadar araba kaçmaya çalışan boga sen matador gibisin zorla durduruyorsun 280e kadar banamısın demiyordu ve 12 hava yastıgı sanki güvenceni saglıyor gibiydi şimdi d segmentindeki bir araçla corsayla kıyaslanır mı demeyin
(kompressor-bmw 5.28i-audi a6 vb. birçok araç kullandım bunlarla kıyaslamıyorum)...
kıyaslama sebebim daha ucuzdu ama 1.6peugeot 306 sedan benzinle kullandım (99model) 180km/h da bile böyle birşey yaşamadım..
aracımı aldıktan 2gün sonra çorumdan-amasya-samsuna gittim geldim..
araç 160ı gördükten sonra direksiyon hakimiyeti saglaman gerekiyo..
yakıt konusunda 485 km 112tl mazot yaktı.. tek iyi yönü buydu ama öyle 1.3zaten 120km hızla diger araçlarımda böyle yakıyodu 1.3ün bi artısını göremedim
306yı şehir içi 12lt benzin yakıyodu km ye 55krş ..
çok ekonomik olmuş demeyin 35dk da gittigim yolu 56dk da gittim ve daglar kadar fark yok..
st220 ş.içi 35krş ş.dışı 32krş yakıyordu ve böle 120km/h felan degil 200km hızla acaba hatamı yaptım
yoksa aracımda bi eksiklik mi var ben bu fiyata bu şekilde araç beklemiyordum böyle olacagını bilsem 99 broadway alırdım aynı hız-yakıt-güvenlik aradaki tek fark süspansiyon 10-15bin tl edecek fark yok..
diger corsacılara sormak istedim araç gerçekten yavaş kullanım aracımı 75 beygir süs diye mi yazıyo yoksa aldıgım araçda bilmedigim bi sorun mu var..
bu fiyatın hakkı bu mu..?
alma sebebim kesinlikle geçici gibi aldıgım 306 aracımı satamadım nakit ihtiyacı olan kişinin takası kabul etmesiydi.. inş böle bi pişmanlık gibi başlayan tanışma düzelir

sürekli hızlı gidecegimden degil ama sabit 90km/h çekilmez.. bazen 120-140 yapacagın yerde güvenligininde olması gerekiyor araç sallanmaya başlıyo ve yol tutuşu çok düşüyor.

OPEL(cdti-tdci)FORD aynı sistemdir iki markayı kullanmış olanlar bilir..!!

Son düzenleme:

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta bence senın aracta sıkıntı var corsa nın hem c hem d kasası aracım oldu c kasa 3 kısı 195 ı gordu d kasa4 kısı 200 u gordu kı ole yokus assagı felanda degıldı o araclar delı gıbı gıder astra aracım vardı h kasa 1.3 210 gordum o aracla cesmeye gıderken banamısın demeyen bı arac guvenlık hıssıne gelınce egerkı guvensızlık dıyosan ya sen alısamadın yada senın aracında cıdden bı sorun var kaza yada bakımları ?

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Küçük araçlar hızı çok hissettirir ama küçük aynı zamanda ağır araçlar (sonradan yere bastırılmış) o kadar rahatsızlık vermezler yüksek süratlerde

Kardeşim her gün 170-180 mi basıyorsun sanki ? Biraz mantıklı olalım :D

kadircan19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracı çorum giraylarda expertiz yaptırdım herhangi bi civatasında dahi oynama yok.. araçda toplam 5kişiydik agırlıkdada herhangi bi sorun yok ben araç basmıyo demiyorum ama 160dan sonra artık direksiyona sıkıca tutunman gerekiyo ve araç yola oturmuyor sanki bu güvenligin çok azaldıgını gösterir.. ya tamam çok bi beklentim yok ama fiyata göre beklentimi alamadım anlatabildim mi..

kadircan19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Türkiye dekiler 74 kw diye biliyorum..
videodaki 85 kw...

http://www.youtube.com/watch?v=4wg5KsYqv38[/QUOTE]

=1.8tdci 115 beygir 85kw dır

bu araç turboyu yemiş 1.8tdci ralli arabası olarak üretilmiştir bu kadar kötü ivmelenmesi yoktur.. ve kadran 220 gibi görünsede araç 240ları görebiliyor.

muebbet

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
o dedikleriniz yol lastik ve ebadı hatta rüzgara göre bile değişir.. bazı rüzgar alan yollar var direksiyonu daha sıkı tutmanız gerekiyor...

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öcelikle bahsettiğiniz araçlar focus vss aynı segmentte değil. Corsa kendi sınıfında en güvenli ve sağlam araçtır. Hatta birçok uzakdoğu üst segment sedan araçtan bile sağlam şase ve kasası vardır. Bahsettiğiniz yüksek hızlar corsa için fazladır, yerden yüksekliği biraz fazla olduğu için savrulma rüzgar sesi alma gibi şeyler olabilir ki buna yapacak birşey yok. Dediğim gibi corsa için bu hızlar fazla ama o kadarda güvensiz bir araç değil.

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3 kuruşluk arabadan 10 liralık yağ cikartmaya çalışmayalım ;)

Corsa sınıfının en iyisi !

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Amaç= Araç seçimi ;)

B segmentı bir araba ıcın bence oldukca saglam ve saglıklı bir araç , piyasada sacmasapan fiyat politikası guden onlarca marka var bence aralarında en mantıklısı Corsa dır ;)
1.3 motordan ne beklıyorsunuz anlamadım , doluyla farklı segmentte araba yazmıssınız , ford da corsa yı kıyaslıyacagınız araba fiesta , renaultda clio , citroende C3 , hyundai de i20 , wv de polo vs vs olmalıdır ;) ... Zaten bu araclarla karsılastırıldıgında aslında o kadarda huzursuzluk verıcı olmadıgını hatta son derece saglam oldugunu anlarsınız ;)
Umarım bu hızları trafıge kapalı alanlarda yapıyorsunuzdur!... , kendı başınızı yemenız , kımseye zarar vermemenız dilegimle ;)