Corsa direksiyon kutusu sorunu

irenbe96

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhabalar.Bu konu biraz sıktı ama benim araçta da kutu ses yapıyor.Bir kez revize oldu ama kısa bir süre sonra ses aynen devam.
Orjinal kutu serviste servet.Bu nedenle opel parçacılarda yan sanayi (italyan ya da başka marka) kutu var.Bu kutuları tavsiye edermisiniz kullanan var mı?Herkese teşekkürler

apsimati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o ihaleye girme. parçacıları araştır ellerinde felan kalmış oluyor ucuza bulunabilir ben orjinal gm kutuyu 450 ye bulmuştum şans işi bunlar ...
kalan bütün seçenekler beyhude dir...

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhabalar.Bu konu biraz sıktı ama benim araçta da kutu ses yapıyor.Bir kez revize oldu ama kısa bir süre sonra ses aynen devam.
Orjinal kutu serviste servet.Bu nedenle opel parçacılarda yan sanayi (italyan ya da başka marka) kutu var.Bu kutuları tavsiye edermisiniz kullanan var mı?Herkese teşekkürler

bu direksiyon kutusu hangi parça 50-60 cm uzunluğundaki boru şeklindeki parça mı yoksa direksiyon milinin üstünde bulunan 20'ye 20 kutu şeklindeki parça mı??

boru gibi olan değil ama kutu gibi olan parça benim araçta hafiften tıkırtı yapıyor da..

apsimati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
adı dreksiyon kutusu ama şeklinin kutu ile alakası yok ... :)
daha çok yatay bi boru şeklinde iki ucunda rot kolları ve rot başları ile birlikte her iki tekere bağlanan kolları var ...ortasında dreksiyona doğru çıkan mafsal denen parçaya bağlanan bi ana merkez mevcut...hidrolik basıncını veren ve pompaya bağlı ince borular var etrafında....
aracı lifte kaldırırsan daha kolay görürsün üstten ancak bahsettiğim kollarını görürsün bide körük kısımları fark edilebilir o kadar...

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
adı direksiyon kutusu ama şeklinin kutu ile alakası yok ... :)
daha çok yatay bi boru şeklinde iki ucunda rot kolları ve rot başları ile birlikte her iki tekere bağlanan kolları var ...ortasında dreksiyona doğru çıkan mafsal denen parçaya bağlanan bi ana merkez mevcut...hidrolik basıncını veren ve pompaya bağlı ince borular var etrafında....
aracı lifte kaldırırsan daha kolay görürsün üstten ancak bahsettiğim kollarını görürsün bide körük kısımları fark edilebilir o kadar...

tamam o zaman benim araçta direksiyon kutusu sağlam ama direksiyonun altındaki plastiği çıkartınca sürücünün diz hizasına gelen bir motor ve redüktör var oradan ses geliyor. bu parça nedir tıkırtısı nasıl kesilir bilen var mı?? :(

irenbe96

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
corsa c kasalarda hidrolik sistem yok.Elektrikli direksiyon yani elektrik motorunun yardımı var.Bahsettiğim yan sanayi diye tabir edilen direksiyon kutuları komple yani bir lastikten diğer lastiğe kadar olan tüm parça.Aynı parça servislerde 1000ti ile 1240 tl arası.Ben izmir de oturuyorum.Bayağıdır araştırıyorum.Bu fiyattan aşağı orijinal parçada fiyat veren yok.
Sormak istediğim işte bu yan sanayi kullanan var mı?Çünkü gördüğüm kadarıyla mekanik bir parça üstünde herhangi bir elektronik parça yok.Bu nedenle yan sanayisi kullanılabilir mi.

hidrolikci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sorun benim arabada da var.

deluxe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opelin orjinal parçaları kadar adi parça yok ben bunu anladım. Git yan sanayi al emin ol çok daha kaliteli oluyor. Alt takım parçalarımın hepsini yan sanayi taktırdım salıncak z zot v.s orjinalinden daha konforlu oldu araç