corsa c 1.3 aks sorunu

mehtun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkese merhaba. 2006 corsa c 1.3 dizel aracımda direksiyonu tam sağ yaptığımda sol taraftan tak tak diye ses gelmeye başladı. birkaç yere götürdüm hepsi dış aks kafası dedi. velhasıl dün bir arkadaşımın ustasına götürdüm. mga marka bir tane aldık taktık yine aynı ses, dedik parça bozuk başka bir markayla tap diye markayla değiştik yine aynı ses. bugün ise diğer parçayı da zor bela iade edip sol aksı tümden değişmeye karar verdik ve vgn diye italyan bir markayla değiştirdik ve ne dersiniz sonuç yine hüsran. usta kesinlikle ask diyor başka birşey demiyor. velhasıl parçayı yine söktük iade ettik ve eski orjinal parçayı taktık ve vedalaştık.
başka ne olabilir arkadaşlar, bu yan sanayi parçalar bu kadar dandik mi yoksa. servisin istediği fiyat ise sıkı durun sadece sol aks için tam 1200 tl. deneyimli arkadaşlardan kullandıkları ve memnun kaldıkları bir marka var mı.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Corsa da direksiyon kutusu hastalıktır. Neden Aks ki illa. Aks genelde tam sağ ve tam solda gaz verdiğin sürece taklar. Ama sadece bi kez taklıyorsa öncelikle kutuya yönelin.

Atlantic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yalnız tam sağ tam solda tak tak diye ses yaparsa sorun hakkaten aks kafasındadır ya.. Sağ aks kafasında da sorun olabilir mi? İkisini de değiştirip deneseydiniz keşke.

thugslife

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun bende de olmuştu hyundai aracımda, gittik aks kafası falanı filanı değişti ses gitmedi, sonra rot başlarını değiştirince gitmişti ustayla papaz olmuştuk.

ahmet28

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende de olmuştu aynı sorun yetkili servise gittim durumu anlattım yaptılar neymiş dedim bi parça çıkmış onu taktık dedi para da almadılar

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
gress ile doldurt geçer

mehtun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun bende de olmuştu hyundai aracımda, gittik aks kafası falanı filanı değişti ses gitmedi, sonra rot başlarını değiştirince gitmişti ustayla papaz olmuştuk.

bugün tavsiyenizi dinleyip rot balansçıya götürdüm kontrol etti rotlarda herhangi bir problem yok dedi ve ekledi bunun aksında problem var diye.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 23:51 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 23:50 ----------

gress ile doldurt geçer
eski parçayı takarken körüğün içini epey bir gresle doldurmuşlardı zaten.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Aksın karşılığı sorunlu olabilir mi ki, hiç duymadım, öyle ise büyük sıkıntı.

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende sol aks bozuk diye gittim sol aksı değiştirdim baktım olmadı :D:D

dedim sağmış meğersem :D:D ses aldatabilir haberin olsun...

oysa tam soldan geliyordu dersin en sonunda..sağa bak :)