Corsa D - yakıt Problemi

cihad

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.caltun.com
Corsa D 1.3 Cdti 90hP 25binde ve düz vites

Full depo ile 650km yol yaptım ve tamamı şehiriçi. Normal midir?

Motor sıkışık olduğundan bu kadar az yapmış olabilirmiyim

Ya da başka teknik bir sorun olabilir mi?
(açıkcası bana az geldi.)

ahmet tarakcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kullanımla değişmekle birlikte bana kalırsa yaptığın kilometre normal.şehiriçinde daha fazla gitmek sanırım çok sakin kullanmadıkça ve trafik olduğu müddetçe zor.ben en fazla 700 km yapabiliyorum şehiriçinde.aracım corsa c 1.3cdti ve 29000 km'de

erge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya arkadaşlar bende aynı konudan bahsetmek istiyorum. geçen ay corsa 2009 1.3 cdti sport aldım. umarım hayırlı olmuştur ve benide aranıza kabul edersiniz.
aldığımda arabam 8 aylık ve 17000 küsür km civarındaydı. suan 18500'de ve 3. depo benzinimin son çeyreğindeyim. ilk depoyu son çeyrekte fulledim ikinci depoyu ışık yanında 3. depoyuda ışık yanınca fulledim. yani 2 depo + 1 çeyrekle 17000de aldıımı varsayarsam 1500 km yani :(( ya bu durumda 1 depo bana 660 km ye gelio. bunun içindeee istanbuldan bursaya geldim oda var bide ilk aldığımda 17000 küsürdü küsüratı saymıyorum. ağlıcam yaaa!!!!

ilk iki depoda benzin nasıl yakıyor diye bakmadım bakma ihtiyacı duymadım.heycan işte. ama bu 3. depoda arkadaşlarım kaç yakıo bak dediler bende sıfırladım km'yi veeeee ilk çeyrekte baya gitti 200 km üstü. a ne guzel dedim ya süper az yakıo fakat sonradan sanki bişeyler oldu ve yakıtı içmeye başladı :((((((( ya çeyrek depo kalmasına çeyrek deponun 6'da biri fln var suan 450,5 km gittim. ya forumlarda okuyorum delirecem birsürü arkadaş yok şehir içi 800 km şehir dışı 1000 km falan diyor. nasıl kullandığımı söyliim evet biraz seri kullanıyorum genelde deviri 2500 3500 arası tutuyorum. zaten şehir içinde 90 üzerine çıkamam da yani çıkıorum arada 100 110 fln yapıorum. oda cevre yolu işte ana caddelerde fln. hiç 5'e takmıyorum yani çok az. gazamı çok basıyorum bilmiyorum ki... çok yavaşladığım zamanlarda hep 1 e atıyorum. full şehir içi kullandım. ya arabamı çok seviyorum çok severek aldım forumları takip ettim çok ekonomik olduğu söyleniyor. sizce normalmi? benim kullanımıma bağlı olarak bukadar çok fark edermi?

ya şimdiden çok teşekkür ederim yardımlarınız için.

meftunn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle yapman gereken deponu fullemek, tabanca atınca tmm demek..
km nide sıfırlıycan tabi, daha sonra atıyorum 300 400 km sonra tekrar depoyu fullemek ve o km'yi kaç lt mazotla ve kaç liralık mazotla katettiğini hesaplamak..

bakmıycan öle milletin bi depoyla şu bu laflarına.. herkesin bi depo kavramı farklı olabiliyo çünkü...

depolarımız 44 lt mesela, adam diyo bi depoyla şu kadar yol gittim, sanki yedek depo var o depo bitince direk diğeriyle devam edicek..

sözün özü km'de kaç lt yaktığını hesapla ve bu işi bilen biriyle karşılaştır

oguzbaris

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya arkadaşlar bende aynı konudan bahsetmek istiyorum. geçen ay corsa 2009 1.3 cdti sport aldım. umarım hayırlı olmuştur ve benide aranıza kabul edersiniz.
aldığımda arabam 8 aylık ve 17000 küsür km civarındaydı. suan 18500'de ve 3. depo benzinimin son çeyreğindeyim. ilk depoyu son çeyrekte fulledim ikinci depoyu ışık yanında 3. depoyuda ışık yanınca fulledim. yani 2 depo + 1 çeyrekle 17000de aldıımı varsayarsam 1500 km yani :(( ya bu durumda 1 depo bana 660 km ye gelio. bunun içindeee istanbuldan bursaya geldim oda var bide ilk aldığımda 17000 küsürdü küsüratı saymıyorum. ağlıcam yaaa!!!!

ilk iki depoda benzin nasıl yakıyor diye bakmadım bakma ihtiyacı duymadım.heycan işte. ama bu 3. depoda arkadaşlarım kaç yakıo bak dediler bende sıfırladım km'yi veeeee ilk çeyrekte baya gitti 200 km üstü. a ne guzel dedim ya süper az yakıo fakat sonradan sanki bişeyler oldu ve yakıtı içmeye başladı :((((((( ya çeyrek depo kalmasına çeyrek deponun 6'da biri fln var suan 450,5 km gittim. ya forumlarda okuyorum delirecem birsürü arkadaş yok şehir içi 800 km şehir dışı 1000 km falan diyor. nasıl kullandığımı söyliim evet biraz seri kullanıyorum genelde deviri 2500 3500 arası tutuyorum. zaten şehir içinde 90 üzerine çıkamam da yani çıkıorum arada 100 110 fln yapıorum. oda cevre yolu işte ana caddelerde fln. hiç 5'e takmıyorum yani çok az. gazamı çok basıyorum bilmiyorum ki... çok yavaşladığım zamanlarda hep 1 e atıyorum. full şehir içi kullandım. ya arabamı çok seviyorum çok severek aldım forumları takip ettim çok ekonomik olduğu söyleniyor. sizce normalmi? benim kullanımıma bağlı olarak bukadar çok fark edermi?

bence normal biraz daha erken vites değiştirmeye çalışr ve seri olmazsan normali yakalarsın ayrıcada araban hayırlı olsun güle güle kullan

hipokratim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kullanım şekline bakılırsa ben ce normal.aynı aracı ben de kullanıyorum.şehir içi 600-800 arası(kullanımıma bağlı), ama şehir dışı eğer 110 u pek geçmezsem 1100 km civarını görüyorum.

erge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
saol meftun arkadaşım. dediğini kesinlikle uygulayacağım. ama biraz fala yakmış gibi duruyo en iyi şartları dusunsek bile 180000 190000 fln çıkıyor. çok değilmi?

erge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sende 600 800 arası yapıosan normalmiş. kullanımımı gozden geçirmem lazım sanırım. :)

erge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
oguzbaris arkadaşım sağ ol. kazasız belasız inşallah.
arkadaşlar peki en sağlıklı kullanım nasıl olmalıdır. 20000 üstünde kullanılmalı deniliyor kurumlaşmayı önlemek için. fakat o zamanda yakıyor kerata!! 20000 altında kullanırsan motoru zorladığın için çok yakar ve kurumlaşma olur diyorlar. şehir içi 800 yapsam bana yetecek artacak bile ama nasıl hem sağıklı hemde uzun km nasıl yapılır?

erduvenci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
oguzbaris arkadaşım sağ ol. kazasız belasız inşallah.
arkadaşlar peki en sağlıklı kullanım nasıl olmalıdır. 20000 üstünde kullanılmalı deniliyor kurumlaşmayı önlemek için. fakat o zamanda yakıyor kerata!! 20000 altında kullanırsan motoru zorladığın için çok yakar ve kurumlaşma olur diyorlar. şehir içi 800 yapsam bana yetecek artacak bile ama nasıl hem sağıklı hemde uzun km nasıl yapılır?

şehir içi yaz kış 750 km gidiyor..lamba yandıgında her zaman öle alırım..en güzel yolunu arkadaşlar sölemiş gırtlaya kadar full sonra 100-150 km gec sonra gene fulle sonuc ortaya cıkacak mantıklı yolu budur..