Corsa D debriyaj sorunu

BatuhanKLC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar , foruma yeni üye oldum sebebi ise canımı çok sıkan bir durum.Aracım Opel Corsa 1.3 CDTİ (van) , aracımın cuma günü volant,baskı balata,bilya , şanzıman kulağı değişti, ekstradan yağ kaçakları için kartel muhafaza değişti , mazot kaçakları giderildi ve rutin bakımı yapıldı(km si 240 bin ve 150 bin km dir bende ), sanayiye baskı balata volant tamamiyle bitik bir şekilde girmiştim , örnek verecek olursam 2. 3. 4. 5. viteslerde gaza yüklendiğinizde devir 4 bin civarları ama araç yavaş yavaş hızlanmaya çalışıyordu yani baskı kaçırıyordu, titreme ses start stoptaki vuruntu da volant dan kaynaklı yapıyordu , değiştirdik şükür. Şu anki sorunum her vites geçişinde araçtan tak diye bir ses geliyor ve sabit viteste olsam bile gaza basıp ayağımı çekince aynı vurma sesi(tak) yine geliyor , afyona öğrenci olarak gideceğim nasipse çarşamba günü ve bu durum çok canımı sıktı , sebebi nedir çözümü nedir yardımcı olabilirmisiniz ?usta bütün ayarları yaptığını ve sesin normal olduğunu söyledi ama kullandığım süre boyunca hiç böyle bir ses duymamıştım .baskı balata volant markası LUK bilyanın markası ise FTE. Yardımcı olabilirmisiniz yarın bu sorunu çözmek istiyorum mümkünse çünkü son günüm. Yazım yanlışı yaptıysam kusuruma bakmayın.

BatuhanKLC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Forumu kullanmayı bilmiyorum daha çok yeniyim, eğer bir hata yaptıysam başlığı açtığım yer , başlık ismi gerekli bölüme lütfen taşıyabilirmi adminlerimiz .

mehmetcan

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Volan oynar mı takıldı sabit mi?

SM-A320F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
Aydından geçecek isen yanıma uğra bakalım

BatuhanKLC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Volan oynar mı takıldı sabit mi?

Oynar takıldı , kimisi yaylı volant , kimisi vuruntulu , kimisi de oynar diyormuş , sabit volant başlıklarını okumuştum ustaya sordum ben yapmam o çok zararlı dedi kime götürdüysem ,

mehmetcan

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Bende oynar taktırdım hiçbir şikayetim yok şükür

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
Sesi duymadan net cevap yazmak yanlış olur