Corsa D de Dijital Hızı Görme

fadanur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar.
bugün oynarken farkettim.
Corsa D lerde FM/AM Tuşuna 5 saniye kadar basılı tutunca ve sonra tekrar fm/am tuşuna basıp çektikçe ekranda değişik değerler çıkıyor.

Anlık olarak dijital Hızı görme... iç sıcaklık.. ve daha ne olduğunu keşfedemediğim birkaç değer..

bunlar ne kitapta yazıyor nede başka bi yerde.. madem arabanın böyle bir özelliği var neden söylemezlerki.

bu konuda ayrıntılı bilgisi olan varsa ve paylaşırsa çok sevinirim..

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
birkaç özellik daha var orda.forumda bunula ilgili konular vardı.bulursam linkini eklerim.

tunerrus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anlık dijital hız bizim astrada bile varmış bende çok sonra öğrenmiştim ama 53km nin üstünü göstermiyordu :D

astra_metin

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya buna benzer bir olay astra h dede var hatta harareti bir tek oradan görebiliyorsun. :kop: Neyse ancak dikkat etmek lazım bu olayda. Siz o düğmeye basıp bu ekranları açınca arabada normalde çalışmayan bir kaç sensor devreye giriyormuş. :cool: Ayrıca bu sensorler aynı işlemi tekrarlamazsanız kontak kapansa bile çalışmaya devam ediyormuş.(yani kapatmak için ilgili düğmeye tekrar basılı tutacaksınız) Buda aküsü zayıf araçlarda bir kaç günlük yatışlarda aracın çalışmamasına sebep oluyormuş.:eek:

Hatta bu sitede bir arkadaşın başına sıfır aracında böyle bir şey gelmişti herhal yada başka bir yermiydi acaba:confused::eek:

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bilmediğimiz çok ayrıntı var esasında yazmaları lazım her aracın kitapçığında... tabi bazı tanıtımlar hariç :) bu arada şükrü abi kontak kapalıyken sensör devreye girse bile ekranda bişi göstermezki aküyü bitireceğini sanmıyorum .

astra_metin

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bilmediğimiz çok ayrıntı var esasında yazmaları lazım her aracın kitapçığında... tabi bazı tanıtımlar hariç :) bu arada şükrü abi kontak kapalıyken sensör devreye girse bile ekranda bişi göstermezki aküyü bitireceğini sanmıyorum .

Ya ben bilmiyorum o yazıda böyle bir şey vardı, hatta almanyadan falan öğrenmişti arkadaş ama bu sitemi başka yermi hatırlayamadım.:D

Boşver sen yinede dikkatli ol. ben denediydim sadece o şekilde kapanıyo meret. Aslında emin olmak için bir ölçü aletiyle ölçüm yapmak lazım.

meftunn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya buna benzer bir olay astra h dede var hatta harareti bir tek oradan görebiliyorsun. :kop: Neyse ancak dikkat etmek lazım bu olayda. Siz o düğmeye basıp bu ekranları açınca arabada normalde çalışmayan bir kaç sensor devreye giriyormuş. :cool: Ayrıca bu sensorler aynı işlemi tekrarlamazsanız kontak kapansa bile çalışmaya devam ediyormuş.(yani kapatmak için ilgili düğmeye tekrar basılı tutacaksınız) Buda aküsü zayıf araçlarda bir kaç günlük yatışlarda aracın çalışmamasına sebep oluyormuş.:eek:

Hatta bu sitede bir arkadaşın başına sıfır aracında böyle bir şey gelmişti herhal yada başka bir yermiydi acaba:confused::eek:

uyarı için teşekkürler.. 3 senelik orjinal akü var hala üstünde.. bi kere bitti takviyeyle çalıştırdık.. patlama ihtimalim yüksekti yani bu olayı deneseydim :D

fadanur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
uyarınız için teşekkür ederim.
bide kapatmayı deneyim bari :)
kaç gündür oynayıp duruyorum :)