corsa d 1.2 essentia easytronic

cnsblt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar,

2006 corsa c 1.3 cdti easytronic enjoy kullanıyorum ve sıfır 1.2 essentia easytronic ile aracımı değiştirmek istiyorum.

Corsa D 1.2 essentia easytronic araç kullanan arkadaşlar.. Aracınız ile ilgili yorumlarınızı paylaşabilirseniz çok sevinirim. :)

Öncelikle yakıt tüketimi ne seviyede acaba?
Ben yoğunlukla şehir içinde kullanıyorum ve mevcut aracım dizel. Eskiden 1 depo ile 750km yapıyordum ancak son dönemlerde 2 kez servise gitmesine, fitreleri değişmesine ve tüm ağır bakımın yapılmasına rağmen 600-620km'e düştü. Bu da yaklaşık 6,9/100km yapıyor. Hep aynı yerden yakıt alıyordum - PO. Değiştirdim önce Shell sonra opetten almaya başladım ama fayda etmedi..

Corsa d 1.2 essentia easytronic için katalogta şehir içi 6,5litre/100km olarak belirtilmiş. Reelde tüketimi ne seviyede acaba?

Corsa d 1.4 benzinli easytronic kullanan arkadaşlar.. sizler de yorumlarınızı paylaşabilirseniz sevinirim.

teşekkürler.
selamlar.

Son düzenleme:

insect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle merhaba Corsa D 2010 1.2 easytronic benim aracımda yakıt tüketimi olarak 1 sene oldu alalı min sehir içi 250 bin max. da 330 bin' e çıktığı bile oluyor şehir dısı ise 170 benim aracım bu şekilde ben tavsiye etmem 1.2 sakin kullansanız bile çok yakıyor 1.3 dizel yada 1.4 benzinlisini oneririm 1.2 araca göre gerçekten çok yakıyor çünkü birazda genel olarak forumlara bakarsanız herkezde bu yönde hemen hemen aynı yaktığını söliyecektir .. =)

cnsblt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
insect paylaşım için çok teşekkürler.
mesajınıza göre
Şehir içi 600km için en iyi ihtimal 150 TL en kötü ihtimal yakl. 200TL gibi.. peki LPG taktırılması ile ilgili bilginiz var mı acaba? Bir arkadaşımız bana bu yönde bir tavsiyede bulunuldu.

1.4 benzinli easytronic kullanan arkadaşlar.. sizler de yorumlarınızı paylaşabilirseniz sevinirim.

insect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynen öle lpg taktırılabilir benim okulda bir arkadaşım lpg taktırdı memnun gayet forumdada arkadaşlar var 1.2 lpg taktıranlar gördükce cevap verir onlarda zaten sakin kullanan biriyseniz yani yokuşu çıkarken biraz zorlanması performansın biraz düşmesi vs vs etkenler sizi etkilemicekse kesinlikle lpg taktırın derim.. yoksa sakin kullansanız bile istanbul gibi bir yerde verdiğim benzin değerleriyle karşılaşıcaksınız öğrenci olmam nedeni ile bu benzin olayı benim canımı çok sıkıyor belki sizinde sıkabilir dikkat derim =)

EgeErbas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.2 benzinli almak yerine ben de insect gibi 1.3 dizel almanızı tavsiye edebilirim. Aracım 130.000 km de 2007 corsa d 1.3 cdti. Sakin kullanımda 100 kmde 5.5 yakıyor. yaklaşık 160 liraya depo fullüyorum.800 km götürüyor tam depo. Ben kesinlikle öneririm bilgilerinize

cnsblt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ege bey merhabalar,
Aracınız easytronic mi acaba?
Mevcut aracım 2006 1.3 cdti easytronic. Ancak 6,9 lt/100km tüketiyor. Easytronic rahatlığından vazgeçmek istemiyorum açıkçası.. :) Opelin yeni corsalarda cdti easytronic getirmemesi çok kötü..
Astra classic III 1.3 cdti easytronic modeli de düşünülebilir ama corsanın konu modelinin fiyatı çok avantajlı görünüyor. Eğer LPG taktırırsam yakıt avantajı da sağlayabilir gibi duruyor. Fakat LPG araç ile doku uyuşmazlığı yaşar mı bilemiyorum

Son düzenleme:

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
1.2 benzinli şehiriçinde 8 litrenin altına düşmüyor.
toplam tecrübe km si:46 bin:)
dizelden sonra seni çok üzer

EgeErbas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ege bey merhabalar,
Aracınız easytronic mi acaba?
Mevcut aracım 2006 1.3 cdti easytronic. Ancak 6,9 lt/100km tüketiyor. Easytronic rahatlığından vazgeçmek istemiyorum açıkçası.. :) Opelin yeni corsalarda cdti easytronic getirmemesi çok kötü..
Astra classic III 1.3 cdti easytronic modeli de düşünülebilir ama corsanın konu modelinin fiyatı çok avantajlı görünüyor. Eğer LPG taktırırsam yakıt avantajı da sağlayabilir gibi duruyor. Fakat LPG araç ile doku uyuşmazlığı yaşar mı bilemiyorum

Aracım manuel. Yeni corsalarda easytronic olup olmadığını bilmiyorum ama ben var die duymuştum. Bu arada yaşım 18 bey demenize gerek yok :D

cnsblt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
okican haklısın sanırım :(

Ege,Corsa d ilk geldiği dönemde cdti easytronic satışı vardı ancak artık gelmiyor. Geçtiğimiz gün Odak'taki satıcı arkadaş corsa ile çok uzun yol yapılmadığı için getirilmediğini yerine benzillisinin satıldığını söyledi. Yanıldığını anlatmaya çalıştım ama anlaması maalesef bu durumu düzeltmeyecekti..

Ayda yaklaşık 1.500 - 2.000 km yapıyorum. Bunun yaklaşık 1.000 kmsi yoğun trafik..

EgeErbas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
okican haklısın sanırım :(

Ege,Corsa d ilk geldiği dönemde cdti easytronic satışı vardı ancak artık gelmiyor. Geçtiğimiz gün Odak'taki satıcı arkadaş corsa ile çok uzun yol yapılmadığı için getirilmediğini yerine benzillisinin satıldığını söyledi. Yanıldığını anlatmaya çalıştım ama anlaması maalesef bu durumu düzeltmeyecekti..

Ayda yaklaşık 1.500 - 2.000 km yapıyorum. Bunun yaklaşık 1.000 kmsi yoğun trafik..

o zaman eğer 2. el almaya kafanız yatıyorsa kullanılmış bir easytronic 1.3 corsa almanız sizin için en hayırlısı olacaktır