Corsa C lastik jant problemi ?

Bygnr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar

dün akşam sağ ön tekerleğim tamamen inmiş durumda idi. bugün lastikçiye götürdük lastik patlama yapmış bi daha kullanılmaz dedi stepne deki lastiği taktı şimdilik idare eder fena değil.

daha sonra rot balans ustasına götürdüm.( araçta direksiyonda titreme yok fakat 80-90 km hızlara gelince ayak tabanlarımda biraz bir titreme hissediyorum.
Usta da sol ön Jant ile sağ Arka jantı yaptırman lazım dedi tebeşirle çizdi.

bu ikisini yaptır 2 tane de lassa lastik al hiç bişey kalmaz dedi.
şuandaki lastiklerim pirelli 40-45 bin km yapmıştır. jantlardan lastiğin yapısında bozulmalar yapıyormuş usta öyle söyledi. usta altını çizerek lassa al dedi.

benim sorum şu hangi marka lastiği almam lazım ne önerirsiniz ?

ustanın söyledikleri gibi bir problem yaşayan arkadaş var mıdır ? varsa eğer bilgilendirirseniz sevinirim.

ADEMÜÇÜNCÜ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Jantlarınızda eğrilik var ise düzeltilir sorun da çözülür. Lastik markası olarak bence ustanın dediğinden ziyade aynı araçta hangi lastik markası kullanıp memnun kalan arkadaş var ise onu referans olarak lastik alın. Lassa marka olarak iyidir, Bridgestone,Michelin de alabilirsiniz. Bunun yanında daha ucuz lastik de alabilirsiniz, ucuz lastik sorun çıkarır anlamına gelmez. Zaten bir lastiğin konfor ömrü 4 yıldır 4 yıldan sonra sertleşir 6-7 yıl sonra da kullanılması tavsiye edilmez, yeni herzaman yenidir.

Bygnr

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel corsa c silverline aracımın orjinal jant ölçüleri nedir acaba ?

lastik ölçüsü 185 55 r15 4*100 ofset ve jant genişliğini bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim. ?

konu güncel...

aracıma en uygun jantı almak istiyorum o yüzden soruyorum eğer sizi önerileriniz varsa yazabilirsiniz...