Corsa D orjinal jant eğilir mi ?

mob411

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkese merhabalar, kışlık lastiklerimi taktırdım. Lastikleri balans makinasını koyup döndürdüğünde lastik yalpa yapıyordu. Lastikçi jantın eğilmiş dedi. Jantım orjinal 16" çok kollu gri renkli enjoy 2011 ile beraber gelen jantdan. Arkadaşlar kolay kolay jant eğilir mi hemde orjinal opel jant ? şuan eğik jant ön tarafta bu sorun olur mu ? daha önceden aşırı bir çukura düşmedim sadece çıkıntılı kaldırım gibi bir yere sürttüm okadar. Ayrıca 120 ile giderken frene basınca da titreme oluyor yani disklerimde eğilmiş . Şimdi başka bir lastikçiye göstericem aracı da bu şekilde binersem eğer herhangi bir sıkıntı olur mu ?

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
neden egrılmesın kı sonucta oda bı alaşım dandık jant dıyelım 5 bırım egrılıyosa bu 3 bırım egrılır egrılmese dırekt kırılır zaten..
yollarımız saolsun o kadar guzel kı normal bence o egrılme kı duzeltır zaten onu tornacı o kadar cok sıkıntı yapcak bu olay degıl ama duzelttrmenız gerekır ön jant bıde o tıtreme belkı janttanda kaynaklanabılır dısk cok kolay egrılmez ama hanı sıcakken soguk su gelmesı ıste suya gırmek felan eger onuda ya hatırlamıyosunuz 1 defada olsa saglam bı cukura yada tumseger gırdınız..

mob411

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o jant arkadaykende titreme vardı. Bende o eğri jantın vakumları daha iyi diye öne aldırdım balansları da yapamamışlardı tekrardan balans yaptırdım ama içime kurt düştü şuanda keşke o jantı aldırmasaydım öne. Yollar düzgün değilki çok bozuk doğru ama öyle aşırı bir çukurada düşmedim belkide hatırlamıyorum .Aracım 21 bin km de yani yeni sayılır bu kadar çabuk jant eğrilmeside olmaması lazım.

uploader

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bana kalırsa o jantı arkada durması daha iyi. Hatta balans yaparken bile ustalar arkalara yapmıyor. Arka o kadar belli etmez dyor. Ama öndeki en ufak bir yalpayı hemen belli ettirir diyor

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ıstersen bı aldıgın yere gıt sole boyle bı durum var dıye onlarda bı baksınlar 21b km cok degıl ama genede olur. evet aynen öne aldırmasan ıyı olurmuş aslında bak duruma gore duzelttr derım genede arkaya aldır..

mob411

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla arkada olsa daha iyi olurduda işte bilemedim. Şuan önde takılı duruyor. Moralim bozuldu araçtan soğudum açıkcası. Pazarteside araç lazım.

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yamuk diye jantı arkaya almayınız.Jantı düzelttirip araç üzerinde düzgün bir balans yaptırın.Yamuk jant poyranızı bozar masraf dahada büyür.Fren diskiniz aşırı ısınıp su gördüyse eğilmiş olabilir.Araç daha yeniymiş bence orginal olduğundan onuda tornacıya sildirin.

mob411

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yamuk diye jantı arkaya almayınız.Jantı düzelttirip araç üzerinde düzgün bir balans yaptırın.Yamuk jant poyranızı bozar masraf dahada büyür.Fren diskiniz aşırı ısınıp su gördüyse eğilmiş olabilir.Araç daha yeniymiş bence orginal olduğundan onuda tornacıya sildirin.

poyra derken kastetdiğiniz nedir anlamadım ? herkes arkaya taktırın derken birtek siz arkaya almayınız dediniz. :)

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Poyra tekerlek bilyasıdır.Zamanla o yamuk jant yalpaladıkca poyranızı bozar.

mob411

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anladım hocam