Lastiğe Vida-Çivi batması

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar, dün gece yakıt ikmali için girdiğim istasyonda kompresöre iliştim lastiklerin havasını 32psi seviyesine getirmek için, hepsine bastım ancak arabaya bineceğim sırada bir pıssss sesi duydum, baktım ama karanlıkta pek bişey göremedim, eve giderken de sağ ön lastikten pıt pıt pıt pıt gibisinden bir ses geliyordu hafif te bir sallantı, velhasıl sabah kalkıp kontrol ettiğimde lastiğin havası tamamına yakın bir şekilde inmiş, yokladığımda ise hatrı sayılır büyüklükte bir vidanın lastik tabanına batmış olduğunu tespit ettim.

Herkesin faydalanması adına tecrübeli arkadaşlarımız fikirlerini sunarsa çok iyi olur.
Soru1 : Bu lastiğe nasıl müdahale etmeliyim?

A) Soğuk yama
B) Fitil
C) Mantar yama
D) Lastik onarım spreyi
E) Kış lastiği al :rakir::rakir:

Soru2 : Kapının önünde cansız biçimde yatan aracımı lastik onarımı için lastikçiye nasıl götürmeliyim?

A) Bagajdan stepneyi çıkarıp patlayan lastik yerine takıp bir süre öyle kullanmak veya lastikçiye kadar o şekil gidip onarımı yaptırmak.
B) Üst komşudan pompa alıp lastikçiye gitmeye yetecek kadar hava basmak.
C) Jant üzerinde gitmek :rakir:
D) http://www.youtube.com/watch?v=cnLYD5jpCPw

dipnot : Kumho Ecsta kış lastiği olmayan lastikler mevcut :maden: ve en yakın lastikçi 1km kadar uzakta, küçük sanayi sitesine yakın bi semtte ikamet etmekteyim.

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla usta fıtıl attırma sakın guzel bı yama yaptr 10 lıra bısey zaten o sekıldede lastıkcıye gıtme tak yedek lastıgını oyle gıt dıger turlu gıtmeye calısırsan lastıgı mahvedersın

nightknight

Kayıtlı Kullanıcı
28-Giresun
Siteyi ziyaret et
Mantar yama dedikleri bir şey var.bir kere ustanın tavsiyesiyle yaptırmıştım hiç bir sorun yaşamadım.

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İstetmeyi takıp en yakın lastikçi de soguk yama yaptırın.. fitil ve sprey bence tehlikeli..Araçınız ile gerektiğinde yüksek hızlara çıkabiliyorsunuz.. bu yüzden tehlikeli olabilir...
Ancak Afyon gibi bir yerde kış lastiksiz kullanmak bence çok tehlikeli...yol yapıyorsanız yaz-kış lastiklerinizi değiştirin...1 takım lastiği 3 yıl kullanıyorsanız 2 takım lastiği 5-6 yıl kullanabilirsiniz...çok daha güvenli olur, hem sizin için hem de bizim için :) kışın yol yapmıyor araçınız yatıyorsa bir takım lastik işinizi görür...
bunlar benim kişisel düşücelerim...

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam lastik vs. ye git iyidir orası :D
bence stepneyi tak, hem bi antrenman olur daha önce takmadıysan denemiş olursun :D

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İstetmeyi takıp en yakın lastikçi de soguk yama yaptırın.. fitil ve sprey bence tehlikeli..Araçınız ile gerektiğinde yüksek hızlara çıkabiliyorsunuz.. bu yüzden tehlikeli olabilir...
Ancak Afyon gibi bir yerde kış lastiksiz kullanmak bence çok tehlikeli...yol yapıyorsanız yaz-kış lastiklerinizi değiştirin...1 takım lastiği 3 yıl kullanıyorsanız 2 takım lastiği 5-6 yıl kullanabilirsiniz...çok daha güvenli olur, hem sizin için hem de bizim için :) kışın yol yapmıyor araçınız yatıyorsa bir takım lastik işinizi görür...
bunlar benim kişisel düşücelerim...

Afyon öyle bir yer ki, kışın kar lastiği de kurtarmıyo, zincir olmadıkça kabak veya kar lastiği aynı :D Şimdiki lastikler de ancak bir yıl daha gider, GT jantı alma fikrim var o zamana kadar eski lastiklerle devam, zaten Afyon trafiğine yeni yeni alıştığımdan çok titiz davranıyorum, yerde ıslak kar varken bile arabayı oynatmadım yerinden, güvenliyim :p

hocam lastik vs. ye git iyidir orası :D
bence stepneyi tak, hem bi antrenman olur daha önce takmadıysan denemiş olursun :D

Yok hocam stepne daha yere sürtmemiş 15 senedir :D üzerinde kılçık gibi şeyler var lastik tabanında, 10 15 dakika havayı muhafaza edebiliyor lastik, biraz hava basıp gidebilirim söylediğiniz yere, ayıptır söylemesi ne kriko ne pompa var, tam utanç kaynağıyım :rakir: ev sahibinden bi şişirip 2dk hallederim tahminen :D

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nadir abiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii konu konu seni arıyorum abiii nerdesin abiiiiii :)