(( corsa c direksiyon problemi = kesin çözüm ))

DEMİREL71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar herkeze selam,
uzun bir süredir başımın belası olan bi dertten kurtuldum hemen paylaşayım dedim :)
bildiğiniz üzere bizim corsa c lerin direksiyonu kronik bir sorun , iki senedir arabam bende gitmediğim usta kalmadı en son bizim sitenin meşhuur filozofu:D mustafa kardeşimizin tavsiyesi üzerine zincirlikuyu mezarlığı arkasındaki özel istanbul opel servisine gittim, direksiyon kutusu söküldü , tornacıya gönderildi hemde defalarca, hatta arabam bir hafta serviste yattı sırf bu direksiyon kutusu problemi yüzünden, sonuç? diyeceksiniz usta içinden çıkamadı, yapamıyorum demeyide yediremedi sanırım kendine, bu modeller böyle, boşuna uğraşma diyerek bir hafta sonra dahada kötü bir durumda verdi arabamı bana geri, ben adam gibi bir usta araştırırken opelMAR yetkili servise gittim bigün, rica ettim usta bi baktı, inceledi, kusura bakma kardeş ama dedi senin direksiyon kutusunun anasını bellemişler dedi, bende zaten az çok anlamıştım bunu ama tastiklendi tabiki böylece, napcaz peki usta dedim, oda bu sorunun kronik olduğunu kendilerinin ve birçok servisin topkapı sanayide bulunan meşhur bir tornacıya gönderdiklerini, sorunun güzel bişekilde hallolduğunu ve tekrar bi şikayetin dönmediğini söyledi, bende aldım bu ustanın adresini gittim bu sabah , zaten adamın yüzüne bakınca az çok olumlu veya olumsuz bir intiba bırakır bilirsiniz, ustayı gördüğümde gözüm tuttu, arabaya baktı falan, ben hikayemi anlattım böle böle diye, beni fazla konuşturmadı bile zaten, tamam yorma kendini dedi, akşama gel al dedi, neyse akşam iş çıkışı gittim araba söz verdiği gibi hazır, direksiyonu inceledim, bozuk yolda deneme sürüşü falan yaptım şaşırdım kaldım, iyi bir ohhhhh bee çektim ilk olarak, iki senedir başımın belası olan direksiyon takırtısı,bozuk yolda titreme, sert sağ sol hareketi yapınca hissedilen boşluk, ne bilim kısaca direksiyon ile ilgili hiç bi sorun kalmamış aracın diresksiyonu sıfır arıcınkinden farksız şu an, istediği parada öyle diğer servis veya ustayım diye geçinenlerin istediği kadar değil ve parasını verirken gerçekten kuruşuna kadar helal ederek veriyorsunuz çünkü yapılan iş ortada ve içinize sinmiş, verilen söz tutulmuş e daha ne olmasını beklerki insan...
yani diyeceğim şuki arkadaşlar şu koca istanbulda kendini etrafa usta diye tanıtan ama ustalıkla alakası olmayan okadar çok insan varki, sizde bilirsiniz az çok..ama içlerindeki gerçek ustaları ayıklayıp bulmak gerçekten zor, ben bunlardan bitanesini bulduğuma eminim ve aynı sorunu yaşıyan arkadaşlarımada gözüm kapalı tavsiye ederim..:alkis::alkis::alkis::alkis::alkis::good::good::good::good::good::good:

nuralk34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hadi geçmiş olsun sana.

bahsettiğiniz tarzda ustalara ulaşana kadar diğerleri(servistekiler bile) arabanın anasını bellediği için yapabileceğim her türlü tamiratı kendim yapmaya çalışıyorum.

yollarda görüyorsunuzdur önümüzdeki araba ileri giderken geri vites lambaları yanar yada sinyal verir sinyal yanar stop söner, sinyal sönünce stop yanar falan. işte müthiş ustallarımızzzz :)

DEMİREL71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hay ağzına sağlık nural kardeşim,
benim aklıma gelmeyenleride sensöyledin walla,
aynen söylediğin gibi ya bişeyi anlamıyorsan yapamayacaksan elleme kardeşim,
kurcalayıp, içine edip sonra bu modeller böyle, bunlar böyle başka türlü olmaz diye yeme beni yaaa, karşısındakinide kendisi gibi mal sanıyolar resmen, ne kadar yemesekde gitmişiz ama ona tavsiye üzerine, napabilirizki, aynen içine edip postalıyolar işte böle, sonra trafikte senin bahsettiklerini inan hergün görüyorum ben...

DEMİREL71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ceceto kardeşim
usta zaten meşhur bir usta,
topkapı sanayinde herkez tanıyo
tornacı hüseyin usta
dükkanının adı üçel torna
paragöz biri değil
isteyene veririm telefonunu gider görüşür
millete faydamız dokunur belki..

meftunn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu sorun 2006 larda yokmuş diyolar, ancak bir süredir direksiyonda eskiden hissetmediğim garip bişey var, çevirirken lok lok ya da tık tık tarzı bir ses duyuyorum hafiften, umarım balanstandır diyorum ama lastiklere de bir balans yaptıramadık gitti..

modeli daha düşük corsacılar için çok iyi bir paylaşım olmuş.. gerçi her ihtimale karşı bi süre kullanın baktınız iyi bundan sonra herkes o ustaya gitsin

nuralk34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
demirel71 arkadaşım, bu ustalardan çok var. başıma gelen bir olay:

vakti zamanında bundan önceki aracım doğan slx in ön camlarının saçları çürüdüğü için ustanın birine götürdüm değiştirsin diye. neyse arabayı aldım yola çıktım. bir süre yokuş tırmandım, baktım hararet yükseliyor. fan devreye girmiyor. sigortanın yerini bildiğim için aracı stop etmeden sigortaya baktım atık. bagajda tel parçası vardı sardım geçici olarak fan çalıştı. sigorta alayım diye söktüm yine baktım 10A. daha önceden 20A olduğunu hatırlıyorum. alla allaa dedim. sonra aklıma geldi "ulan dedim bu usta bozuntusu otomatik camın sigortasını attırıp, fanın kini ona takmış olmasın." otomatik camın sigortasına baktım 20A. kitapçıkta 10A yazıyor.

buyur burdan yakkk.

nuralk34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu sorun 2006 larda yokmuş diyolar, ancak bir süredir direksiyonda eskiden hissetmediğim garip bişey var, çevirirken lok lok ya da tık tık tarzı bir ses duyuyorum hafiften, umarım balanstandır diyorum ama lastiklere de bir balans yaptıramadık gitti..

modeli daha düşük corsacılar için çok iyi bir paylaşım olmuş.. gerçi her ihtimale karşı bi süre kullanın baktınız iyi bundan sonra herkes o ustaya gitsin

balans bozukluğu yada rot ayarı bozukluğu bu tarz bir ses çıkmasına sebep olmaz. büyük ihtimalle direksiyon kutusunda bir arıza var.

falcon_78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
üstünüzden büyük bir yük kalkmıştır

aracınız şimdi daha güzel ve farklı gelmiştir

yeni aracınız hayırlı olsun :)