Corsa C iç aydınlatma (led yapılmış)

BLU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eline sağlık süper çalışma..bunları yapmak biraz kasar beni ama yaptırabileceğim biyer olursa kesinlikle yaptrrm :) beyaz ışık çok tatlı durmuş..mavi de olabilir..o da çok güzel görünür...

senturk35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bizim arabaların en beğenmediğim yeri sarı aydınlatmaları iyi bir elektrikçi bulup renklendirmek istiyorum bende.

sertancay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar mavi aydınlatma pek güzel olmuyor denedim biraz göz yorucu oluyor hele bilgi ekranında çok kötü duruyor... kırmızıyıda denedim o da hüsran çünkü bizim araçlarda göstergenin olduğu kısımda ibrelerede aynı renk gidiyor şimdi ultraviole led alacağım bir kaç gün içinde onu deneyeceğim bakalım nasıl gözükecek ?(elimde 3 tane uv led vardı ama uğraşırken ikisini yaktım şimdi tekrardan sipariş vereceğim)

WhiTeRaVeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dostum senin dediğin olayı denedim.bu asetat kalemleri var kırmızı olanından onunla boyadım ama işte ışık o ibrelerin oraya çok kuvvetli gelmediği için sönük bir kırmızı renk alıyor hele birde ibrenin ucuna doğru hiç belli olmuyor...

silmesi ayrı bir dert zaten...
ama bu vitral boyası (cam boyası) gibi bir boya varmış bu gün ondan almayı düşünüyorum ama tatilde olduğum için anca 15 gün sonra yapabilirim...
aynı şeyi bende denedim ve dediğin gibi o boyayı tam çıkarana kadar çok uğraştım. cam boyası ne oldu, deneyebildinmi? onun da rengini beğenmezsen nasıl çıkarıcan boyayı?

sertancay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı şeyi bende denedim ve dediğin gibi o boyayı tam çıkarana kadar çok uğraştım. cam boyası ne oldu, deneyebildinmi? onun da rengini beğenmezsen nasıl çıkarıcan boyayı?

cam boyasının kuruması uzun sürüyor ve biraz akışkan olduğu için bir yerde toplanabiliyor(başka bir plastik parçasında denedim)
o yüzden kırmızı asetat kalemiyle devam ediyoruz şimdilik bakalım eğer göstergeyi dediğim gibi uv led yaparsam kırmızı neon boya alacam bakalım nasıl duracak:confused:

eRaGoN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sertan merhaba göstergeyi komple çıkardıktan sonra ibreleri söktüm mü sen yoksa arkadaki ampullerin orda mı bu işlemleri yaptın?bende göstergeyi söktüm ama ibreleri ve bağlı olduğu rakamların yazdığı o siyah yeri açamadım...:(

sertancay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sertan merhaba göstergeyi komple çıkardıktan sonra ibreleri söktüm mü sen yoksa arkadaki ampullerin orda mı bu işlemleri yaptın?bende göstergeyi söktüm ama ibreleri ve bağlı olduğu rakamların yazdığı o siyah yeri açamadım...:(

evet ibreleri de söktüm ama ibreleri sökmeni tavsiye etmem çünkü onların üzerinde yapılabilecek bir işlem yok sadece göstergenin arkasındaki 3 adet lambayı sökmen yeterli olacaktır değiştirmek için.birde km göstregesinin orada bir ampul var onun yerinede şu şerit ledlerdeki ledlerden bir tanesini sökerek 530 ohm luk dirençle bağladım ...

sertancay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu ledleri nevşehirde bulabileceğimiz bir yer var mı arkadaşlar...