Corsa C iç aydınlatma (led yapılmış)

bilhan14

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dostum bir de lede lehimlediğin direnç ledin duydan çok fazla çıkık durmasına neden olmuş.Bu durum ledin ışığının aydınlatılacak yüzeye düşüş açısını düşürür.Bu da ışığın bazı yerlerde yoğun görünmesine neden olur.Bence direnci yatay şekilde yerleştirmeyi dene.Bu sayede ledin duya gömülmesini,böylece yüzeyden uzaklaşmasını sağlayabilirsin belkide.

Son düzenleme:

sertancay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
en uygun bu şekilde duya yerleşiyor çünkü duyun içi çok dar ve mantar ledleri kesmedim normal 30 derecelik uzun uçlu ledleri kestim o zaman açı 180 derecede yansıyor çünkü ucundaki mercek olmamış oluyor böylelikle ışığı toplamıyor...

bilhan14

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dostum ledleri ucunu kesince sürtünmeden dolayı bir matlık oluşuyor,bu da karşı yüzeyde gölgelenmeye neden oluyor.Peki bu matlığı gidermedid,o yüseyi tekrar parlatmanın bir yolu yok mu?

sertancay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dostum bende öyle olmadı önünü kıl testeresi ile kestim ve güzelce zımparaladım 0 numara ile dediğin gibi gölge olayı olmadı ışık mantar ledle aynı yayılıyor ve nokta olayıda olmuyor ha bu arada corsa iç aydınlatmayıda beyaz yaptım birazdan resimlerini ekleyeceğim...:D

sertancay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ön sayfada tepe lambasınıda değiştirdim onunda resimlerini ekledim...
gece sokak lambası gibi aydınaltıyor arabanın içerisini

Son düzenleme:

sertancay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu arada yorumları için bütün arkadaşlara teşekkür ederim...
yardımcı olabileceğim konu olursa burdayım :D

demir-korkmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Emeğine sağlık,gerçekten güzel olmuş.Nevşehire dönünce haber et Sertancay,bu led işinin uzmanı burda,Volkan'la seni tanıştıralım.

sertancay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar orta konsolu söktüm ve vites için yerleştireyim dedim ama oda ne lambalar viteste işaretlerin yazılı olduğu kısmın altında ve kapalı bir kutunun içinde...
çıkarabilmek için vites kolunun sökülmesi lazım ama cesarette bir yere kadar:D
orası da sarı kalsın artık ne yapalım....
ürgüp'e döndüğüm zaman ise radyo üzerindeki ledleri sökeceğim kısmetse onun yerine şerit şeklinde aldığım flex ledleri takmayı düşünüyorum....