Corsa C iç aydınlatma (led yapılmış)

sertancay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
göstergenin ışıklarını flex led ile yapayım dedim ama bu arkadağın yaptığı gibi kirli beyaz gözüktüğü için çok hoşuma gitmedi
http://resim.hostkafe.com/viewer.php?id=409130SP_A0459.jpg

flex ledin ucuna direnç monte ettim ve iyice içine duyun içine gömüldüğü için ışık homojen yayıldı ama renk olayını pek benimseyemedim....

sertancay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dostum ledleri ucunu kesince sürtünmeden dolayı bir matlık oluşuyor,bu da karşı yüzeyde gölgelenmeye neden oluyor.Peki bu matlığı gidermedid,o yüseyi tekrar parlatmanın bir yolu yok mu?

dostum ne yaptın göstergelerin ibre kısımlarını sökebildin mi???:confused:

bilhan14

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım o kadar yğunum ki elim bir türlü değmiyor,işten arta kalan zamanda arabayla uğraşmaya kalksam hanım dır dır ediyor.Vakit ayıramadım anlıycağın.

sertancay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkürler arkadaşlar :)

koraystell

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar ibre kısmını renklendirmeyle ilgili küçük bir tüyo..ibreyi çıkarmadan kırmızı bir boyayla ve kıl fırçayla dikkatlice boyayın.led güçlü bir ışık verdiği için rengi kırmızı olur..

cem_utku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yaratıcılık işte budur koskoca fabrikada bile böyle yapmıyorlar yada yapamıyorlar

sertancay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar ibre kısmını renklendirmeyle ilgili küçük bir tüyo..ibreyi çıkarmadan kırmızı bir boyayla ve kıl fırçayla dikkatlice boyayın.led güçlü bir ışık verdiği için rengi kırmızı olur..

dostum senin dediğin olayı denedim.bu asetat kalemleri var kırmızı olanından onunla boyadım ama işte ışık o ibrelerin oraya çok kuvvetli gelmediği için sönük bir kırmızı renk alıyor hele birde ibrenin ucuna doğru hiç belli olmuyor...

silmesi ayrı bir dert zaten...
ama bu vitral boyası (cam boyası) gibi bir boya varmış bu gün ondan almayı düşünüyorum ama tatilde olduğum için anca 15 gün sonra yapabilirim...

sertancay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu arada arkadaşlar uv led diye bir şey aldım bu gün denemek için bakalım göstergeyi onunla yapayacağım ve ibreleri neon boyalar var onunla boyayacağım.Bakalım nasıl olacak ama işte bir 10 gün sonra yapabileceğim anca...