Corsa C 2005 Bir Kac Donanim Hakinda

bycream

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar öncelikle merhaba,

Yaşadığım ülke gereği japon arabalarının fazla tutulması sebebi ile bende japon arabası sahibiydim marka yazmıyorum nede olsa burası opel forumu.

Neyse ben şimdilerde bir Opel Corsa C aldım, güzel araç ekonomik ve iyi gidiyor fakat acaip donanımsız geldi bana, burada opel Corsa D kasalar yaklaşık olarak 15000 Euro donanımlısı.Ayrıca sokaklarda çok fazla opelde yok diyebilirim.

Neyse ben asıl soracaklarıma geleyim.

1.) Sis farkı taktırmak istiyorum araç içi kokpit butonu ile beraber. Essential modelde sonradan takılan sis farı kadranda görülebilirmi ? Taksak orginal dururmu. Birde bu sis farı butonları kaç paradır turkiyede ?

2.) Aynalarıda ısıtmalı ve elektornik istiyorum bunlar manuel sinirlerimi bozuyor. Aynaların araç için kumandası varmıdır takılırmı orginal dururmu. ?

3.) Arka tarafta kitap okuma ışığı yeri var ama kendisi yok. Bunu temin etme imkanı varmı. ?

4.) Sonradan direksiyon yükseklik ayarı yapma imkanı varmı bence yoktur ama bir sorayım dedim fazla sorudan zarar gelmez :)))

5.) car2004 model olan teybi direksiyon kumanda fonksiyon yitirmeden hangi model CD yahut CD/MP3 çalar ile değişmek gereklidir. Orginal olması tercihimdir.

6.) Sabrınız için tesekkur eder kıymetlı cevaplarınızı 4 gözle beklerim.

--------------------------------------
Şu ıvır zıvır sonrası,Angel ve orginal corsa çelik cantı düşünmekteyim. Arabayı kendim zaman içerisinde donanımlı ve iyi bir görüntüye sokmak niyetindeyim.

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.) Sis farkı taktırmak istiyorum araç içi kokpit butonu ile beraber. Essential modelde sonradan takılan sis farı kadranda görülebilirmi ? Taksak orginal dururmu. Birde bu sis farı butonları kaç paradır turkiyede ?

c: Turkiyede satilan modellerde (essentia) arka sisi kumanda eden bir buton mevcut ve sis açıldıgında panelde görünüyor, ön sislerde aynı butona baglatılabilir.orjinal parça kullanırsan gayet de şık durur

2.) Aynalarıda ısıtmalı ve elektornik istiyorum bunlar manuel sinirlerimi bozuyor. Aynaların araç için kumandası varmıdır takılırmı orginal dururmu. ?

c: elektrikli ayna bulup, almak,aynayı değiştirmek, aynaya elektrik tesisatı çekmek, kontrol butonu takmak ve ona da tesisat çekmek...zor işlem ama güzel işçilik yapacak bir usta yaparsa olabilir ama masraf yuksek tutacaktır.

3.) Arka tarafta kitap okuma ışığı yeri var ama kendisi yok. Bunu temin etme imkanı varmı. ?

c: evet temin edebilirsin, sitede bir corsacı arkadas takmıştı

4.) Sonradan direksiyon yükseklik ayarı yapma imkanı varmı bence yoktur ama bir sorayım dedim fazla sorudan zarar gelmez :)))

c: bence istedigin en zor ve masraflı update bu olsa gerek, bence çok zor ama ustalara danışmakta fayda var

5.) car2004 model olan teybi direksiyon kumanda fonksiyon yitirmeden hangi model CD yahut CD/MP3 çalar ile değişmek gereklidir. Orginal olması tercihimdir.

c: cd30 mp3 (blaupunkt)bulup taktırırsan,(2005-06 modellerde gelen, mp3 calabilen model) ufak bir ayar sonrası sorunsuz kullanabilirsin

6.) Sabrınız için tesekkur eder kıymetlı cevaplarınızı 4 gözle beklerim.

Yardımcı olabildiysek ne mutlu....

bycream

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cok tesekkur ederım arkadasım cevapların ıcın.

Yanlız on Sis far butın yeri var ayrıca kokpitte. Ben oraya ön sis farları için taktırmak istiyorum. Bu takılırsa ekranda gözkürü dimi.Arka sisler var zaten.

SERKAN_61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cok tesekkur ederım arkadasım cevapların ıcın.

Yanlız on Sis far butın yeri var ayrıca kokpitte. Ben oraya ön sis farları için taktırmak istiyorum. Bu takılırsa ekranda gözkürü dimi.Arka sisler var zaten.
gözükür zaten kadranımız makyajlı çıkan kasalarlan aynı

SERKAN_61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Vladimir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam bende yüklemek istiyorum aracı ama şuan pek fırsatım yok ama en kısa zamanda çoğu donanımı yaptırıcam ayna olayıda içinde arka okuma lambasını opel servisinden 27ytlye aldım montajı babamla yaptık oldukça zor oldu yani tavan zorladı çok fazla açmak istemedik bağlantı standartlarla birebir kapılar açıldığından arkada yanıo veya ayarlayabiliosun yanmasını istemezsen vs. kilitlediğin zaman yavaşça sönüo tam orijinal anlıyacağın işte foto
10052008256nm6.jpg

Vladimir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bycream

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arka Lamba Hk

Yüksel Kardeşim ;

baya zorladı derken nasıl yani ??

Momtajı yaparken siz ek olarak kablo vs çektinizmi nası orginal hale getirdiniz. yada orada zaten bir tesisat varmı kapakların altındada sadece lambasımı yok anlamadım ??

orginal hale getirmek için nasıl bir çaba harcadınız anlatırsan çok sevinirim. Bende alıp yapayımd iyorum ama henuz lambayı temin edemedim. Parası sorun değilde parça meydanda yok. Artık turkıyeden biri gelirken aldırıcaz. Çok sirkülasyonu olmayan bir şey olduğu için pek bulundurmuyorlarmış bu tarz şeyleri buralarda.

Selamlar