Corsa B GSI Alacağım YARDIM!!

Burak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.devservis.com
Öncelikle herkese selamlar..

Ekonomik durumlardan dolayı çok sevdiğim Astra H 1.6 Twinport aracımı satmak malsesef zorundayım, işte ilanın linki;

http://www.sahibinden.com/easytroni...y_spor_paketWQQaXQQ11911417WQQpXQQdisplayitem

Elimde tahmini 9000 ila 10000 TL arası bir para kalacak ve bir çok araba marka ve modellerine baktım..Ya Renault Clio 1.6 16v Sport alayım diyorum 2000 veya 2001 model yada Opel Corsa B GSİ..Ama gelin görün ki büyül bir Opel sevdalısı olduğumdan yine kalbim Opel'de :D

Size sormak istediğim, bu aracı (Ecotec 1.6 motorlusunu x16xe) alırken nelere dikkat etmem gerekir özellikle? Bir arkadaşım bana sonuçta genç arabası ve seri bir araç olduğu için genelde zorlandığını ve 150 bin km civarı yağ yakmaya başladıklarını söyledi. Fakat gelin görün ki 150 bin km'den aşağı orjinal hırpalanmamış GSİ bulunmuyor gibi bişey.. Bi çoğunun km'si düşürtülmüş..
Benim isteğim tamamiyle orjinal, düzgün bakılmış, bakımları eksik olmayan bir GSİ..Tanıdığınız veya bildiğiniz araçlar var ise lütfen yönlendirirmisiniz?
Ayrıca şehir içi yakıt tüketiminin 9.1 lt olduğunu duydum bu doğrumudur?

Birde bu sitede bir arkadaşımız GSİ'ını satıyor;

http://www.sahibinden.com/full_donanim_modifiyesizWQQaXQQ11679090WQQpXQQdisplayitem

Acaba bu aracı tanıyan, bilen yada aracı gören varmı? Çok temiz olduğu için dikkatimi çekti..herhangi bir problem çıkarabilirmi başıma (motorla ilgili)?
Araçla eğer var ise ilgili fikirlerinizi, arkadaşın satışını etkilememesi için lütfen özel mesajla bildirirseniz sevinirim.

Herkese çok teşekkürler.

ibrahim_67

Kayıtlı Kullanıcı
81-Düzce
Siteyi ziyaret et
daha önceki gsi da temizdi ve halen düzgün gsi lardan corsa da güzel ve düzgün orjinalliğini bozmayan bir opelci :) benim görüşüm gönül rahatliğıyla al

R.I.P

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.5 yıldır bende ecotec corsa gsi kullanıcısıyım.verdiğin ilandaki aracı alacak olsam bende ciddi ciddi düşünürdüm.bu tip arabalarda değişen veya boyadan ziyade şaside oynama varmı yokmu ona bakmak gerekir.yani en önemli kısımlar motor ve şasi.
''genç arabası'' derken benimde bir corsa gsi'ım var ama beni tanıyanlar bilir 3000 devirden sonrasını bilmeyen bir gsi benimki :D 150binde yağ yakma konusuna gelince çok şükür şuan 140binde ve ben alalı 10bin km oldu hiç yağ eksiltmiyor.
93-96 arası klima yok(ama orjinal body kiti çok güzel :) ).97lerde tek airbag ve klima var(ama orjinal tamponları çok kötü combolardan tek farkı panjur :) ).98lerde çift hava yastığı ve sunroof var(tamponları 97lere nazaran daha iyi)
kronik arızalarına gelince her opelde olduğu gibi egr :) birde bobin geçenlerde yetkili servis ustasından duyduğum plastik emme manifoldlularda yani sfi gsilarda manifold kaçak yapıyomuş ve değişmesi gerekiyormuş yani ondan duyduğum bu ne kadar doğrudur bilemem.bobinde kesinlikle çin malı yan sanayi ürünü kullanmamak lazım.başıma geldi benden önceki sahibi çin malı bobin taktırmış 1 yıl olmadan bozuldu.bende doduco(ismi yanlış olabilir) marka bobin taktırdım 1 yıl garantisi vardı sanırım bi serisinde hata varmış geçenlerde yine arıza yaptı ama garantiden değişti.yedek parçasına gelince hiç sıkıntı çekmedim.kaputun büyük çoğunluğu 4 kapı corsalarla motor ve şasi tigralarla aynı zaten.
kısacası alırken bakman ve baktırman gereken motor ve şasi.eğer düzgününü bulabilirsen ve ona iyi bakarsan her opel gibi oda seni üzmez.ama tabiri caizse leş gibisini alırsan hayatının hatasını yapmış olursun :)
bu arada yardımcı olabileceğim birşey olursa çekinmeden sorabilirsin.

Son düzenleme:

emp:)

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yanlış anlamada bence aklına gelen clio 1.6 16v sport almalısın.

laksu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle herkese selamlar..

Ekonomik durumlardan dolayı çok sevdiğim Astra H 1.6 Twinport aracımı satmak malsesef zorundayım, işte ilanın linki;

http://www.sahibinden.com/easytroni...y_spor_paketWQQaXQQ11911417WQQpXQQdisplayitem

Elimde tahmini 9000 ila 10000 TL arası bir para kalacak ve bir çok araba marka ve modellerine baktım..Ya Renault Clio 1.6 16v Sport alayım diyorum 2000 veya 2001 model yada Opel Corsa B GSİ..Ama gelin görün ki büyül bir Opel sevdalısı olduğumdan yine kalbim Opel'de :D

Size sormak istediğim, bu aracı (Ecotec 1.6 motorlusunu x16xe) alırken nelere dikkat etmem gerekir özellikle? Bir arkadaşım bana sonuçta genç arabası ve seri bir araç olduğu için genelde zorlandığını ve 150 bin km civarı yağ yakmaya başladıklarını söyledi. Fakat gelin görün ki 150 bin km'den aşağı orjinal hırpalanmamış GSİ bulunmuyor gibi bişey.. Bi çoğunun km'si düşürtülmüş..
Benim isteğim tamamiyle orjinal, düzgün bakılmış, bakımları eksik olmayan bir GSİ..Tanıdığınız veya bildiğiniz araçlar var ise lütfen yönlendirirmisiniz?
Ayrıca şehir içi yakıt tüketiminin 9.1 lt olduğunu duydum bu doğrumudur?

Birde bu sitede bir arkadaşımız GSİ'ını satıyor;

http://www.sahibinden.com/full_donanim_modifiyesizWQQaXQQ11679090WQQpXQQdisplayitem

Acaba bu aracı tanıyan, bilen yada aracı gören varmı? Çok temiz olduğu için dikkatimi çekti..herhangi bir problem çıkarabilirmi başıma (motorla ilgili)?
Araçla eğer var ise ilgili fikirlerinizi, arkadaşın satışını etkilememesi için lütfen özel mesajla bildirirseniz sevinirim.

Herkese çok teşekkürler.

öncelikle size hayırlı satışlar dilerim. mesajınızda vermiş olduğunuz linkteki satılık aracın sahibi benim. özellikle sormak istediğiniz birşey olursa buradan veya pm atabilirsiniz.
aracım orijinal 181.000 km.de şu an. motorda herhangi bir oynama, modifiye vs. yok. her şey orijinal. direkt hava filtresi bile yok. kullanım olarak hiç bir zaman arabamı üzmedim. ne kalkışlara katıldım, ne de devir kesiciye kadar basmayı denedim. bakımları opelim.net'te sponsor firma da olan opel garaj'da yapıldı.(179.000 km.deyken) servisin sahibi hakan bey'den de (westi555) bilgi alabilirsiniz.ankara'da bulunan arkadaşlarda bilir arabamı.bakımına ilişkin geniş bilgi zaten ilanımda mevcut. aracımla ilgili fikirlerini arkadaşlar buradan da yazabilirler.(özel mesaja gerek yok bence) satışımın etkilenmesi söz konusu bile olamaz, cünkü içim rahat sakladığım herhangi bir şey yok.:)

eski bir corsa gsi kullanıcısı olarak (daha öncede 5 sene boyunca 94 model corsa gsi kullanmıştım) problem yaşamamak için teorikte üst model ve az km. yapmış corsa gsi bakmak mantıklıdır. ancak tanık olduğum bir araba vardı bursa'da. 100.000 km.deyken 3 kere motor yapılmıştı. (94 model corsa gsi) km.den ziyade aracın nasıl kullanıldığı önemli bence. tabii ki yaştan dolayı arabada yorgunlukta olur ama. kullanım tarzı, bakım faktörü, aracın ileride problem çıkarma durumunu çok etkiler. ben aracın 3. sahibiyim. benden önceki sahibi bayandı. motorda yağ yakma kesinlikle yok. motor hiç açılmamıştır. tech2 ile kontrolü yapıldı, herhangi bir sorun çıkmadı.kronik sorunlardan egr problemi ile hiç karşılaşmadım. benden önceki sahibi de oksijen sensörü ve benzin pompasını değiştirmişti. bende hayati öneme haiz olan triger setini, devir daim pompasını gm olarak değiştirdim. özellikle triger ve devir daim pompasında yan sanayi kullanılmaması gerekiyor. eski arabamda 94 corsa gsi'da 2 kere kayışım sıyırmıştı ve bir keresinde de yan sanayi pompadan dolayı conta yakmıştım. bir diğer problem olarak hararet problemi karşınıza çıkabilir corsa gsi'larda. alırken buna dikkat etmenizi tavsiye ederim. mükemmel çalışan sistemlerde uzun yolda 92 derece, şehir içinde yoğun trafikte en fazla 98-100 dereceleri görmeniz gerekir. bu belirttiğim sıcaklıklardan daha yüksekleriyle veya düşükleriyle karşılaşırsanız soğutma sisteminde problem olduğu anlaşılır. bu da sağlıksız bir motor demektir. 100 dereceden fazla sıcaklıkları görüyorsanız ... :(

yakıt tüketim verileri olarak normal, sakin kullanımda şehir dışında 6-6.5 lt.arası, şehir içi 7.5-8 lt. civarıdır. istanbul trafiğinde 9-10 lt.yi bile görürsünüz herhalde.:D (dur/kalk/dur/kalk)

corsa gsi almadan önce size tavsiyem önce şasi kontrolünü iyi yaptırın. tech2 ile elektronik donanımları ve motoru kontrol ettirin ve en önemlisi teste çıkın.:)

bu arada 2001 clio sport 1.6'da güzel bir seçenek;) donanım olarak, performans olarak yakındır. fark olarak clio'da 4 havayastığı ve koltukların yan yükselti kısmı deri.:D ancak 9-10.000 TL.ye 1999 modelini bulabilirsiniz. onlarda da kısmi derili koltuk ve sunroof yok.

Son düzenleme:

Burak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.devservis.com
arkadaslar, verdiginiz bilgilerle yol gosterdiginiz icin cok tesekkur ederim. usenmeden yazmissiniz, gercekten sagolun. kafamda biraz daha hersey daha iyi canlandi..
bakalim..
Levent bey, aracimi yakin zamanda satmam gerekiyor ve satarsamda mutlaka bi araba almam lazim, alirsamda duzgun bir sey alayim diyorum..ev ila is arasinda kullaniyorum bazende disari cikiyorum, gunluk min 30 max 50 km yol yapiyorum. Aracin sasesi, on takimi, karoseri zaten lifte kaldirildiginda belli olur, o bakimdan bir sıkıntı yok fakat onemli olan bu sıkışık ekonomik durumda motorun bir masraf çıkarıp beni üzmemesi..benim aracımda mesela 90 bin km'de ama sanki 30 bin km'de gibi tıkır tıkır saat gibi çalışıyor motoru, yürüyen aksamıda öyle. Çünkü elim devamlı üstünde, bakımlarını zamanından önce yaparım, çok titiz ve takıntılı bir insanımdır, en ufak bir ses duysam araçtan hemen bakarım, çözemiyorsam servise giderim.
Uzun lafın kısası aracınızı gerçekten çok beğendim fotoğraflardan, bunun gibi başka bi gsi yok sahibinden.com'a yada ben bulamadım. o yüzden almak isterim. fakat dediğim gibi önce kendi aracımı satmam lazım ve sizin aracınızın özellikle motorunun hiç problem çıkarmaması lazım.
neyse hayırlısı diyelim, eğer aracımı satarsam, siz hala satmamış olursanız atlar bir otobüse gelir bakar, uygun olursa alır dönerim.
herkese tekrar çok teşekkürler yardımları için.

laksu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar, verdiginiz bilgilerle yol gosterdiginiz icin cok tesekkur ederim. usenmeden yazmissiniz, gercekten sagolun. kafamda biraz daha hersey daha iyi canlandi..
bakalim..
Levent bey, aracimi yakin zamanda satmam gerekiyor ve satarsamda mutlaka bi araba almam lazim, alirsamda duzgun bir sey alayim diyorum..ev ila is arasinda kullaniyorum bazende disari cikiyorum, gunluk min 30 max 50 km yol yapiyorum. Aracin sasesi, on takimi, karoseri zaten lifte kaldirildiginda belli olur, o bakimdan bir sıkıntı yok fakat onemli olan bu sıkışık ekonomik durumda motorun bir masraf çıkarıp beni üzmemesi..benim aracımda mesela 90 bin km'de ama sanki 30 bin km'de gibi tıkır tıkır saat gibi çalışıyor motoru, yürüyen aksamıda öyle. Çünkü elim devamlı üstünde, bakımlarını zamanından önce yaparım, çok titiz ve takıntılı bir insanımdır, en ufak bir ses duysam araçtan hemen bakarım, çözemiyorsam servise giderim.
Uzun lafın kısası aracınızı gerçekten çok beğendim fotoğraflardan, bunun gibi başka bi gsi yok sahibinden.com'a yada ben bulamadım. o yüzden almak isterim. fakat dediğim gibi önce kendi aracımı satmam lazım ve sizin aracınızın özellikle motorunun hiç problem çıkarmaması lazım.
neyse hayırlısı diyelim, eğer aracımı satarsam, siz hala satmamış olursanız atlar bir otobüse gelir bakar, uygun olursa alır dönerim.
herkese tekrar çok teşekkürler yardımları için.

motordan yana bir sıkıntın olmaz. ben şu an gayet memnunum motordan. hangi corsa gsi'yı alırsan al, ille bir şekilde masraf yaparsın rahat binmek istiyorsan. benimde öyle oldu sayılır. şu ana kadar 920 TL.lik masraf yaptım ilk etapta rahat binmek için. daha var mı dersen masraf yapacak birşey, tabii ki bulursun. frenler (ön disk/balata) değişecek (oturduğum yerde kışlar sert geçtiği için özellikle değiştirmedim daha), lastikler (diş derinliği 3-4 mm.civarı) gibi.

hayırlısıyla siz satın arabanızı, corsa gsi olarak seçenek çok var.