Corsa Gsi 2008 1.6 Turbo Alıyorum bilgi pls

LithiumFerrum

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar ilk mesajı tanışma bölümüne yazmam gerektiği için oraya yazdım. Herkese selamlar öncelikle, şimdi ben bu 10 gün içinde bir Corsa Gsi 1.6 Turbo alıyorum. Araç 150 beygir. Gördüm ve bayıldım. İç donanımı beni tatmin etmedi diyebilirim. Daha kaliteli bir iç donanım olabilirdi ama sonuçta performans arabası iç donanımdan çok da birşey beklememek lazım. Benim kafama takılan konu ise araçta ids yok bu savrulmayı önleyen sistemmiş ve araç bana biraz yüksek miş gibi göründü 17 jant var orjinden fabrika çıkışı acaba benim gözüme mi ole gozuktu. Öyle değilse bilgi sahibi biri bana bu aracı alçalttırmam gerekli mi diye bir akıl verebilirmi ? Birde ilk defa bir opel alacağım için performans sorunu yaşarmıyım diye sormak istiyorum. Forumda okuduklarım çok yakıo ama gitmio gibi yazılar kafamda soru işaretleri oluşturdu çünkü.

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eğer 39.000 YTL'ye araç alıyorsan bence biraz daha bütçeni zorlayıp 8.500 YTL daha vererek Corsa OPC al.Gerek iç ve dış donanım, gerek performans bakımından çok daha memnun kalırsın...GSI'da ısrarlıysan H&R'ın yaylarını şiddetle tavsiye ederim.Hem konforu düşürmüyor, hem de yol tutuşu oldukça artırıyor.

LithiumFerrum

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim aracı alış fiyatım 42,800 çünkü üzerinde jantları cam filmi ve nerdeyse tavanın yarısından fazla bir sun roofu var bunların fiyat farkı var. Lakin bahsettiğini bende düşündüm ama bu araç şu an opel balkan /istanbul da hazır duruyor. Hatta durumu tam olarak anlatayım ben aslında Opel Astra Twintop almayı planlıyordum 1.6 olanı tabi am bayiye gidip bu küçük canavarı görünce fikrim değişti. opc sordum 192 Hp olduğu için hem beni korkuttu açıkcası hemde 2,5 ay dan aşağı bir zamanda teslim edemiyorlarmış. Onda da full istersen 62,500 gibi bir rakama mal oluor muş onun yerine 2 sene içerisinde 1000 ytlye deri döşeme 3800 ytlye opc body kit taktırmayı düşünüorum + dediğin yaylar gibi eksiklerinide giderebilirim ama 62,500 şu an beni aşar hem de 2,5 ay bekleyeceğim sinirlerim bozulur :)

arifba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
62500 mü??? hocam bir yanlışlık olmasın..

LithiumFerrum

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende aynısını sordum ama, bana şu şekilde anlattı satış temsilcisi. Reklamda veya internette fotolarından gorduğun opc lerde çoğu şey opsiyonel aracın üstünde gözüküyor ama hepsi için ayrı bedel ödüyorsun 2,5 ayda teslim olmasının sebebide o herkes farklı şeyler istediği için hep üretimi yapılıp teslim ediliyor sonuçta full dediğin zaman 62,500 ytlyi buluyor anahtar teslimi dedi. Ben onun yalancısıyım :)

arifba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdi baktımda liste fiyatı 48.303 ytl (opc) kii bayi indirimi var biz geçen ay sorduğumuzda 46 dediler...bekleme konusunda haklısın opel odak satış danışmanı daha hiç görmemiş 30-45 günde getiririz dediler..

arifba

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende aynısını sordum ama, bana şu şekilde anlattı satış temsilcisi. Reklamda veya internette fotolarından gorduğun opc lerde çoğu şey opsiyonel aracın üstünde gözüküyor ama hepsi için ayrı bedel ödüyorsun 2,5 ayda teslim olmasının sebebide o herkes farklı şeyler istediği için hep üretimi yapılıp teslim ediliyor sonuçta full dediğin zaman 62,500 ytlyi buluyor anahtar teslimi dedi. Ben onun yalancısıyım :)
anladım...ama bence çok abartmış 62500 e 5 daha eklerim type-r alırım canavar gibi :)

ezgene

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim aracı alış fiyatım 42,800 çünkü üzerinde jantları cam filmi ve nerdeyse tavanın yarısından fazla bir sun roofu var bunların fiyat farkı var. Lakin bahsettiğini bende düşündüm ama bu araç şu an opel balkan /istanbul da hazır duruyor. Hatta durumu tam olarak anlatayım ben aslında Opel Astra Twintop almayı planlıyordum 1.6 olanı tabi am bayiye gidip bu küçük canavarı görünce fikrim değişti. opc sordum 192 Hp olduğu için hem beni korkuttu açıkcası hemde 2,5 ay dan aşağı bir zamanda teslim edemiyorlarmış. Onda da full istersen 62,500 gibi bir rakama mal oluor muş onun yerine 2 sene içerisinde 1000 ytlye deri döşeme 3800 ytlye opc body kit taktırmayı düşünüorum + dediğin yaylar gibi eksiklerinide giderebilirim ama 62,500 şu an beni aşar hem de 2,5 ay bekleyeceğim sinirlerim bozulur :)

Girişteki siyah corsayı alacaksın sanırım.Bi ara gaza gelip bana paketleyin diyecektim onu:)ÇoK tatlı bir araba.Eger alırsan o jantları bana sat:) sana jant yay alalım yeni:)

ezgene

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anladım...ama bence çok abartmış 62500 e 5 daha eklerim type-r alırım canavar gibi :)
Astra njoy 32000 ytl..Ama ben opsiyonlu aldım 42000 e maloldu.Opsiyon farkı.62500 normal yani...

ona bakarsan 62500 e ben A4 alırım...

type-r ile twintop farklı classman ve zevk;)

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim tercihim twintoptan yana corsa çok küçük geliyo gözüme özellikle tek kapısı ama olursada OPC olsun bence corsa