Corsa 1.7DTI Tekleme

samtar55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ayni sorun bendede var birebir aynisi 2000 2500 devirde yigilma sirkelenme yapiyor 1 klometre boyunca sonra tum gun sorunsuz calisiyor..

PUFFDOWG

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectra b aracımda aynı sorun var artk delirmek üzereyim arkadaşlar bi yardım eskişehir'de varmı beyin tamiri yapan

PUFFDOWG

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
H.sonu Topkapıda bir arkadaşın verdiği referansla tamirciye uğradım.Hertürlü araç beyninden anlıyorlar.Derdimi anlattım dediler ki bu mazot (pompa)beyninden kaynaklı bir problem olmalıdır".içine su girdiğinden yada lehimler içinde paslanma vs. olduğunda görülen birşeydir dediler.tech ile kontrol ettik arıza yok!
Beyni çıkarıp kontrol ettik.Daha önce açılmış belli.ancak benden önceki sahibi tarafından.kapatılırken çok iyi kapatılmamış içine çok az çamur girmiş.bunun yanında bazı lehimler asitlenmiş,temislendi.Bazı lehimler ise gevşemiş neyse kısaca yaptı bakımı arkadaş..
ancak havalar ısındı..faydası oldu mu öğrenemedim :D ..sabah tekleme olmadı ,ama hava önceki günlere göre daha sıcaktı...
konuyla ilgili bir gelişme olursa aktaracağım..
Yuksel
Ustanın numarasını yollarmısın kardeş bizde bi sorsak öle bişi varsa ben eskişehirdeyim burda anlayan yok kargolarım beyni ustaya:)

Umt07070

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
mrb benim 1.7 combodada aynı sorun var motor sıcakken hiç bi sorun yok özellikle sabahları marşa basıyorum yarım tur çeviriyor çalışıyor saat gibi boşta yada yürürken turbo açmaya yakın araba başlıyor teklemeye kesip bırakıyor yazın 3 5 dakika çalıştımı düzeliyordu şimdi 15 dakikada çalışsa yok hararet göstergesi ortaya gelmeden yada yaklaşmadan düzelmiyor gün içinde hiç bir problem yok ve 130 km hıza filan ulaştığımda lamba yakıyor turbosuz devam ediyorum kontak açık kapayıncaya dek veya 100 km ile sabit gidersen sönüyor turbo aktif oluyor mazotu geri salıyordur. Dediler hortumları komple tek tek söküp kontrol ettim geri dönüş hortumlarına kadar kelepçe taktım alakasız ama bir umut çek valf taktım depodan gelişe beyin yeni kodlandı arabayı çok seviyorum ama soğudum artık biran evvel halletsemde sorununu satsam derdindeyim artık filtre vs değişti egr yi söktüm çiçek gibi ışıl ışıl içi bir ara iptal ettim olmadı vakum var selonoid lere kadar sorunsuz kaçaksız geliyor turbo basınç hortumları u boruları vs tek tek söküp kontrol ettim intercooler keza aynı arıza yok tech de elektriksel diye düşünüyorum enjektör pompayı aklıma dahi getirmek istemiyorum ?

ersintufan1983

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
Sorunu çözen varmı