Corsa 1.7DTI Tekleme

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben nedense carbon clean yapıldıktan sonra aracın cok rahatladıgını, fakat uzun vadede boyle sorunlarla karşılaşıldıgını duyuyorum sureklı. o yuzden arabama hıc dokundurmuyorum

alper a

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben Size Söyliyim Arızayı Kuvvetli ihtimal Mazot Pompası Beyni.Sanki Motoru Stop Etmişçesine Yolda Giderken Kesiklik Yapıyor Değilmi ?? Sanırım Dumanda Atıyordur bu kesikliği Yaptıgı zaman? Pompa Beyinindeki Lehimler Zamanla Atıyor.Attıgı Yerdede Elektrik Atlaması Sonucu Kesiklik Yapıyor.Zamanlada O Atladıgı yeri Yakıyor Tamiride Zorlaşıyormuş. istanbulun Neresindesiniz Topkapıda Beyni Yaptırdıgım Usta Var Memnumum Aynı sorun Bendede Vardı 20 dkda Hallediyor Sökme Takma Dahil.

yukselkk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba
Evet dediğinize benzer bir sorun ancak daha çok stop etmekten ziyade turbo açılıp kapanıyor gibi.Ancak bunu sadece motor soğukken yapması düşündüğrücü.sizdede öyle miydi?Evet EGR yi iptal ettiğimden beri çok duman ettığını fark ettim.Ben okmeydanı'ndayım.Usta adresini verirseniz baktırmak isterim.Ne kadara mal olur acaba?
Teşekkürler
Yuksel

alper a

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben 150 liraya Yaptırtmıştım.Yanlız Gene Bir Görmekte Fayda Var.Bu Kesiklik Çok Sertmi yoksa hafifçe Ayagınızı Gazdan Çekmiş gibimi ??

yukselkk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben 150 liraya Yaptırtmıştım.Yanlız Gene Bir Görmekte Fayda Var.Bu Kesiklik Çok Sertmi yoksa hafifçe Ayagınızı Gazdan Çekmiş gibimi ??

Ilk başlarda yumuşak kesintiler yaşıyordum ama bu sabah daha bir sertleşti gibi geldi bana.Aslında ne kadar devirli kullandığınıza göre değişiyor olabilir.Sonuçta gaz verme arızanın belirlediği aralıklarla kesiliyor ve tekrar gaz veriyor ne kadar devir yüksekse o kadar sert yaşanıyor.
Can sıkıcı oldukça...
Ustanın yeri ve telefonunu alabilir miyim.c.tesi sabahı kahvaltıyı ustayla yapacağız gibi görünüyor.
Yuksel

Hekimoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
can sıkıcı bi durum...
gelişmeleri bildirirseniz sevinirim geçmiş olsun...

yukselkk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu C.tesi gidemedim Haftaya umarım.Ancak birşey fark ettim.Boşta araç dururken de gaza basınca(motor soğukken) 2000 devir civarında aynı şeyi tekrarlıyor..

Hekimoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
birkaç nedeni olabilir...
hava debimetresi - enjektör yada pompa beyni...
soğuk havada motor sıcakken çekiş yüksek,sıcak havada ise düşükmü ?bunu bir deneyin eğer böyle birşey varsa debimetrede problem olabilir...

alper a

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bendede Var aynısı Gaz Yuklenince kesiklik yapıyor.Birde gaz vermeden Ayagımı debriyajdan çekip kaldırıncada kesiklik yapıyor.

yukselkk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bendede Var aynısı Gaz Yuklenince kesiklik yapıyor.Birde gaz vermeden Ayagımı debriyajdan çekip kaldırıncada kesiklik yapıyor.

Motor soğukken mi?Yoksa her durumda mı tekleme yapıyor?
Debriyaj kesikliği bende çok hafif...Asıl rahatsız eden diğeri..
H.sonu ustaya giderim demiştim sanırım ertelenecek yine :(

Son düzenleme: