Corsa 1.0 Yakıt Tüketimi;

mpuza

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Araba yağ yakarken daha fazla gidiyordum. Yazın dediğim gibi 775 km gittim şehir içi ve yarısında klima açıktı. Yazın Ankara trafiği sakin oluyor, hava sıcaktı ve pistonun gidip geldiği çap daha küçüktü acaba bu 3 ünün etkisi bu kadar fark edilir mi? Bugün herzaman benzin aldığım benzinliğe gittim. Çoçuk, abi depo boşalınca enjektör temizleyici koyalım dedi. Değişiklik olmaz ise onuda deneyeceğim . Bu arabayı ekonomik diye aldım ama hiç bir ekonomik yanı kalmadı. Şuanda km'de 20 kuruş yakıyor. Benim için çok hergün 40 kmden fazla yol gidiyorum.

Saygılar

locke

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
üstadım biraz sesi artar aracın eğer tam emin değilsen bi motor ustasına götür manifolda baksınlar hemen anlarlar sende sonuçları yazarsan sevinirim

locke

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araba yağ yakarken daha fazla gidiyordum. Yazın dediğim gibi 775 km gittim şehir içi ve yarısında klima açıktı. Yazın Ankara trafiği sakin oluyor, hava sıcaktı ve pistonun gidip geldiği çap daha küçüktü acaba bu 3 ünün etkisi bu kadar fark edilir mi? Bugün herzaman benzin aldığım benzinliğe gittim. Çoçuk, abi depo boşalınca enjektör temizleyici koyalım dedi. Değişiklik olmaz ise onuda deneyeceğim . Bu arabayı ekonomik diye aldım ama hiç bir ekonomik yanı kalmadı. Şuanda km'de 20 kuruş yakıyor. Benim için çok hergün 40 kmden fazla yol gidiyorum.

Saygılar
enjektör temizleyicini ben sürekli kullanıyorum bişiy değişmez kanımca aynen bende okonomik diye aldım şimdi 0,20 yakıyorum gerçi benim sorunum bellli manifold çatlak bariz 100 km de 2 litre fazladan yakıyorum ama manifold değişmesi için 1300 ytl para istiyorlar bende yapıp yaptırmamak arasında karar veremedim

mpuza

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Mert,

Doğrusun motor sesinde artış var ve sarsıntıda arttı sanki. Bu tepkiler manifold çatlağımıdır? Opelin servisine gidince böyle işte ustayla konuşamıyorsun arabayı alıyor götürüyorlar bunlar bunlar olabilir diyorlar. Anlamadım gitti. Depo bir boşalsın enjektör temizleyiciyi deniycem. Servise gitmekten bıktım.

Saygılar

Son düzenleme:

locke

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mert,

Doğrusun motor sesinde artış var ve sarsıntıda arttı sanki. Bu tepkiler manifold çatlağımıdır? Opelin servisine gidince böyle işte ustayla konuşamıyorsun arabayı alıyor götürüyorlar bunlar bunlar olabilir diyorlar. Anlamadım gitti. Depo bir boşalsın enjektör temizleyiciyi deniycem. Servise gitmekten bıktım.

Saygılar

kanımca büyük ihtimal ile manifold çatlamıştır.servisten önce bir motor ustasına göster bence dışarıda, yalnız eğer öyleyse yani benim de durumum bu,

en az 1200 ytl masrafı var demektir.manifold kaynak tutmuyormuş diyorlar illa yenisi ile değişecekmiş bana haber ver lütfen

mpuza

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Program update'ine 40 tl aldılar. Manifold neden kaynak tutmuyormuş acaba 2009 dayız. Valla benim tamircilere hiç güvenim kalmadı arada rahatlamak için gidip para veriyorum. Bir tek opel garajdaki çoçuklar iyi bir şekilde ilgilendiler. Onlarlada kredi kartı uyuşmazlığı olduğu için alışveriş yapamadık. Neyse, olmadı bi gittiğimde manifoltuda söylerim. Dediğim gibi ustayı göremiyorsun opelin servislerinde, karşılıklı fikir alışverişi yapamıyorsun. Ama durum düzelmezse ben bu 40 tl yi alırım geri parayı sokaktan toplamıyoruz. Mert durumuları sanda belirtirim.

Saygılar

locke

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Program update'ine 40 tl aldılar. Manifold neden kaynak tutmuyormuş acaba 2009 dayız. Valla benim tamircilere hiç güvenim kalmadı arada rahatlamak için gidip para veriyorum. Bir tek opel garajdaki çoçuklar iyi bir şekilde ilgilendiler. Onlarlada kredi kartı uyuşmazlığı olduğu için alışveriş yapamadık. Neyse, olmadı bi gittiğimde manifoltuda söylerim. Dediğim gibi ustayı göremiyorsun opelin servislerinde, karşılıklı fikir alışverişi yapamıyorsun. Ama durum düzelmezse ben bu 40 tl yi alırım geri parayı sokaktan toplamıyoruz. Mert durumuları sanda belirtirim.

Saygılar

emrah inşallah sorunun halllolur manifold dökümmüş güya dökümde kaynak tutmazmış gene çatlarmış falan filan bana inandırıcı gelmedi ama herkez çakal mübarek artık adam gibi usta bulmak çok zor :(

sonucu paylaşırsan sevinirim

UMUT

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
yapısı nedeniyle dökme demirlerin kaynak yapılması biraz daha farklı.

Mümkün olan en iyi sonucu alabilmek için,
Ana metal tüm yabancı maddelerden temizlenmelidir (yağ, gres, pas)
Çatlaklar kaynak ağzı ( 90°’lik açı ile) açılarak temizlenmeli ve iki ucuna stop deliği açılmalıdır.
Kaynak ağzı açma ve taşlama, pinomatik aletlerle veya özel oyuk açmada kullanılan elektrodlar ile yapılabilir.
kaynak ağzı kenarları da taşlama ile temizlenmelidir
Keskin köşelerden ve kenarlardan kaçınılmalıdır.
Kaynak aynı kimyasal kompozisyondaki elektrod veya oksi-asetilen ile yapılmalıdır.
Parçanın tümü 600°C’ye kadar ön tav yapılmalıdır.
Kaynaktan sonra parça yavaş soğutulmalıdır.
Soğuk kaynak yaparken, kısa pasolarla kaynak yapılmalı ve hemen çekiçle dövülmelidir.
Parçanın kaynak sırasında çok ısınmasına izin verilmemelidir.

bu şekilde dökme demir kaynağı yapmak mümkün... zor bişey değil, sadece kritik parça olduğu için işine gelmiyor onların da..

locke

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
umut çok güzel açıklamışşsın eline sağlık umarım bu dediklerini usta eliyle yapabilecek birini bulabilirim.yoksa 1500 ytl vermeyi hiç mi hiç düşünmüyorum bu hali ile bineceğim sanırım