conta yanık 14 bin km yaparmı :)

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ha diyince conta yanmaz,fakat hararet devamlı 100 e gelipte fan acıp düşüresiye felan falan derken tüm yaz o hararet 100de contayı yakar,çünkü göstergede 100 derece olan su 110-118 derecelere cıkıyor ;) sonucta yüksek ısı,conta git gide kavrulurda kavrulur :( zaten vectralar o yüzden conta yakıyor devamlı.Orjinal radyatör ile hararet 90 ı geçmez,conta problemide olmaz :) Bende sık sık sanayiye gitme taraftarı değilim,girince cidden başka bişey cıkarıo bu ustalar :D yağ gecen yıl mayısta değişti bakalım kısmet ne zmana :D

opelim2008

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ha diyince conta yanmaz,fakat hararet devamlı 100 e gelipte fan acıp düşüresiye felan falan derken tüm yaz o hararet 100de contayı yakar,çünkü göstergede 100 derece olan su 110-118 derecelere cıkıyor ;) sonucta yüksek ısı,conta git gide kavrulurda kavrulur :( zaten vectralar o yüzden conta yakıyor devamlı.Orjinal radyatör ile hararet 90 ı geçmez,conta problemide olmaz :) Bende sık sık sanayiye gitme taraftarı değilim,girince cidden başka bişey cıkarıo bu ustalar :D yağ gecen yıl mayısta değişti bakalım kısmet ne zmana :D

aynen selcuk ondan orjinal radyatörle bide üstüne gittim ahtapot hordum üstüne orjinal termostat aldımda aldım :) yan snayi radyatör varya o yüzden :Dbencede

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
İster istemez o fan trafik içinde çalışır ya... çalışmaması mümkün değil hele ki trafik tıkandı mı? film koptu demektir. Şahsen benim başıma geldi işte. Yağına suyuna bakarım araç içinde su hiç olmadı ama buna karşın conta çortu çekti...

İyi kide şehir içinde oldu ya değilse dağ bağırda olsa duman oldu idik. Bekle ki çekici gelecek.... adam bulursa tabi birde beni :D

ogun06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet aynen benim araçta da oldu üst hortumun şişmesinde ve su kaçağından şüpheleniyorduk zaten açtık baktık conta yanıkmış :D ama ben de uzun süre o şekilde sürdüm bi sıkıntı yaşamadım. triger değiştirirken arada kaynattık işçilik ucuza geldi :D

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
evet aynen benim araçta da oldu üst hortumun şişmesinde ve su kaçağından şüpheleniyorduk zaten açtık baktık conta yanıkmış :D ama ben de uzun süre o şekilde sürdüm bi sıkıntı yaşamadım. triger değiştirirken arada kaynattık işçilik ucuza geldi :D

:rakir::rakir::rakir::rakir: Ya ben :D Radyatör söktürdüm komple temizlettim, termostat değiştirdim, devri daim değişti, hava filitresi, polen filitresi, benzin filitresi, yağ ve filitresi,triger set olarak değiştirdim. Conta da değişti antifiriz kondu mis gibi oldu. ;)

Komple bir bakımdan geçirdim ve sanırım epey gider bu şekilde.

opelim2008

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:rakir::rakir::rakir::rakir: Ya ben :D Radyatör söktürdüm komple temizlettim, termostat değiştirdim, devri daim değişti, hava filitresi, polen filitresi, benzin filitresi, yağ ve filitresi,triger set olarak değiştirdim. Conta da değişti antifiriz kondu mis gibi oldu. ;)

Komple bir bakımdan geçirdim ve sanırım epey gider bu şekilde.

bencede epey gider abi of aklıma kurt düsürdünüz abi he :) arbanın üstünde 8 yıllık devirdaim var yok ben şimdi gitttim mi bi conta testi yaptırıyımm dimi :) 14 bn güvenmiyim sakır sakır su ıcıyo :)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Test yaptır işi sağlama al derim. ;) bu arada devridaim söküldüğünde temiz idi. Ama buna karşın söküldü beklemesine gerek yok direk değiştirmek en mantıklısı en azından kafamda soru işareti kalmadı ;) eğer binici isen gerekli olan bakımlar yapılmasında gerek var.

ogun06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aman deyim devirdaim şakaya gelmez bi kitledimi trigeri kopartır. yani ben öyle duydum :D